Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

Koronawirus . zamykanie pływalni . - wysłana przez Misza
W sytuacji, gdy na basenie będzie mogło przebywać jednocześnie tylko kilka osób pociąga za sobą realne widmo bankructwa, a pamię...
Automat basenowy - wysłana przez Grzegorz W.
W zależności od przeznaczenia basenu wymagania mogą być zróżnicowane.Dla basenu użytkowanego komercyjnie wiążące będą wymagania ...
wentylacja hali basenowej - wysłana przez Schodyvom
Ale chyba juz znalazlem
Ostatnie komentarze:
 • 2020-05-29 17:02:36 - Bartek
  Zamówili, zapłacili i jest zbędne? Nie używali? Kto na coś takiego pozwala? A może kupili nie to co trzeba? Tak czy inaczej "ręce opadywują"
 • 2020-05-28 13:38:06 - asdf
  wszystko fajnie, ale te jasne słupy za przeszkleniem...
 • 2020-05-27 15:02:13 - Adi
  Nareszcie!

 • Foto - Aquapark Fala Łódź
  Dodaj komentarz
  0
  2020-05-21
  Modernizacja w Aquaparku Fala Łódź
  Wyjątkowa sytuacja wymaga wyjątkowych rozwiązań. Aquapark w Łódźi nie może się już doczekać ponownego spotkania z Falowiczami cieszącymi się atrakcjami Strefy Basenowej i Strefy Saun, a także urokami Terra Rossa SPA. Jednak FALA nie próżnuje, a nieplanowany przestój w działalności wykorzystuje w pełni.

  Całkowite przeorganizowanie harmonogramu planowanych prac modernizacyjno-remontowych pozwoli zachwyci powracających Falowiczów licznymi zmianami. Nie będą to wyłącznie prace, które realizowane miały być w ciągu kolejnych miesięcy standardowego funkcjonowania Aquaparku, ale również działania, które wymagałyby czasowego wyłączenia przynajmniej części dostępnych atrakcji. Takie przyspieszenie prac naprawczych umożliwi rezygnację z przeprowadzania cyklicznej przerwy technologicznej w kolejnych miesiącach.

  Przede wszystkim przeprowadzono gruntowne czyszczenie oraz przeglądy wszystkich niecek basenowych oraz konserwację systemów techniki basenowej, odnowiono powłoki malarskie, wymieniono uszkodzone płytki i uzupełniono wymagające tego fugi.

  Prace nie ominęły również zjeżdżalni rodzinnej i pontonowej, gdzie wymienione zostały połączenia segmentów zjeżdżalni (dotychczasowe silikonowe zastąpiono łączeniami sztywnymi), co znacząco poprawi komfort korzystania z uwielbianej przez całe rodziny atrakcji.

  Aquapark FALA nie zapomina również o swoich największych-najmniejszych fanach! Podczas niecodziennej przerwy zaplanowano prace w dwóch z trzech Wodnych Placów Zabaw (Ośmiornicy i Muszli). Poza dokładnym czyszczeniem, każda z niecek doczekała się renowacji funkcjonujących kurtyn wodnych, odnowy powłok malarskich wokół placu oraz laminatu wewnątrz niecki, a także przeglądu i częściowej wymiany dysz napływowych.

  Troszkę starszych Falowiczów na pewno ucieszy nowa aranżacja przestrzeni wokół wanien solankowych (z solą jodowo-bromową i solą Epsom). Relaksujących kąpieli będzie można odtąd zażywać w otoczeniu iście wakacyjnym dzięki rajskiej fototapecie pokrywającej okna otaczające wanny.

  Wszystkich strudzonych odkrywaniem kolejnych zmian już teraz Aquapark Fala zaprasza do Baru Mokrego, który dzięki przesunięciu szklanej zabudowy powiększył się o ponad 85 m2, czyli o praktycznie 100% dotychczasowej powierzchni. A przypominamy - podczas wizyt w Barze Mokrym czas wykupiony w Strefie Basenowej zostaje zatrzymany, można bez przeszkód delektować się posiłkiem.

