Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - Ministerstwo Sportu

2020-07-20
Lotto partnerem programu „Sportowe Wakacje +”
Ministerstwo Sportu rozstrzygnęło nabór w ramach Programu „Sportowe Wakacje+”. Krajowym operatorem została Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. Zadaniem operatora jest rekrutacja realizatorów obozów sportowych zlokalizowanych na terenie całej Polski.

Pieniądze z Ministerstwa Sportu i Fundacji LOTTO w łącznej wysokości 10 mln zł (5mln zł MSport i 5 mln zł Fundacja LOTTO) zł pomogą dzieciom i młodzieży biorącym udział w „Sportowych Wakacjach+” w odzyskaniu kondycji fizycznej po kilku miesiącach przymusowej bezczynności spowodowanej pandemią.

Tak duży udział finansowy Fundacji w przedsięwzięciu możliwy jest dzięki środkom pochodzącym z 10% sprzedaży online produktów LOTTO, które są przeznaczane na walkę z pandemią COVID-19 i jej skutkami.

Przypomnijmy, że Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej zgłosiła do ministerialnego Programu „Sportowe Wakacje+” własny projekt pod nazwą „Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO”, który dotyczy organizacji wakacyjnych obozów sportowych. Dzięki wyłonieniu Krajowego operatora resortowego programu, projekt fundacji stał się częścią dużej wakacyjnej akcji Ministerstwa Sportu.

„Sportowe Wakacje+”


Celem ministerialnego programu „Sportowe Wakacje+” jest promowanie prozdrowotnych wartości sportu z przekazywaniem nowym pokoleniom doświadczeń i pamięci historycznej.
Zostanie on zrealizowany poprzez wsparcie organizacji obozów sportowych, a także zajęć, turniejów, eventów, konkursów oraz innych wydarzeń sportowych w Polsce.

Program „Sportowe Wakacje+” to:
  1. Wspieranie organizacji otwartych, ogólnodostępnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz innych grup społecznych i środowiskowych;
  2. Wspieranie organizacji turniejów sportowych;
  3. Wspieranie organizacji eventów, konkursów i innych wydarzeń sportowych;
  4. Wspieranie organizacji ogólnodostępnych obozów sportowych
    - na poziomie ogólnopolskim;
    - na poziomie lokalnym.

W związku z dużym zainteresowaniem naborem Ministerstwo Sportu zwiększyło środki na realizację wakacyjnego programu do 11 149 668 zł (w tym wspomniane na początku 5 mln zł przyznane na projekt prowadzony przez Fundację LOTTO). Jeśli doliczyć do niego 5 mln zł przekazane przez Totalizator Sportowy za pośrednictwem Fundacji LOTTO, to możemy mówić o łącznej kwocie przekraczającej 16 mln zł!


Wakacyjny projekt Fundacji LOTTO


Wyłonienie beneficjentów projektu „Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO”, realizowanego w ramach „Sportowych Wakacji+” odbędzie się w drodze konkursu. Jest on skierowany do organizacji pozarządowych, które w ramach podstawowej działalności statutowej mają zadania związane z upowszechnianiem sportu i kultury fizycznej: związków stowarzyszeń, stowarzyszeń i fundacji zarejestrowanych na terenie Polski. Konkurs trwa od 3 lipca do 31 października 2020 r. Wnioski o dofinansowanie można składać w każdym momencie trwania konkursu, a dofinansowanie może być także przeznaczone na refundację już poniesionych wydatków. W ramach konkursu organizacje mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów obozów sportowych odbywających się w terminie od 1 marca do 31 grudnia 2020 roku. Termin zakończenia konkursu może ulec zmianie w zależności od rozdysponowania budżetu przeznaczonego na jego realizację.
Materiały: Ministerstwo Sportu
Przeczytaj także:
„Rusza konkurs na dofinansowanie w Programie „Sportowe Wakacje +””
- www.basenprof.pl/aktualnosci/2282/rusza_konkurs_na_dofinansowanie_w_programie_sportowe_wakacje.html

„Nowy program: Sportowe Wakacje+” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2270/nowy_program_sportowe_wakacje.html

„Znamy wyniki Rządowego Programu „KLUB”” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2260/znamy_wyniki_rzadowego_programu_klub.html

„Wyniki naboru „Sport Wszystkich Dzieci”” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2215/wyniki_naboru_sport_wszystkich_dzieci.html

zamknij

Przeczytaj także

Kąpielisko H2Ochla po modernizacji
Kąpielisko H2Ochla przy ul. Botanicznej w Zielonej Górze przeszło modernizację. 1 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie. W lipcu 2022 roku rozpoczęły się prace modernizacyjne przy Kąpielisku H2Ochla w Zielonej [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.