Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności2021-06-15
Aktualizacja rozporządzenia podnosi limity - nie dla basenów
Nowe przepisy łagodzą wprowadzone wcześniej obostrzenia, podnoszą limity uczestniczących m.in. w kościołach, hotelach, kinach, siłowniach, klubach fitness a także w transporcie i gastronomii. Pod warunkiem zachowania limitów uruchomione zostaną także dyskoteki, wesołe miasteczka, parki rozrywki i pokoje zagadek. W kinach i teatrach znowu będą mogły funkcjonować strefy gastronomiczne, a od 26 czerwca limit zajętych miejsc zostanie podniesiony do 75 proc.

Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie z dnia 6 maja 2021 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nie jest niestety łaskawe dla obiektów basenowych – dla nich przez całe wakacje bez zmian pozostaje limit 50% obłożenia.

Rozporządzenie - www.basenprof.pl/pliki/2884.pdf

Nowe przepisy łagodzą wprowadzone wcześniej obostrzenia, podnoszą limity uczestniczących m.in. w kościołach, hotelach, kinach, siłowniach, klubach fitness a także w transporcie i gastronomii. W kinach i teatrach zostaną otwarte strefy gastronomiczne, a od 26 czerwca limit zajętych miejsc zostanie podniesiony do 75 proc. z 50 proc. obecnie.


Decyzją rządu od 26 czerwca 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. dopuszczone zostało otwarcie siłowni i klubów fitness pod warunkiem zachowania limitu 1 osoby na 10 m2. W tym terminie będą mogły również działać dyskoteki i kluby nocne pod warunkiem, że w pomieszczeniu, w którym prowadzona jest tego rodzaju działalność, przebywa jednocześnie nie więcej niż 150 osób.

Kasyna i salony gier hazardowych będą również zostaną otwarte od 26 czerwca z limitem 10 m2 na jedną osobę.

Rozporządzenie zwiększa dostępność pokoi w obiektach hotelowych i pensjonatach: od 26 czerwca wynajmować można będzie 75 proc. Do tego limitu nie będą wliczane dzieci do 12 roku życia, oraz osoby w pełni zaszczepione.

Obostrzenia zostają złagodzone się także dla działalności gastronomicznej - rozporządzenie przewiduje, że od 26 czerwca jest ona dopuszczalna, pod warunkiem, że klienci będą zajmowali nie więcej niż 75 proc. liczby miejsc w ogródku gastronomicznym, lokalu lub wydzielonej strefie gastronomicznej, a odległość między stolikami będzie wynosiła co najmniej 1,5 m, chyba że między stolikami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m licząc od powierzchni stolika.

Od 26 czerwca br. dopuszcza się również prowadzenie targów, wystaw, kongresów i konferencji. Tutaj obowiązywać będzie limit 10 m2 pow. pomieszczenia na 1 osobę.

Do wszystkich podanych obowiązujących limitów nie będą wliczane osoby w pełni zaszczepione.
Przeczytaj także:
„Luzowanie obostrzeń – nowa lista zmian”
- www.basenprof.pl/koronawirus/2876/luzowanie_obostrzen_nowa_lista_zmian.html

„Zaszczepieni bez limitów - jak weryfikować takie osoby?” - www.basenprof.pl/koronawirus/2877/zaszczepieni_bez_limitow_-_jak_weryfikowac_takie_osoby.html

„Sezon kąpieliskowy – zalecenia w trakcie epidemii SARS-CoV-2” - www.basenprof.pl/koronawirus/2878/sezon_kapieliskowy_zalecenia_w_trakcie_epidemii_sars-cov-2.html

zamknij

Przeczytaj także

Skutecznie i nieskuteczne zabezpieczenia antypoślizgowe na basenach
Oczywiste konsekwencje poślizgnięć i upadków Śliska nawierzchnia w przestrzeni publicznej zawsze generuje wiele problemów. Poślizg może spowodować bolesny upadek, który w najlepszym wypadku skończy się [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.