Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - Ministerstwo Sportu

2020-07-03
Rządowy Program „KLUB” na mapie
Sprawdź gdzie znajdują się kluby, które otrzymały wsparcie. Mapa dofinansowań w ramach Rządowego Programu "KLUB"

Ministerstwo Sportu uruchomiło interaktywną mapę, na której zostały umieszczone wszystkie kluby sportowe, które w tym roku otrzymały wsparcie w ramach Rządowego Programu „KLUB”.

Wyszukiwarka klubów znajduje się pod adresem: www.gov.pl/sport/mapa-program-klub

W ramach tegorocznej edycji wsparcie trafi do 4894 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce. Kwota przeznaczona na ten cel w 2020 roku to rekordowe ponad 54 miliony złotych. Dzięki temu wsparcie otrzymają wszystkie kluby, których wnioski spełniły wymogi formalne. W ramach tegorocznej edycji istnieje możliwość wyboru nowego modelu finansowania, jakim jest przeznaczenie 100% dofinansowania na wsparcie pracy trenerów.

Rządowy Program „KLUB”


Jego celem jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do lokalnych środowisk sportowych.

Kwota dofinansowania w ramach Rządowego Programu „KLUB” to:

- 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych,
- 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

W podstawowym modelu finansowania środki można przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego. Dodatkowo, w 2020 roku kluby mogą zdecydować o przeznaczeniu wszystkich środków na wsparcie pracy trenerów.

W ciągu ostatnich czterech lat na wsparcie małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce ministerstwo przeznaczyło ponad 144 miliony złotych.
Materiały: Ministerstwo Sportu
Przeczytaj także:
„Rządowy Program „KLUB” w lubelskim”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/2283/rzadowy_program_klub_w_lubelskim.html

„Znamy wyniki Rządowego Programu „KLUB”” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2260/znamy_wyniki_rzadowego_programu_klub.html

„Wynagrodzenie trenerów w ramach Programu KLUB”www.basenprof.pl/aktualnosci/2204/wynagrodzenie_trenerow_w_ramach_programu_klub.html

„Rekordowy budżet na Program „KLUB”” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2178/rekordowy_budzet_na_program_klub.html

„Program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu 2020” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2175/program_inwestycji_o_szczegolnym_znaczeniu_dla_sportu_2020.html

zamknij

Przeczytaj także

Brakujący element branży basenowej w Polsce
Maszyna ze stali nierdzewnej do suszenia strojów kąpielowych marki Suitmate, coraz bardziej popularna i poszukiwana przez użytkowników basenów, z powodzeniem od prawie 40 lat produkowana jest w Stanach Zjednoczonych [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.