  Planowane zmiany obejmą również Strefę Saun, gdzie m.in. dzięki adaptacji pomieszczeń wcześniej funkcjonujących jako tężnia solna, powstanie zupełnie nowa szatnia wraz z dwiema przebieralniami. Planowana jest również modernizacja części pryszniców dostępnych w saunarium, a także szczegółowy przegląd pieców i przeprowadzenie związanych z nim niezbędnych prac naprawczych.

  W holu głównym natomiast powstała przestrzeń dla Partnerów obiektu, która ułatwi rezerwowanie zajęć nauki pływania oraz AquaFitness, gdy będzie to już możliwe.

  Praca wre jednak nie tylko wewnątrz. Nieprzerwanie trwają również roboty zewnętrzne związane z największą inwestycją, a mianowicie kolejną wieżą zjeżdżalni z aż czterema nowymi trasami zjazdu, której otwarcie zaplanowane jest na sezon wakacyjny 2020 roku. Przypominamy, że Falowicze do wyboru będą mieli aż trzy zjeżdżalnie pontonowe z jeszcze większą ilością zakrętów i efektów audiowizualnych, a także ekstremalną zjeżdżalnię z zapadnią w podłodze i pionowym zjazdem, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom istniejącej zjeżdżalni Kamikaze.
  Materiały: Aquapark Fala Łódź
  Przeczytaj także:
  „Nowe zjeżdżalnie w Aquapark Fala”
  - www.basenprof.pl/aktualnosci/1988/nowe_zjezdzalnie_w_aquapark_fala.html

  „Nowe atrakcje w Strefie Saun w Aquapark Fala” - www.basenprof.pl/sauny/aktualnosci/1844/nowe_atrakcje_w_strefie_saun_w_aquapark_fala.html

  „Nowe plaże w Aquapark Fala” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1964/nowe_plaze_w_aquapark_fala.html

  „Euromajówka w Aquapark FALA” - www.basenprof.pl/coslychac/1839/euromajowka_w_aquapark_fala.html

  „Wzrost frekwencji w Aquapark Fala” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1794/wzrost_frekwencji_w_aquapark_fala.html

  „Aquapark Fala obchodzi 11 urodziny” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1746/aquapark_fala_obchodzi_11_urodziny.html

  „Basen solankowy w Aquaparku Fala już otwarty” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1715/basen_solankowy_w_aquaparku_fala_juz_otwarty.html

  „Łódzka Fala przynosi zyski i planuje inwestycje” - www.basenprof.pl/aktualnosci/621/lodzka_fala_przynosi_zyski_i_planuje_inwestycje.html

  „Aquapark Fala – gmina Nieporęt” - www.basenprof.pl/baseny_w_polsce/1075/aquapark_fala_gmina_nieporet.html

  „Noc Naturystów w łódzkiej Fali” - www.basenprof.pl/sauny/aktualnosci/1141/noc_naturystow_w_lodzkiej_fali.html

  „Aquapark Fala z nowy zarządem” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1300/aquapark_fala_z_nowy_zarzadem.html

  „Łódzka Fala z nowymi atrakcjami” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1430/lodzka_fala_z_nowymi_atrakcjami.htm

  „Łódzka Fala zamierza zainwestować w baseny termalne” - www.basenprof.pl/aktualnosci/780/lodzka_fala_zamierza_zainwestowac_w_baseny_termalne.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Hydroizolacja Griltex dla basenów kąpielowych
  GEOMEMBRANA PVC - trwała i elastyczna izolacja Geomembrana PVC jest syntetyczną folią wykonaną z polichlorku winylu wykorzystywana w inżynierii lądowej i wodnej oraz w ochronie środowiska jako bariera lub [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
  Park Wodny Trzy Fale chce sprzedać w atrakcyjnej cenie nieużywany elektrolizer MZE 1500 produkcji Dinotec - więcej szczegółów