Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności
2020-12-02
Zmiana w obowiązku noszenia maseczek w pracy
Od dzisiaj to pracodawca ma zdecydować, czy jego pracownicy mają nosić maseczki jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba. To treść najnowszego rozporządzenie opublikowanego wczoraj w Dzienniku Ustaw.

Taki zapis znalazł się w nowym rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. To odpowiedź na zarzuty związane z trudnością ich przestrzegania – wg poprzedniej formy wytycznych pracownicy np. musieliby zakrywać nos i usta nawet podczas posiłków w innym przypadku w pracowniczej stołówce musiałaby przebywać wyłącznie jedna osoba… Teraz to zmieniono uzasadniając, że "w zakładach pracy i wymienionych budynkach będzie można odkrywać usta i nos w celu spożycia posiłku – co jest rozwiązaniem oczywistym".

W uzasadnieniu podano także, że "Zakłada się zmianę przepisu, który nakazywał zakrywanie ust i nosa w zakładach pracy jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba. Powyższe rozwiązanie było zbyt daleko idące, w związku z czym zmodyfikowano je, tak by pracodawca decydował w tym zakresie".
Dotyczy to także osób, które przebywają w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym. W tym przypadku wprowadzono – jak przed 28 listopada 2020 r. zwolnienie z obowiązku zakrywania ust i nosa w stosunku do osoby wykonującej czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w tych budynkach, chyba że zarządzający takim budynkiem postanowi inaczej, z wyjątkiem osoby wykonującej bezpośrednią obsługę interesantów lub klientów w czasie jej wykonywania.
Autor: DiS - portal Basenprof

zamknij

Przeczytaj także

Porcelana SeraPool na każdą porę, na każdy basen
Porcelana w warunkach górskich i -25°C? Czemu nie? ^^1686_1   Marka SeraPool istnieje na rynku eropejskim od 1987 roku. Jest unikatowa w skali światowej [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
Page generated in 0.01783 seconds.