Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności

Foto - www.deepspot.com

2020-05-26
Deepspot - basen dla nurków prawie gotowy
Wszyscy pasjonaci nurkowania nie mogą się już doczekać otwarcia najgłębszego basenu na świecie, który powstaje w kompleksie basenowym Park of Polland w Mszczonowie pod Warszawą. Mimo epidemii prace budowlane kompleksu Deepspot nie zwalniają tempa, a główna atrakcja, czyli tuba jest już prawie gotowa.

Basen nurkowy Deepspot o głębokości 45m i pojemności 8000 metrów sześciennych wody, będzie idealnie dostosowany do potrzeb zarówno początkujących jak i zaawansowanych nurków.
Budowa głównej atrakcji , czyli tuba która zagwarantuje użytkownikom basenu niezwykłe doznania, jest już na etapie 40 metra, więc jest już prawie gotowa. Wykopanie 50 metrowej niecki i umieszczenie ok 4km rur, stanowi nie lada wyzwanie. Firmia ZUPH Kołaczkowski, specjalizująca się w instalacjach sanitarnych, podjęła się tego przedsięwzięcia z pełnym poświęceniem, a efekty już są widoczne. - Gdy tylko dowiedziałem o budowie Deespot chciałem wziąć w niej udział. Dzięki zaufaniu ze strony inwestora i kierownika budowy mogliśmy rozpocząć współpracę, która momentami wymaga od nas wszystkich poświecenia i podejmowania trudnych i ryzykowanych rozwiązań. Jednak patrząc z perspektywy czasu, przyniosły one założone efekty. – mówi kierownik firmy ZUPH Paweł Kołaczkowski. Natomiast wykonawstwem prac ciesielskich, czyli konstrukcją basenu, tuby oraz ścian zajmuje się Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Wysowa Sp. z o.o. Sp. K.

Obiekt jest pod wieloma względami unikalny i stanowi duże wyzwanie dla inwestora i wykonawców, w tym dla firmy Forma Fabrica, która jest wykonawcą projektu. To właśnie dzięki Forma Fabrica zwiedzający Deepspot będą mogli przyglądać się nurkom z wnętrza basenu. Zastosowanie technologii akrylowej pozwoliło na uzyskanie przejrzystości, której nie mogłoby zapewnić tradycyjnie wykorzystywane szkło. Dzięki temu nie trzeba było iść na żadne kompromisy i zapewnić zwiedzającym niezapomniane wrażenia.

Deepspot mieszczący się w Mszczonowie będzie, więc najgłębszym basenem nurkowym świata. Otwarcie planowane na jest na lato tego roku i nic nie wskazuje na to, żeby prace miały ulec opóźnieniu. Obiekt wchodzi w grupę atrakcji związanych z marką Flyspot, która udostępnia tunele aerodynamiczne w Warszawie i w Katowicach oraz jedyny w Polsce symulator lotu Boeingiem 737.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj: https://flyspot.com/pl/deepspot/
Autor: JoK - portal Basenprof
Materiały: Flyspot Deepspot - www.flyspot.com.pl; Forma Fabrica - www.formafabrica.com
Przeczytaj także:
„Jeden z najambitniejszych projektów basenowych w Europie”
- www.basenprof.pl/artykuly/2089/jeden_z_najambitniejszych_projektow_basenowych_w_europie.html

„Najgłębszy basen świata powstaje w Polsce” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1778/najglebszy_basen_swiata_powstaje_w_polsce.html

zamknij

Przeczytaj także

Interbad 2022 - efektywność energetyczna i zrównoważony rozwój
Tegoroczne targi Interbad skupią się na rozwiązaniach proekologiczno-ekonomicznych wynikających kryzysu energetycznego i ciągłych podwyżek cen prądu. Baseny, sauny stały się integralną częścią codziennego życia, a [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.