Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

Ruszyliśmy - wysłana przez Anita
No to mamy zniesienie limitu gości na basenach hotelowych. Zapraszamy wszystkich do podróżowania i wybierania hoteli z basenami ...
wentylacja hali basenowej - wysłana przez Kermit
A może cos takiego? https://www.wentylacyjny.pl/2024-1-1-wentylacja-basenow--przeglad-rozwiazan-rynkowych.html
Nowy początek - wysłana przez Piotr
Pierwszy dzień z kolejkami na zewnątrz. Pogoda nam sprzyjała, bo lało, więc wszyscy pognali na baseny :-). Ale co z tego, jak i ...
Ostatnie komentarze:
 • 2020-08-13 18:23:06 - Monia
  Witam, Ja mam basen ogrodowy na początku do basenu wsypałam aktywny chlor, później koagulant i alga off, teraz po kilku dniach w basenie pływają jakieś białe płatki w [...]
 • 2020-08-02 13:33:18 - Portal Basenprof
  GIS rekomenduje, a Rozporządzenie jest wiążące, więc stosujemy się do zapisów Rozporządzenia. Pozdrawiamy.
 • 2020-08-02 09:37:51 - white
  No właśnie Co z tego że jest rozporządzenie jak GIS dalej rekomenduje 4 osoby na torze

 • Foto - Aquapark Wrocław
  Dodaj komentarz
  0
  2020-07-28
  Wielkie otwarcie nowych basenów w Aquapark Wrocław
  Wrocławski Aquapark powiększył się o dwa nowe baseny i zewnętrzną Strefę Malucha! Nowy basen rekreacyjny, brodzik dla najmłodszych, wejście letnie z budynkiem szatniowym oraz powiększona plaża z pirackim placem zabaw zostały oddane do dyspozycji klientów.

  W tym roku więcej osób niż zwykle spędzi wakacje w mieście, dlatego ta wiadomość szczególnie ucieszy osoby, które tegoroczne lato spędzają we Wrocławiu. Dwa nowe baseny zewnętrzne w tropikalnym otoczeniu zostały otwarte dla klientów we wrocławskim Aquaparku.

  – Wiemy, że wiele osób spędzi tegoroczne wakacje w mieście, dlatego robiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby oddać baseny do użytku jeszcze w trakcie wakacji
  – mówi Grzegorz Kaliszczak, Prezes Wrocławskiego Parku Wodnego.

  Największa inwestycja od lat


  Pomysł powiększenia strefy zewnętrznej pojawił się, gdy we wrocławskim Aquaparku w upalne dni zaczęło brakować miejsca. To w zeszłym roku, dokładnie 11 sierpnia, padł rekord frekwencji. W ciągu jednego dnia wrocławski Aquapark odwiedziło prawie 9 tysięcy gości. Taki wynik motywuje do działania, dlatego budowa nowych basenów zewnętrznych była inwestycyjnym strzałem w dziesiątkę.

  W sierpniu 2019 roku Wrocławski Park Wodny podpisał umowę na inwestycję wartą 9,4 mln złotych z firmą PPUH Transcom Sp. z o. o. W jej ramach powstały dwa nowe baseny, osobne wejście do obiektu oraz szatnia z częścią sanitarną. Aquapark we Wrocławiu jest najczęściej odwiedzanym Aquaparkiem w Polsce i już dawno stał się obowiązkowym punktem wycieczek do stolicy Dolnego Śląska, a to wymaga stałego rozbudowywania oferty i zwiększania liczby atrakcji.

  Powiększenie strefy letniej


  Zarząd Wrocławskiego Parku Wodnego S.A. postanowił zagospodarować dodatkowy fragment terenu, który graniczy z ulicą Petrusewicza od strony północnej, a ze Wzgórzem Andersa od strony zachodniej. Tam powstały nowe baseny wraz z budynkami – szatniowo-sanitarnym, technicznym i kasowym.

  Już od dziś - 28 lipca goście Aquaparku mają do dyspozycji dwa nowe baseny zewnętrzne z powiększoną plażą. Pierwsza niecka ma charakter rekreacyjny – jej powierzchnia wynosi 425 mkw., a głębokość 1,35 m. Druga – o pow. 82 mkw. i głębokości 0,4 m – jest przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Woda w obu basenach jest podgrzewana. Temperatura wody w brodziku dla najmłodszych ma 29 stopni, a w basenie rekreacyjnym od 24 do 26 stopni. Wrocławski Aquapark jako jedyny w mieście podgrzewa wodę w basenach zewnętrznych, dzięki czemu z niecek można korzystać nawet w chłodniejsze i pochmurne dni.

