Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - www.gov.pl

2020-08-03
Polski Bon Turystyczny od 1 sierpnia
W czwartek 30 lipca b.r minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg wzięła udział w briefingu prasowym dotyczący Polskiego Bonu Turystycznego. Od 1 sierpnia 2020r, w nocy z piątku na sobotę osoby uprawnione mogą już aktywować bon i płacić nim za usługi hotelarskie lub inne imprezy turystyczne na terenie kraju.

Rodzina Bon Turystyczny


Podczas briefingu w Łazienkach Królewskich w Warszawie minister Maląg wraz z pozostałymi gośćmi m.in. wicepremier, minister rozwoju Jadwigą Emilewicz, sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Pawłem Muchą, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertrudą Uścińską oraz prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej Robertem Andrzejczykiem rozmawiali o tym, jaką rolę odgrywa Polski Bon Turystyczny dla polskich rodzin, ale także dla branży turystycznej, osłabionej w skutek pandemii COVID-19.

Pomoc dla rodzin, ale również dla gospodarki


Z bonu skorzystają osoby posiadające co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł, co łącznie daje 1000 zł. Z bonu będzie mogło skorzystać niemal 6,5 miliona dzieci, w tym także dzieci rodziców pracujących za granicą.

- To kolejny wielki dzień dla polskich rodzin. Od ponad pięciu lat budujemy Polskę przyjazną rodzinom. Do kolejnych programów społecznych takich jak „Rodzina 500 Plus”, wprowadzamy Polski Bon Turystyczny
– mówiła minister Marlena Maląg. - Ostatnie miesiące pokazały, że skuteczne działania rządu na rzecz polskich rodzin prowadzone są także w okresie zagrożenia koronawirusem. Wsparcie rodzin jest naszym priorytetem – dodała.

Minister podkreśliła również, że wsparcie w postaci bonu dotyczy nie tylko rodzin, ale także gospodarki. - Z jednej strony wspieramy polskie rodziny, ale z drugiej wspieramy branżę turystyczną, która bardzo ucierpiała w wyniku pandemii. Tego typu działania, jak właśnie Polski Bon Turystyczny, powinny być promowane i skutecznie realizowane – powiedziała.

Zaś Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju zaznacza: - Zależy nam na tym, by zachęcić Polaków do podróżowania po kraju. Wierzę, że te działania pomogą odrodzić ruch turystyczny w Polsce, także w tzw. sezonie niskim. Pamiętajmy, że bon ma datę ważności aż do końca marca 2022 roku. Zachęcam wszystkich przedsiębiorców do rejestracji na platformie PUE ZUS i korzystania z tej formy wsparcia o wymiarze społecznym i gospodarczym.

- Realizacja bonu turystycznego odbywa się przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. W sobotę na PUE ruszyła rejestracja podmiotów turystycznych do programu. Założenie profilu na Platformie jest proste i zajmuje zaledwie kilka minut. Można to zrobić m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Wszelkie informacje na temat tego, w jaki sposób założyć profil są dostępne na naszej stronie internetowej. Pomocą służą również pracownicy ZUS w placówkach w całym kraju
– wyjaśnia z kolei prezes ZUS Gertruda Uścińska.

Wsparcie bez formalności


Od północy, z 31 lipca na 1 sierpnia, rodzice będą mogli otrzymać bon po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, podając swój aktualny e-mail oraz numer telefonu komórkowego.

Bon w postaci elektronicznego dokumentu będzie można aktywować w dowolnym momencie np. na kilka dni przed planowanym wyjazdem turystycznym.

Nie trzeba się także spieszyć z wykorzystaniem bonu. Można nim płacić wielokrotnie do 31 marca 2022 roku, aż do wyczerpania świadczenia.

Więcej informacji na stronie: https://bonturystyczny.polska.travel/
Lista Podmiotów Akceptujących Bony: https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow
Materiały: www.gov.pl

zamknij

Przeczytaj także

Ceramika basenowa na przykładzie Zatoki Sportu w Łodzi
W ubiegłym roku oddano do użytku mieszczące się na terenie kampusu Politechniki Łódzkiej Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne „Zatoka Sportu”. Jest to kompleks sportowy podzielony na dwie części – [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.