Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

Automat basenowy - wysłana przez demonik321
Witam jaki osprzęt do dozowania chemii potrzebuję do basenu 100m3?
wentylacja hali basenowej - wysłana przez Schodyvom
Ale chyba juz znalazlem
Koronawirus . zamykanie pływalni . - wysłana przez Jacek
U nas nastąpiła zmiana strategii - prognozy przewidują dłuższy przestój, więc dzisiaj spuszczamy wodę z dużych niecek  . Pozdraw...
Ostatnie komentarze:
 • 2020-03-28 16:09:52 - Aneta Sz,
  Super, będę zaglądać :-)
 • 2020-03-26 12:19:57 - Portal Basenprof
  Dzień dobry, przesyłamy link ze wszystkimi warunkami, jakie należy spełnić. Wygląda na to, że podpis elektroniczny nie jest wymagany, jeśli wysyłka odbędzie się drogą [...]
 • 2020-03-25 13:36:07 - Agnieszka
  czy wnioski wymagają podpisu elektronicznego?

 • Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk - Foto Ministerstwo Sportu
  Dodaj komentarz
  0
  2020-03-25
  Inicjatywa współpracy państw UE w obszarze sportu
  W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i wpływu tej sytuacji na sport, Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, wyszła z inicjatywą wspólnego działania ministrów odpowiedzialnych za sport we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej.


  Strona polska skierowała pismo do Sekretarza Stanu ds. sportu Republiki Chorwackiej Tomislava Družaka z propozycją wspólnej debaty oraz konferencji wideo ministrów krajów UE odpowiedzialnych za obszar sportu. W odpowiedzi na inicjatywę Minister Dmowskiej-Andrzejuk, strona chorwacka wyraziła aprobatę i uznała, że wymiana informacji na poziomie europejskim w obecnej sytuacji jest wskazana. Od 1 stycznia br. Republika Chorwacka sprawuje prezydencję w Radzie Unii Europejskiej.

  Współpraca na poziomie międzynarodowym jest podyktowana troską o dobro sportowców. Obecnie zawodnicy nie mają możliwości korzystania z infrastruktury sportowej, która umożliwia ciągłość przygotowań do najistotniejszych imprez sportowych. Najważniejsze jest, aby wszyscy zawodnicy mieli równe szanse na przygotowanie się do startu w imprezach kwalifikacyjnych i wzięcie udziału np. w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Igrzyska przełożono na kolejny rok, jednak treningi muszą odbywać się na bieżąco, a obecnie jest to bardzo utrudnione ze względu na problemy z przemieszczaniem się, ale przede wszystkim z brakiem dostępności infrastruktury sportowej, gdy obiekty sportowe w Polsce (w tym wszystkie pływalnie), ale także i niektórych krajach na świecie są zamknięte.

  Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie przełożone

  Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Tokio odbędą się w 2021 roku. Decyzja zapadła w porozumieniu z premierem Japonii oraz Komitetem Organizacyjnym. Zaznaczono, że impreza odbędzie się po 2020 roku, ale nie później niż latem 2021 roku. Wydarzenie nie zmieni nazwy – przyszłoroczne Igrzyska odbędą się pod szyldem „Tokio 2020”.

  - To jedyna i słuszna decyzja. Czekamy na konkretny termin, by móc w pełni zaplanować harmonogram prac i zapewnić komfort przygotowań reprezentantom Polski. Mam nadzieję, że przełożenie Igrzysk na późniejszy termin uspokoi sportowców, którzy w ostatnich dniach, martwili się o właściwe przygotowanie oraz zdobycie kwalifikacji. To bardzo trudna sytuacja zarówno dla zawodników, jak i wszystkich obywateli, z którą musimy sobie poradzić - powiedziała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

  Przypomnijmy, że XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie miały odbyć się w Japonii w dniach 24 lipca-9 sierpnia, a Igrzyska Paraolimpijskie w dniach 25 sierpnia-6 września.
  Autor: DiS - portal Basenprof
  Materiały: www.gov.pl
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Wszystko co trzeba wiedzieć o zjeżdżalniach wodnych
  Zjeżdżalnie wodne są obecnie w prawie każdym obiekcie basenowym. Bez tej rozrywki trudno sobie wyobrazić dobrą zabawę i rekreację wodną. Aby jednak zjeżdżalnie spełniały swoje zadanie, powinny być funkcjonalne, bezpieczne i [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.