Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - MRPiT

2020-10-20
Konsultacje ws. branży basenowej i fitness
Wczorajsze konsultacje wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina oraz wiceminister Olgi Semeniuk z reprezentantami branży basenów oraz fitness, dotyczyły analizy obecnej sytuacji tego sektora. Przedstawiciele obu sektorów zgłosili swoje postulaty i propozycje. Spotkanie odbyło się w formie wideokonferencji.

Jesteśmy otwarci na dalszy dialog z branżą. Będziemy się zastanawiać, co w ramach dostępnych modeli biznesowych możemy wspólnie wypracować na przyszłość. Nam wszystkim zależy bowiem tyleż na dobru państwa branży, co na możliwie najlepszej kondycji polskiej gospodarki – podkreślił wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.
A wiceminister Olga Semeniuk dodała: - Bardzo dziękujemy za każdy głos z państwa strony. Będziemy się starali możliwie szybko wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom, czyli odmrozić branżę fitness oraz dostęp do basenów i Aquaparków, ale przy zachowaniu zwiększonego niż do tej pory poziomu bezpieczeństwa sanitarnego.


Od poniedziałku w strefie czerwonej obowiązuje zawieszenie działalności Aquaparków, basenów oraz centrów i klubów fitness. Wyjątek stanowią baseny, siłownie, kluby i centra fitness działające w hotelach, a także w podmiotach wykonujących działalność leczniczą adresowaną do pacjentów oraz w obiektach przeznaczonych do sportu wyczynowego, a także dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

W spotkaniu z przedsiębiorcami, oprócz przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, wzięli także udział m.in.: Jarosław Pinkas – Główny Inspektor Sanitarny, Adam Abramowicz – rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz Bartosz Marczuk, wiceprezes PFR.

Przedstawiciele branży wskazali, że doceniają wszystko, co państwo zrobiło dotychczas dla przedsiębiorców jeśli chodzi o zabezpieczenie ich płynności finansowej i ochrony miejsc pracy, a także zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli. Ponadto, przedstawili swoje stanowiska i postulaty w zakresie dalszego punktowego wsparcia ich branży.
A są to m.in.:
  • wsparcie finansowe  poprzez pokrycie  procentowego spadku przychodów w ujęciu rok do roku lub przy obiektach otwartych krócej niż rok
  • uruchomienie dopłat powiązanych z średnio miesięcznymi przychodami za wskazane miesiące;
  • prawo do wsparcia finansowego  powinno objąć przedsiębiorców działających przed 16.10.2020 r.;
  • otwarcie branży  powinno się odbyć w możliwie najszybszym terminie, tj. 24.10.2020 r.;

Przedstawiciele wszystkich branż zadeklarowali też wzmocnienie reżimu sanitarnego w swoich obiektach.

Premier wysłuchał postulatów branży i zapewnił, że MRPiT dołoży wszelkich starań, aby wypracować rozwiązania pomocowe, które zaakceptuje rząd.


Do stałego kontaktu z branżą basenową i fitness - z ramienia MRPiT - wydelegowano Panią Kamilę Król; adres do korespondencji: kamila.krol@mr.gov.pl .
Autor: DiS - portal Basenprof
Materiały: MRPiT
Przeczytaj także:
„Baseny dopuszczone do działalności”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/2460/baseny_dopuszczone_do_dzialalnosci.html

„Suszarki na basenach w czasach Covid-19” - www.basenprof.pl/koronawirus/2446/suszarki_na_basenach.html

zamknij

Przeczytaj także

Porcelana SeraPool na każdą porę, na każdy basen
Porcelana w warunkach górskich i -25°C? Czemu nie? ^^1686_1   Marka SeraPool istnieje na rynku eropejskim od 1987 roku. Jest unikatowa w skali światowej [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.