Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - Um Szczecin

2020-09-07
Prace na terenie kąpieliska Dąbie
Kąpielisko w Dąbiu się zmienia i już niebawem będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem w naszym mieście. Prace prowadzone są na kilku frontach.

Przy wejściu na teren kąpieliska powstaje nowy budynek kas. Tuż dalej budynek administracyjno-socjalny, który znajdzie się w miejscu wyburzonego baraku pochodzącego jeszcze z lat 60. ubiegłego wieku. Są już fundamenty i niebawem zacznie piąć się w górę.

- Wzdłuż całej plaży powstaje mur ozdobny, a przy nim chodniki
- mówi Andrzej Kus Rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Na terenie kąpieliska, po przebudowie, znajdą się także trzy wiaty. Zrobione są już szalunki.

Trwają jednocześnie prace instalacyjne. Finalnie na obiekcie pojawi się kanalizacja. Do tej pory regularnie opróżniane było szambo. Będzie również nowa instalacja wodociągowa i elektryczna.

Teren nad jeziorem zostanie na nowo zaaranżowany. „Zacumuje” na nim kolejny szczeciński zabawkowy statek. Będą place zabaw dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Przebywanie na terenie kąpieliska będzie także okazją do poskakania po dużej piramidzie linowej. Dostępne będą: siłownia pod chmurką, stoły piknikowe, pergole, ławki oraz kosze na śmieci. Przy plaży powstanie też parking dla jednośladów.

Inwestycja kosztuje 9,5 miliona złotych.
Materiały: UM Szczecin

zamknij

Przeczytaj także

Centrum danych ogrzewa wodę w basenie
Ciepło generowane przez niewielkie centrum danych o wymiarach zbliżonych do wielkości pralki wykorzystywane jest do ogrzewania wody publicznego basenu w obiekcie Exmouth Leisure Centre w brytyjskim mieście Devon. Komputery [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.