Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

Ruszyliśmy - wysłana przez Anita
No to mamy zniesienie limitu gości na basenach hotelowych. Zapraszamy wszystkich do podróżowania i wybierania hoteli z basenami ...
wentylacja hali basenowej - wysłana przez Kermit
A może cos takiego? https://www.wentylacyjny.pl/2024-1-1-wentylacja-basenow--przeglad-rozwiazan-rynkowych.html
Nowy początek - wysłana przez Piotr
Pierwszy dzień z kolejkami na zewnątrz. Pogoda nam sprzyjała, bo lało, więc wszyscy pognali na baseny :-). Ale co z tego, jak i ...
Ostatnie komentarze:
 • 2020-08-13 18:23:06 - Monia
  Witam, Ja mam basen ogrodowy na początku do basenu wsypałam aktywny chlor, później koagulant i alga off, teraz po kilku dniach w basenie pływają jakieś białe płatki w [...]
 • 2020-08-02 13:33:18 - Portal Basenprof
  GIS rekomenduje, a Rozporządzenie jest wiążące, więc stosujemy się do zapisów Rozporządzenia. Pozdrawiamy.
 • 2020-08-02 09:37:51 - white
  No właśnie Co z tego że jest rozporządzenie jak GIS dalej rekomenduje 4 osoby na torze

 • Na zdjęciu Monika Tkaczyk - prezes Zarządu Obiektów Sportowych w Koszalinie i Jacek Sinkiewicz - kierownik Parku Wodnego Koszalin oraz kompleksu basenowego przy ulicy Głowackiego w Koszalinie
  Dodaj komentarz
  0
  2020-07-31
  Park Wodny Koszalin ma już 5 lat
  31 lipca Park Wodny Koszalin obchodzi swoje piąte urodziny. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji: m.in. warsztaty mega baniek, roller wodny, fotobudkę, zabawy i animacje wodne, aqua fitness, urodzinowy rytuał saunowy, mini sesje masaży, a także mnóstwo niespodzianek i konkursów. Oczywiście jak co roku, nie mogło zabraknąć także okolicznościowego tortu.
   
  Park Wodny Koszalin otwarto 1 sierpnia 2015 r. Obiekt do dzisiaj jest najnowocześniejszym Aquaparkiem na Pomorzu stwarzając swoim użytkownikom wspaniałe miejsce rozrywki, sportu i rekreacji. Obiekt oferuje moc atrakcji, z których mogą korzystać zarówno dorośli, młodzież jak i dzieci.

  Park Wodny Koszalin w trakcie budowy (rok 2015)
   

  Park Wodny Koszalin dzisiaj


   
  Obecnie w strefie rekreacyjnej na gości czeka sześć basenów, w tym dwa w strefie zewnętrznej, z których jeden czynny jest przez 12 miesięcy w roku. W basenie zewnętrznym można również skorzystać z masażu karku i masaży ściennych oraz 6-ciu leżanek z masażem powietrznym. W części wewnętrznej natomiast znajduje się:
  • basen pływacki
  • basen do nauki pływania
  • basenik dla dzieci
  • basen rekreacyjny wewnętrzny

  W lipcu br. na basenie pływackim doszła nowa funkcjonalna atrakcja – jeden z torów został wypłycony, dzięki czemu obiekt będzie mógł np. zwiększyć liczebność osób korzystających w jednym czasie z zajęć nauki pływania.

  Dodatkowe atrakcje w części rekreacyjnej wewnętrznej:
  • leżanki basenowe
  • rwąca rzeka
  • sztuczna fala
  • zjeżdżalnia balon
  • wodospady rurowe
  • gejzery powietrzne
  • misy jacuzzi
  • ścienne masażery

  W strefie dziecięcej maluchy mogą korzystać z wielu atrakcji m.in.: zjeżdżalni, zabawek wodnych, a na zewnątrz z dziecięcego baseniku z dwoma zjeżdżalniami i zabawkami wodnymi, dodatkowo specjalnie dla naszych najmłodszych klientów w części zewnętrznej strefy jest bezpieczny placu zabaw.


   
  Dla klientów oczekujących mocniejszych wrażeń mamy w ofercie 6 zjeżdżalni:
  • Anakonda
  • Multimedialna
  • Turbo
  • Rekreacyjna
  • Cebula
  • Rodzinna

  Spragnionych ciszy i spokoju Aquapark zaprasza do skorzystania z bogatej oferty Strefy Saun, w której znajdują się:
  • łaźnie – solankowa, parowa, parowo-błotna
  • sauny – fińska, ziołowa, koloroterapia, sauna do rytuałów
  • kabina infrared
  • strefa wanien spa
  • bicze szkockie
  • słoneczna łąka
  • grota solna
  • grota lodowa
  • wypoczywalnia zewnętrzna z tarasem i sześcioosobowym jacuzzi.

