Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

hotel ass lickgay hard - wysłana przez MichaelSkymn
hotel Hardcore
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez michał
Mobilex - mają duży wybór. zapytaj o możliwość uzyskania dofinansowania z PEFRON-u, mają taką wiedzę.
Ostatnie komentarze:
 • 2020-09-04 11:35:01 - Portal Basenprof
  Panie Adamie, prosimy o zadanie pytania drogą mailową na adres: redakcja@basenprof.pl - skierujemy je do odpowiedniego eksperta. Pozdrawiam serdecznie.
 • 2020-09-01 11:12:34 - Adam
  1. Jak sukcesywnie obniżyć lub podwyższyć redox, 2. Czym zwalczać chloroform na kąpieliskach otwartych, 3. W przypadku niskiego pH (np 6.0), w jaki sposób można je [...]
 • 2020-08-27 22:39:00 - Ewelina
  Bardzo konstruktywny artykuł, dziekuję

 • Foto - UM Łomża
  Dodaj komentarz
  0
  2020-09-10
  Przywrócenie sekcji wioślarskiej i kajakarskiej w Łomży
  Spotkanie poświęcone przywróceniu w Łomży sekcji wioślarskiej czy kajakarskiej odbyło się w Domku Pastora w Łomży. Miasto odwiedził Kajetan Broniewski – znakomity przed laty wioślarz, brązowy medalista olimpijski z Barcelony a obecnie sekretarz generalny Towarzystwa Olimpijczyków Polskich. Mało kto wie, ale Łomża ma blisko 120-letnie tradycje wioślarskie.

  - Pamiętam Łomżyńskie Towarzystwo Wioślarskie, ścigałem się z zawodnikami z Łomży, również w Białymstoku był silny ośrodek w Cresovii kajakarski, dziś tych klubów nie ma
  – mówił Kajetan Broniewski, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie. - Jako przedstawiciel Polskiego Związku Kajakowego zrobię wszystko, aby pomóc w odbudowie sekcji sportów wodnych nad Narwią, zwłaszcza, że w regionie mamy znakomitą postać, jaką jest Paweł Skowroński, kajakarz, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Europy i świata. Z wioślarstwem jest trochę gorzej, bo w tych rejonach obecnie jego nie ma, kajaki są trochę sportem łatwiejszym, tańszym – dodał brązowy medalista olimpijski z Barcelony. Według przekazanej przez niego informacji, w Polsce mamy obecnie 34 kluby wioślarskie, zaś kajakarskich jest znacznie mniej, bo około 150.

  Wspomniany Paweł Skowroński jest obecnie prezesem Podlaskiej Federacji Sportu i zajmuje się szkoleniem młodych kajakarzy w UKS "Dojlidy" Białystok. - Trenuje u nas około 60 osób, w szkołach stworzone zostały też klasy sportowe przy współpracy z miastem. Co roku robimy imprezy na które przyjeżdża od 150 do 200 sportowców z 11 klubów z całej Polski. Ostatnio stały się modne wyścigi turystyczne, łódeczki do nauki, wyścigi dla rodziców. To bardzo atrakcyjne działania i można pomyśleć, aby od tego zacząć – mówił były kanadyjkarz specjalizujący się na dystansie 500 m.

  - Moglibyśmy zorganizować spotkanie z byłymi członkami Łomżyńskiego Towarzystwa Wioślarskiego, którzy byliby zainteresowani reaktywacją wioślarstwa i kajakarstwa w Łomży
  – mówił przewodniczący Łomżyńskiej Rady Sportu, Andrzej Wojtkowski. Z kolei dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży Andrzej Modzelewski przekonywał, że jest na czym "budować", bo kajakarstwo amatorskie w Łomży prężnie się rozwija. - Bardzo dużo mieszkańców korzysta z kajaków, rzeka Narew żyje pod tym względem – mówił. Jego zdanie podzielił Dariusz Wojtkowski z Łomżyńskiej Rady Sportu, który uprawiał kiedyś wioślarstwo.

  Prezydent Mariusz Chrzanowski podsumowując spotkanie zapowiedział realizację działań w kierunku przywrócenia w Łomży sekcji wioślarskiej i kajakarskiej, dodał, że ten temat wraca po dłuższym okresie. - Dołożymy wszelkich starań i etapami będziemy dążyli do tego, aby tym razem była to skuteczna próba reaktywacji. Na pewno nie będzie to łatwe, bo jeżeli mówimy o sporcie wyczynowym, w grę wchodzą duże środki finansowe. Będziemy chcieli się wzorować na innych miastach, osobach, korzystać z ich pomocy i doświadczenia. Na początku powinniśmy się skupić na działaniach promocyjnych, zachęcać dzieci i młodzież do wypoczynku na kajakach – podsumował włodarz.

  Warto dodać, że z Łomży wywodzi się olimpijka z Sydney z 2000 roku Elżbieta Kuncewicz-Skorupska, która reprezentowała barwy Łomżyńskiego Towarzystwa Wioślarskiego w latach 1986-1992. Wioślarka pływała w dwójkach podwójnych wagi lekkiej, a większą część swojej kariery spędziła później w Posnanii Poznań.
  Materiały: UM Łomża
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Sika - posadzka w saunach, sali fitness i siłowni
  W Kątach Wrocławskich na nowo wybudowanym Osiedlu Dębowe powstał Klub Fit 4 Living Fitness & Gym. Na terenie obiektu znajduje się siłownia, sala do zajęć fitness, dwie sauny połączone ze strefą relaksu, gabinet rehabilitacyjny [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
  Park Wodny w regionie środkowopomorskim zatrudni menedżera strefy Spa. Zgłoszenia proszę przesyłać na adres redakcja@basenprof.pl