  W miejscu nowych basenów do tej pory zagospodarowane było miejsce do opalania i wypoczynku. W okresie letnim klienci bardzo chętnie korzystają z leżaków, dlatego konieczne było znalezienie nowego miejsca do plażowania. W związku z nową inwestycją teren Aquaparku został powiększony o część Wzgórza Andersa i będzie to miejsce przeznaczone na plażowanie. Tym samym teren Parku Wodnego powiększył się o ok. 2000 metrów kwadratowych. Przy nowopowstałej plaży powstanie też punkt gastronomiczny, który będzie prowadził sprzedaż przekąsek oraz zimnych napoi.

  W okresie letnim coraz więcej osób wybiera relaks na terenach zewnętrznych, dlatego już w ubiegłe wakacje na terenach zielonych pojawiła strefa chillout, w której znalazł się namiot, leżaki oraz foodtruck. Również w tym roku teren na górce przy basenach zewnętrznych został zagospodarowany pod strefę wypoczynku.

  Zewnętrzna strefa malucha


  Wiadomość o zewnętrznym brodziku najbardziej ucieszy rodziców z małymi dziećmi. W brodziku zamontowane zostały jeżyki wodne, dzwonki wodne i zjeżdżalnia „słoń”, które urozmaicą zabawę w brodziku. Woda w tej niecce jest również podgrzewana.

  – Takiego basenu szczególnie brakowało w Aquaparku. Do tej pory nasi najmłodsi klienci mieli do dyspozycji tylko brodzik wewnątrz obiektu, a w słoneczne dni rodzice z dziećmi chcą spędzać czas na dworze.
  – mówi Kornel Kempiński, Dyrektor Obiektu.

  W strefie malucha oprócz brodzika znajduje się plaża z pirackim placem zabaw. Na statku można zjechać z jednej ze zjeżdżalni, powspinać się po drabinkach oraz postrzelać z armatek.

  Nowe wejście, szatnie kodeukacyjne


  Razem z otwarciem nowej inwestycji nastąpiło również otwarcie wejścia letniego od ulicy Petrusewicza. W sezonie letnim będziemy mogli wejść do Parku Wodnego wejściem głównym od ulicy Borowskiej lub wejściem letnim od ulicy Petrusewicza.

  – Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie pozwoli na sprawniejszą obsługę i zmniejszy kolejki do kas w okresie wakacyjnym
  – dodaje Paweł Rańda, Wiceprezes Wrocławskiego Parku Wodnego.

  W nowym budynku szatniowo-sanitarnym zaprojektowano szatnię koedukacyjną z ponad 700 szafkami ubraniowymi i kabinami do przebierania, pomieszczeniem dla matki z dzieckiem oraz natryski i toalety, oddzielnie damskie i męskie. W budynku technicznym znajdują się m.in. hala filtrów, zbiorniki przelewowe. Budynek kasowy składa się z jednego pomieszczenia kasowego wyposażonego w dwa stanowiska robocze i okna kasowe.

  Nowy basen rekreacyjny i jeszcze więcej zieleni!


  Aby nadać tropikalnego klimatu, wokół nowych basenów pojawiły się prawdziwe palmy. Nowy projekt przewidział też więcej zielni na terenach zewnętrznych. Na nowo zagospodarowanym obszarze pojawiły się dodatkowo 22 drzewa, 2,5 tysiąca krzewów i traw ozdobnych oraz ponad 3000 m2 trawnika.

  Bezpieczeństwo ponad wszystko


  Woda w nowych nieckach podlega czterostopniowemu systemowi filtracji. Jest chlorowana, ozonowana i naświetlana lampami UV, które skutecznie zabijają wirusy i bakterie w niej żyjące. Należy pamiętać, że w Aquaparku wprowadzono specjalne procedury, dzięki którym relaks w Parku Wodnym jest bezpieczny. Przed wejściem kamera termowizyjna zmierzy nam temperaturę, a osoby z gorączką nie będą wpuszczone na teren obiektu. Dodatkowo, wszystkie powierzchnie są na bieżąco sprzątane i dezynfekowane. We wszystkich strefach dostępne są również pojemniki z płynem do dezynfekcji. Sztab ludzi pracuje nad tym, aby relaks w Aquaparku był bezpieczny, a woda spełniała wszystkie standardy sanitarne.

  Nowe atrakcje, te same ceny biletów


  Ceny biletów pozostaną bez zmian. Każdy kto zakupi bilet na wszystkie strefy lub na Strefę Basenów Rekreacyjnych będzie mógł skorzystać z nowych atrakcji. Również osoby z karnetami Aquacard mogą bez dodatkowych opłat korzystać z basenów zewnętrznych.