  Warto zauważyć, że koszalińskie saunarium słynie z bogatych tematycznie seansów saunowych, które prowadzą wykwalifikowani saunamistrzowie.
   
  W Parku Wodnym Koszalin można nie tylko aktywnie spędzić czas, ale także zrelaksować się po męczącym dniu i zadbać o ciało. Goście którzy oczekują intymności i wyciszenia podczas zabiegów pielęgnacyjnych mają do dyspozycji Małe Spa, w którym mogą skorzystać z szerokiej gamy zabiegów pielęgnacyjnych i masaży. Proponowane zabiegi zaspokoją potrzeby osób pragnących odprężenia i relaksu oraz odmłodzenia i poprawy jakości skóry. Strefa Małego Spa tak naprawdę „mała” jest tyko z nazwy, ponieważ jest to największe w regionie Day Spa z wieloma gabinetami i szeroką gamą zabiegów upiększających i leczniczych.

   

   


   
  Najistotniejszym elementem w każdym obiekcie basenowym jest woda. W Parku Wodnym Koszalin nad jej parametrami czuwa DAISY - zintegrowany system Dryden Aqua zapewniający krystalicznie czystą i zdrową wodę w basenach dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii zapewniających użytkownikom basenów 100% bezpieczeństwa.

  Koszaliński Aquapark jako jedyny w Polsce, właśnie dzięki systemowi DAISY zapewnia wodę krystalicznie czystą, zdrową i bezpieczną. Tym także wyróżnia się na rynku basenowych atrakcji.

  To właśnie system DAISY dzięki zastosowaniu szeregu filtrów pozwala na wprowadzenie najniższego zużycia chloru przez co ten jest praktycznie niewyczuwalny, a co za tym idzie bezpieczny nawet dla alergików. Im niższe zapotrzebowanie na chlor, tym mniejsze stężenie ubocznych produktów dezynfekcji w wodzie i powietrzu. Możliwe jest to dzięki podejściu Systemu Uzdatniania Wody, które to opiera się na trzech kluczowych elementach. Po pierwsze w konsekwencji zastosowania AFM bakterie nie mają podłoża na którym mogły by się rozwijać. Po drugie za pomocą zaawansowanych flokulacji, koagulacji i filtracji usuwana jest pożywka dla potencjalnych bakterii po trzecie Dryden Aqua opracował, wyprodukował i zastosował szereg filtrów w tym system AFM Acticated Filter Material (Aktywny materiał Filtracyjny), rewolucyjne złoże filtracyjne wykonane z czystego zielonego szkła, który to odfiltrowuje z wody prawie wszystko zmniejszając zapotrzebowanie na chlor do możliwie najniższego poziomu.

  Zintegrowany system oczyszczania wody Dryden Aqua (DAISY) jest jedynym zintegrowanym systemem, w którym wszystkie części składowe współpracują ze sobą, czego efektem jest bardzo efektywny, przyjazny dla środowiska i ekonomiczny proces uzdatniania wody. Najlepszą informacją jednak jest to, że dzięki tej technologii otrzymujemy najbezpieczniejsze powietrze ponad wodą, znakomitą jakość wody i doskonałe właściwości wody do pływania dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci.


  Poza wymienionymi strefami, w obiekcie m.in.  funkcjonuje Centrum Rekreacji Forma, którego siłownie znajdują się aż na dwóch piętrach, sklep z basenowymi akcesoriami, a na piętrze restauracja o apetycznej nazwie Mniam Mniam Food and Coffee.

  Autor: DiS - portal Basenprof
  Materiały: Park Wodny Koszalin
  Przeczytaj także:
  „Koszaliński Aquapark w nowej odsłonie”
  - www.basenprof.pl/aktualnosci/2329/koszalinski_aquapark_w_nowej_odslonie.html

  „Najnowocześniejsza technologia basenowa w koszalińskim Aquaparku” - www.basenprof.pl/artykuly/667/najnowoczesniejsza_technologia_basenowa_w_koszalinskim_aquaparku.html

  „Prezes ZOS o Parku Wodnym Koszalin” - www.basenprof.pl/artykuly/725/prezes_zos_o_parku_wodnym_koszalin.html

  „Park Wodny Koszalin podsumowuje rok” - www.basenprof.pl/artykuly/1089/park_wodny_koszalin_podsumowuje_rok.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Sika - posadzka w saunach, sali fitness i siłowni
  W Kątach Wrocławskich na nowo wybudowanym Osiedlu Dębowe powstał Klub Fit 4 Living Fitness & Gym. Na terenie obiektu znajduje się siłownia, sala do zajęć fitness, dwie sauny połączone ze strefą relaksu, gabinet rehabilitacyjny [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
  Park Wodny Trzy Fale chce sprzedać w atrakcyjnej cenie nieużywany elektrolizer MZE 1500 produkcji Dinotec - więcej szczegółów