Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualnościOstatnie posty na forum:

Ostatnie komentarze:
 • 2022-01-17 10:58:19 - Portal Basenprof
  Aby mieć pewność, że obiekt nie spełnia warunków "pływalni" zgodnie z wspomnianą Ustawą, należy przeprowadzic analizę zagrożeń i na tej podstawie określić podstawę [...]
 • 2022-01-15 16:56:30 - Sylwek
  Dziękuję za wyjaśnienie :) Zatem pojawia się pytanie kolejne, jak udostępnić formalnie turystom lub gościom hotelowym niewielką nieckę do pluskania dla dzieci i [...]
 • 2022-01-10 12:28:16 - Piwko
  P. działacze weźcie się do pracy i róbcie coś dla klubu i 9 dzielnicy. Nie traćcie czasu,bo można dużo zrobić

 • Foto - www.deepspot.com
  Dodaj komentarz
  0
  2020-05-26
  Deepspot - basen dla nurków prawie gotowy
  Wszyscy pasjonaci nurkowania nie mogą się już doczekać otwarcia najgłębszego basenu na świecie, który powstaje w kompleksie basenowym Park of Polland w Mszczonowie pod Warszawą. Mimo epidemii prace budowlane kompleksu Deepspot nie zwalniają tempa, a główna atrakcja, czyli tuba jest już prawie gotowa.

  Basen nurkowy Deepspot o głębokości 45m i pojemności 8000 metrów sześciennych wody, będzie idealnie dostosowany do potrzeb zarówno początkujących jak i zaawansowanych nurków.
  Budowa głównej atrakcji , czyli tuba która zagwarantuje użytkownikom basenu niezwykłe doznania, jest już na etapie 40 metra, więc jest już prawie gotowa. Wykopanie 50 metrowej niecki i umieszczenie ok 4km rur, stanowi nie lada wyzwanie. Firmia ZUPH Kołaczkowski, specjalizująca się w instalacjach sanitarnych, podjęła się tego przedsięwzięcia z pełnym poświęceniem, a efekty już są widoczne. - Gdy tylko dowiedziałem o budowie Deespot chciałem wziąć w niej udział. Dzięki zaufaniu ze strony inwestora i kierownika budowy mogliśmy rozpocząć współpracę, która momentami wymaga od nas wszystkich poświecenia i podejmowania trudnych i ryzykowanych rozwiązań. Jednak patrząc z perspektywy czasu, przyniosły one założone efekty. – mówi kierownik firmy ZUPH Paweł Kołaczkowski. Natomiast wykonawstwem prac ciesielskich, czyli konstrukcją basenu, tuby oraz ścian zajmuje się Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Wysowa Sp. z o.o. Sp. K.

  Obiekt jest pod wieloma względami unikalny i stanowi duże wyzwanie dla inwestora i wykonawców, w tym dla firmy Forma Fabrica, która jest wykonawcą projektu. To właśnie dzięki Forma Fabrica zwiedzający Deepspot będą mogli przyglądać się nurkom z wnętrza basenu. Zastosowanie technologii akrylowej pozwoliło na uzyskanie przejrzystości, której nie mogłoby zapewnić tradycyjnie wykorzystywane szkło. Dzięki temu nie trzeba było iść na żadne kompromisy i zapewnić zwiedzającym niezapomniane wrażenia.

  Deepspot mieszczący się w Mszczonowie będzie, więc najgłębszym basenem nurkowym świata. Otwarcie planowane na jest na lato tego roku i nic nie wskazuje na to, żeby prace miały ulec opóźnieniu. Obiekt wchodzi w grupę atrakcji związanych z marką Flyspot, która udostępnia tunele aerodynamiczne w Warszawie i w Katowicach oraz jedyny w Polsce symulator lotu Boeingiem 737.

  Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj: https://flyspot.com/pl/deepspot/
  Autor: JoK - portal Basenprof
  Materiały: Flyspot Deepspot - www.flyspot.com.pl; Forma Fabrica - www.formafabrica.com
  Przeczytaj także:
  „Jeden z najambitniejszych projektów basenowych w Europie”
  - www.basenprof.pl/artykuly/2089/jeden_z_najambitniejszych_projektow_basenowych_w_europie.html

  „Najgłębszy basen świata powstaje w Polsce” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1778/najglebszy_basen_swiata_powstaje_w_polsce.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Nowelizacja ustawy o zwalczaniu dopingu w sporcie
  27 grudnia 2021 roku prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 2 grudnia 2021 r. o zmianie ustawy o zwalczaniu dopingu w sporcie. Przygotowana w Ministerstwie Sportu i Turystyki ustawa dostosowuje polskie przepisy do zmian [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.