Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności

Foto - PAiP

2020-11-20
Stowarzyszenie Polskie Aquaparki i Pływalnie formalizuje się
Oficjalnie informujemy o powstaniu stowarzyszenia Polskie Aquaparki i Pływalnie (PAiP). Stowarzyszenie powstało w odpowiedzi na potrzeby branży w trudnym czasie związanym z pandemią koronawirusa. Portal Basenprof od początku wspiera te działania, tym bardziej więc z radością przekazujemy Państwu tą wiadomość.

PAiP – Polskie Aquaparki i Pływalnie

Aquaparki, pływalnie, saunaria, termy - wszyscy reprezentują jedną, potężną i nieustannie rozwijającą się gałąź gospodarki. W Polsce sektor Aquaparków i pływalni to kilka miliardów inwestycji, tysiące miejsc pracy, setki firm kooperujących i miliony Klientów, którzy przychodzą po zdrowie, relaks i mistrzostwo sportowe.

Wprowadzone przez Rząd RP rozporządzenia stawiają branżę w trudnej sytuacji i pozbawiają szans na dalsze funkcjonowanie w czasie epidemii koronawirusa. Stojąc w obliczu tego wyzwania 19 listopada w Termach Maltańskich w Poznaniu zebrali się reprezentanci Aquaparków i pływalni z całej Polski w celu zawiązania stowarzyszenia o nazwie „Polskie Aquaparki i Pływalnie”.

Podczas spotkania wybrane zostały władze w tym Zarząd i Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia, a Walne Zebranie jednogłośnie przyjęło treść Statutu Stowarzyszenia.

Podstawowe postulaty Polskich Aquaparków i Pływalni to:
  1. Uznanie PAiP jako osobnej branży, z którą prowadzi dialog strona rządowa;
  2. Uzyskanie realnej, dedykowanej dla branży pomocy finansowej, która umożliwi zachowanie płynności finansowej, spłatę zobowiązań i ochronę miejsc pracy;
  3. Zrozumienie dla prozdrowotnej działalności i ponadstandardowego bezpieczeństwa PAiP;
  4. Wznowienia działalności na poziomie 50% frekwencji w strefie czerwonej oraz 75% frekwencji w strefie żółtej;
  5. Przejrzystych przepisów prawnych umożliwiających prowadzenie działalności gospodarczej bez ryzyka ewentualnych konsekwencji karno-skarbowych z powodu swobody ich interpretacji przez organy kontrolne.
Materiały: PAiP

zamknij

Przeczytaj także

Remont czy projekt basenu – najważniejsze są szczegóły
Kiedy projektujemy, lub po prostu przygotowujemy się do remontu basenu warto pochylić się nad z pozoru wydawałoby się mniej istotną kwestią, jaką są wykończenia. To od tych szczegółów zależy bowiem, jak odbiorą i [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.