Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Aktualnościwięcej aktualności


Ostatnie komentarze:
 • 2022-08-01 15:02:45 - szczupły
  czego brakuje,żeby zacząć budowe boiska treningowego ks borek
 • 2022-07-28 13:49:00 - mag
  Dobra akcja - ludzie zbyt mało wiedzą o prawidłowym korzystaniu z wodnej rekreacji. Wchodząc na basen, czy plażę zupełnie wyłączają myślenie.
 • 2022-06-12 17:57:20 - stary zawiedziony kibic
  Pamiętam borek w trzeciej lidze trenerów mieczysława kolasę , adama wapięnnika ,władysława zaworę to były czasy . ŁZA SIĘ W OKU KRĘCI. Chciałbym doczekać takich [...]

 • Foto - www.deepspot.com
  Dodaj komentarz
  0
  2020-05-26
  Deepspot - basen dla nurków prawie gotowy
  Wszyscy pasjonaci nurkowania nie mogą się już doczekać otwarcia najgłębszego basenu na świecie, który powstaje w kompleksie basenowym Park of Polland w Mszczonowie pod Warszawą. Mimo epidemii prace budowlane kompleksu Deepspot nie zwalniają tempa, a główna atrakcja, czyli tuba jest już prawie gotowa.

  Basen nurkowy Deepspot o głębokości 45m i pojemności 8000 metrów sześciennych wody, będzie idealnie dostosowany do potrzeb zarówno początkujących jak i zaawansowanych nurków.
  Budowa głównej atrakcji , czyli tuba która zagwarantuje użytkownikom basenu niezwykłe doznania, jest już na etapie 40 metra, więc jest już prawie gotowa. Wykopanie 50 metrowej niecki i umieszczenie ok 4km rur, stanowi nie lada wyzwanie. Firmia ZUPH Kołaczkowski, specjalizująca się w instalacjach sanitarnych, podjęła się tego przedsięwzięcia z pełnym poświęceniem, a efekty już są widoczne. - Gdy tylko dowiedziałem o budowie Deespot chciałem wziąć w niej udział. Dzięki zaufaniu ze strony inwestora i kierownika budowy mogliśmy rozpocząć współpracę, która momentami wymaga od nas wszystkich poświecenia i podejmowania trudnych i ryzykowanych rozwiązań. Jednak patrząc z perspektywy czasu, przyniosły one założone efekty. – mówi kierownik firmy ZUPH Paweł Kołaczkowski. Natomiast wykonawstwem prac ciesielskich, czyli konstrukcją basenu, tuby oraz ścian zajmuje się Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Wysowa Sp. z o.o. Sp. K.

  Obiekt jest pod wieloma względami unikalny i stanowi duże wyzwanie dla inwestora i wykonawców, w tym dla firmy Forma Fabrica, która jest wykonawcą projektu. To właśnie dzięki Forma Fabrica zwiedzający Deepspot będą mogli przyglądać się nurkom z wnętrza basenu. Zastosowanie technologii akrylowej pozwoliło na uzyskanie przejrzystości, której nie mogłoby zapewnić tradycyjnie wykorzystywane szkło. Dzięki temu nie trzeba było iść na żadne kompromisy i zapewnić zwiedzającym niezapomniane wrażenia.

  Deepspot mieszczący się w Mszczonowie będzie, więc najgłębszym basenem nurkowym świata. Otwarcie planowane na jest na lato tego roku i nic nie wskazuje na to, żeby prace miały ulec opóźnieniu. Obiekt wchodzi w grupę atrakcji związanych z marką Flyspot, która udostępnia tunele aerodynamiczne w Warszawie i w Katowicach oraz jedyny w Polsce symulator lotu Boeingiem 737.

  Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj: https://flyspot.com/pl/deepspot/
  Autor: JoK - portal Basenprof
  Materiały: Flyspot Deepspot - www.flyspot.com.pl; Forma Fabrica - www.formafabrica.com
  Przeczytaj także:
  „Jeden z najambitniejszych projektów basenowych w Europie”
  - www.basenprof.pl/artykuly/2089/jeden_z_najambitniejszych_projektow_basenowych_w_europie.html

  „Najgłębszy basen świata powstaje w Polsce” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1778/najglebszy_basen_swiata_powstaje_w_polsce.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Co jest wartościową korzyścią dodaną w Waszym obiekcie?
  Suitmate - urządzenie do suszenia strojów kąpielowych i nie tylko, które w innowacyjny sposób usuwa 95% wilgoci z mokrego stroju kąpielowego zaledwie w 8 sekund bez użycia ciepłego powietrza, dzięki czemu jest [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.