  Środki na inwestycję pochodzą z budżetu Wrocławskiego Parku Wodnego. Wrocławski Aquapark jest placówką do której gmina nie tylko nie musi dokładać, ale która od lat wychodzi na plus. Celem spółki jest nie tylko zarabianie, ale też realizowanie misji dla mieszkańców Wrocławia. A Ci chcą coraz więcej czasu spędzać na sporcie i rekreacji, co bardzo cieszy i motywuje do dalszego rozwoju. Wrocławski Aquapark powstał 12 lat temu i jest jednym najchętniej odwiedzanych Aquaparków w Europie. Od początku istnienia z jego usług skorzystało już 16 milionów Gości. Spółka WPW S.A. jest również inwestorem budowy nowego wrocławskiego kompleksu basenowego na wrocławskim Brochowie.
  Materiały: Aquapark Wrocław
  Przeczytaj także:
  „Baseny bez limitów, Aquaparki do 75% obłożenia”
  - www.basenprof.pl/aktualnosci/2347/baseny_bez_limitow_aquaparki_do_75_oblozenia.html

  „Nowe zewnętrzne baseny w Aquapark Wrocław” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2299/nowe_zewnetrzne_baseny_w_aquapark_wroclaw.html

  „Zmiany w wytycznych dla basenów obiektów sportowych” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2275/zmiany_w_wytycznych_dla_basenow_obiektow_sportowych.html

  „Projekt zmian ustawy o bezpieczeństwie na obszarach wodnych”www.basenprof.pl/aktualnosci/2274/projekt_zmian_ustawy_o_bezpieczenstwie_na_obszarach_wodnych.html

  „Aquapark Wrocław otwarty” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2266/aquapark_wroclaw_otwarty.html„Co nowego w Aquapark Wrocław” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2229/co_nowego_w_aquapark_wroclaw.html

  „Baseny zewnętrzne w Aquapark Wrocław” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2212/baseny_zewnetrzne_w_aquapark_wroclaw.html

  „Rozbudowa wrocławskiego Aquaparku”www.basenprof.pl/aktualnosci/2167/rozbudowa_wroclawskiego_aquaparku.html

  „Odnawiane wnętrza w Aquapark Wrocław” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2156/odnawiane_wnetrza_w_aquapark_wroclaw.html

  „Remont we wrocławskim Aquaparku” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2024/remont_we_wroclawskim_aquaparku.html

  „Umowa na rozbudowę wrocławskiego Aquaparku podpisana” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2009/umowa_na_rozbudowe_wroclawskiego_aquaparku_podpisana.html

  „Rozbudowa basenów Wrocławskiego Aquaparku” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1932/rozbudowa_basenow_wroclawskiego_aquaparku.html

  „„Aquapark Wrocław ogłasza przetarg” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1931/aquapark_wroclaw_oglasza_przetarg.html

  „I Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem w Aquapark Wrocław” - www.basenprof.pl/coslychac/1929/i_mistrzostwa_w_plywaniu_pieskiem_w_aquapark_wroclaw.html

  „Aquapark Wrocław wybuduje wodny plac zabaw” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1648/aquapark_wroclaw_wybuduje_wodny_plac_zabaw.html

  „Surfing w Aquaparku Wrocław” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1604/surfing_w_aquaparku_wroclaw.html

  „Unikalna sauna we Wrocławiu” - www.basenprof.pl/sauny/aktualnosci/1250/unikalna_sauna_we_wroclawiu.html

  „Wrocław z nowym basenem i piwną ucztą” - www.basenprof.pl/sauny/aktualnosci/1168/wroclaw_z_nowym_basenem_i_piwna_uczta.html

  „Aquapark Wrocław chce się rozbudować” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1081/aquapark_wroclaw_chce_sie_rozbudowac.html

  „Perła polskich Aquaparków - zarabia i jest trzeci w Europie” - www.basenprof.pl/artykuly/1005/perla_polskich_aquaparkow_-_zarabia_i_jest_trzeci_w_europie.html

  „Nowa sauna we Wrocławiu” - www.basenprof.pl/aktualnosci/747/nowa_sauna_we_wroclawiu.html

  „Wkrótce nowy basen we wrocławskim saunarium” - www.basenprof.pl/sauny/aktualnosci/1123/wkrotce_nowy_basen_we_wroclawskim_saunarium.html

  „W Aquaparku Wrocław powstaje nowy dom saunowy” - www.basenprof.pl/aktualnosci/629/w_aquaparku_wroclaw_powstaje_nowy_dom_saunowy.html

  „Najnowsze wytyczne dla basenów i saun” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2261/najnowsze_wytyczne_dla_basenow_i_saun.html

  „Wytyczne dla stref Wellness - gabinety masażu”www.basenprof.pl/koronawirus/2258/wytyczne_dla_stref_wellness_-_gabinety_masazu.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Porcelana SeraPool na każdą porę, na każdy basen
  Porcelana w warunkach górskich i -25°C? Czemu nie? ^^1686_1   Marka SeraPool istnieje na rynku eropejskim od 1987 roku. Jest unikatowa w skali światowej [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
  Park Wodny Trzy Fale chce sprzedać w atrakcyjnej cenie nieużywany elektrolizer MZE 1500 produkcji Dinotec - więcej szczegółów