Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualnościOstatnie posty na forum:

Ostatnie komentarze:
 • 2022-01-17 10:58:19 - Portal Basenprof
  Aby mieć pewność, że obiekt nie spełnia warunków "pływalni" zgodnie z wspomnianą Ustawą, należy przeprowadzic analizę zagrożeń i na tej podstawie określić podstawę [...]
 • 2022-01-15 16:56:30 - Sylwek
  Dziękuję za wyjaśnienie :) Zatem pojawia się pytanie kolejne, jak udostępnić formalnie turystom lub gościom hotelowym niewielką nieckę do pluskania dla dzieci i [...]
 • 2022-01-10 12:28:16 - Piwko
  P. działacze weźcie się do pracy i róbcie coś dla klubu i 9 dzielnicy. Nie traćcie czasu,bo można dużo zrobić

 • Dodaj komentarz
  0
  2021-06-15
  Aktualizacja rozporządzenia podnosi limity - nie dla basenów
  Nowe przepisy łagodzą wprowadzone wcześniej obostrzenia, podnoszą limity uczestniczących m.in. w kościołach, hotelach, kinach, siłowniach, klubach fitness a także w transporcie i gastronomii. Pod warunkiem zachowania limitów uruchomione zostaną także dyskoteki, wesołe miasteczka, parki rozrywki i pokoje zagadek. W kinach i teatrach znowu będą mogły funkcjonować strefy gastronomiczne, a od 26 czerwca limit zajętych miejsc zostanie podniesiony do 75 proc.

  Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie z dnia 6 maja 2021 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nie jest niestety łaskawe dla obiektów basenowych – dla nich przez całe wakacje bez zmian pozostaje limit 50% obłożenia.

  Rozporządzenie - www.basenprof.pl/pliki/2884.pdf

  Nowe przepisy łagodzą wprowadzone wcześniej obostrzenia, podnoszą limity uczestniczących m.in. w kościołach, hotelach, kinach, siłowniach, klubach fitness a także w transporcie i gastronomii. W kinach i teatrach zostaną otwarte strefy gastronomiczne, a od 26 czerwca limit zajętych miejsc zostanie podniesiony do 75 proc. z 50 proc. obecnie.


  Decyzją rządu od 26 czerwca 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. dopuszczone zostało otwarcie siłowni i klubów fitness pod warunkiem zachowania limitu 1 osoby na 10 m2. W tym terminie będą mogły również działać dyskoteki i kluby nocne pod warunkiem, że w pomieszczeniu, w którym prowadzona jest tego rodzaju działalność, przebywa jednocześnie nie więcej niż 150 osób.

  Kasyna i salony gier hazardowych będą również zostaną otwarte od 26 czerwca z limitem 10 m2 na jedną osobę.

  Rozporządzenie zwiększa dostępność pokoi w obiektach hotelowych i pensjonatach: od 26 czerwca wynajmować można będzie 75 proc. Do tego limitu nie będą wliczane dzieci do 12 roku życia, oraz osoby w pełni zaszczepione.

  Obostrzenia zostają złagodzone się także dla działalności gastronomicznej - rozporządzenie przewiduje, że od 26 czerwca jest ona dopuszczalna, pod warunkiem, że klienci będą zajmowali nie więcej niż 75 proc. liczby miejsc w ogródku gastronomicznym, lokalu lub wydzielonej strefie gastronomicznej, a odległość między stolikami będzie wynosiła co najmniej 1,5 m, chyba że między stolikami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m licząc od powierzchni stolika.

  Od 26 czerwca br. dopuszcza się również prowadzenie targów, wystaw, kongresów i konferencji. Tutaj obowiązywać będzie limit 10 m2 pow. pomieszczenia na 1 osobę.

  Do wszystkich podanych obowiązujących limitów nie będą wliczane osoby w pełni zaszczepione.
  Przeczytaj także:
  „Luzowanie obostrzeń – nowa lista zmian”
  - www.basenprof.pl/koronawirus/2876/luzowanie_obostrzen_nowa_lista_zmian.html

  „Zaszczepieni bez limitów - jak weryfikować takie osoby?” - www.basenprof.pl/koronawirus/2877/zaszczepieni_bez_limitow_-_jak_weryfikowac_takie_osoby.html

  „Sezon kąpieliskowy – zalecenia w trakcie epidemii SARS-CoV-2” - www.basenprof.pl/koronawirus/2878/sezon_kapieliskowy_zalecenia_w_trakcie_epidemii_sars-cov-2.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Czy Twój obiekt powinien mieć drukarkę fiskalną ONLINE?
  Czy Twój obiekt i jego działalność wymaga zakupu takiej drukarki ONLINE? Poniżej kilka podstawowych informacji na temat Drukarek fiskalnych ONLINE. 1 maja 2019 r. weszła w życie Ustawa o zmianie ustawy o [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.