Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


PZH

2020-05-08
Rekomendacje PZH dla nowego funkcjonowania basenów
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny przedstawił zalecenia dot. warunków korzystania z pływalni, saun i podobnych obiektów rekreacyjnych podczas trwania pandemii wywołanej SARS-CoV-2.

Z rekomendacji PZH wynika – co potwierdza dotychczasową wiedzę zarządców obiektów basenowych, że woda w basenach jest bezpieczna, ponieważ przewidziana ustawą ilość podchlorynu w wodzie basenowej jest zupełnie wystarczająca do tego, aby wirus COVID-19 nie mógł w niej przetrwać.

Inną kwestią są pozostałe części obiektu, takie jak szatnie, toalety, czy natryski. Tam siłą rzeczy bardzo trudno będzie utrzymać zalecane 2-metrowej odległości pomiędzy użytkownikami.

Zalecenia PZH płynące z udostępnionego poniżej pisma były do przewidzenia i zapewne większość zarządzających poczyniła już pewne przygotowania do nowych warunków. Te zalecenia nie są dla branży basenowej zaskoczeniem.

Co istotne, oprócz standardowego przygotowania obiektów basenowych do otwarcia, dodatkową ważną rekomendowaną czynnością jest wykonanie badań kontrolnych wody w kierunku pałeczek Legionelli.

Zupełnie inna sytuacja przedstawia się w saunach i siłowniach – specyfika tych miejsc właściwie uniemożliwia skuteczne zabezpieczenie przed możliwością zakażenia wirusem. Dlatego z zaleceń PZH wynika, że właśnie te obiekty powinny być uruchomiane jak najpóźniej.

Jeżeli więc uda się w kolejnym etapie doprowadzić do sytuacji, w której baseny będą mogły zostać otwarte, PZH będzie stał na stanowisku, że siłownie i saunaria mają pozostać nadal zamknięte.

Portal Basenprof prowadzi rozmowy z instytucjami rządowymi w zakresie przygotowania rozważnego planu powrotu na rynek pływalni i Aquaparków – będziemy na bieżąco informować o dynamicznie zmieniającej się sytuacji.

Zalecenia PZH dot. warunków korzystania z pływalni, saun i podobnych obiektów rekreacyjnych podczas trwania pandemii wywołanej SARS-CoV-2 - www.basenprof.pl/pliki/2202.pdf
Autor: Diana Sinkiewicz - portal Basenprof
Przeczytaj także:
„Nowa sportowa rzeczywistość - pytania i odpowiedzi”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/2196/nowa_sportowa_rzeczywistosc_-_pytania_i_odpowiedzi.html

„Baseny i sauny w hotelach nadal zamknięte” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2193/baseny_i_sauny_w_hotelach_nadal_zamkniete.html

„II etap znoszenia obostrzeń - otwieramy hotele i rehabilitację” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2191/ii_etap_znoszenia_obostrzen_-_otwieramy_hotele_i_rehabilitacje.html

„Nowa sportowa rzeczywistość” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2184/nowa_sportowa_rzeczywistosc.html

„Sport Wszystkich Dzieci” - rozstrzygnięcie przedłużone - www.basenprof.pl/aktualnosci/2185/sport_wszystkich_dzieci_-_rozstrzygniecie_przedluzone.html

„Instrukcja GIP: odległości osób pracujących za biurkiem” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2183/instrukcja_gip_odleglosci_osob_pracujacych_za_biurkiem.html

zamknij

Przeczytaj także

Efektywność energetyczna - dofinansowanie dla obiektów
Budynki użyteczności publicznej mogą stać się bardziej efektywne energetycznie. W lipcu br. rusza nabór na projekty, które mają przyczynić się do zmniejszenia zużycia energii w budynkach oraz zapewnić pozyskiwanie [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.