Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności

Konferencja PAiP - foto www.basenprof.pl

2021-06-17
Pierwsza Konferencja PAiP
W Krakowie 8-9 czerwca br. odbyła się pierwsza Konferencja Stowarzyszenia Polskie Aquaparki i Pływalnie.

W mieszczącym się przy krakowskim parku wodnym hotelu Swing****, odbyła się pierwsza konferencja nowopowstałego Stowarzyszenia Polskie Aquaparki i Pływalnie (PAiP). PAiP to organizacja, która zrzesza podmioty działające w ramach branży pływalni, parków wodnych, saunariów, term i in. Misją przewodnią Stowarzyszenia jest dążenie do szeroko pojętego ułatwiania prowadzenia działalności obiektów basenowych na polskim rynku.

Przez dwa dni (8 i 9 czerwca br.) obradowano na temat potrzeb, oraz bieżącej sytuacji branży basenowej, wymieniano się doświadczeniami i planowano przyszłe działania Stowarzyszenia. Spotkanie obfitowało także w ciekawe merytorycznie panele związane z zarządzaniem obiektami basenowymi.

Zarząd PAiP przedstawił zgromadzonym dotychczasowe działania organizacji, bo mimo krótkiego funkcjonowania Stowarzyszenie aktywnie działało podczas związanego z pandemią Covid-19 lockdownu walcząc o odmrożenie branży basenowej.

Warto zauważyć, że przed pandemią pływalnie i parki wodne nie miały żadnego reprezentanta na polskim rynku, chociaż w środowisku od lat pojawiały się głosy, że takiej organizacji brakuje. Trudna sytuacja ostatniego roku wzmocniła znacznie tą potrzebę, a zarządzający obiektami basenowymi postanowili połączyć siły i mówić jednym głosem w sprawach dotyczących spraw polskich basenów.

Portal Basenprof wspiera działania Stowarzyszenia Polskie Aquaparki i Pływalnie i zachęca zarządzających obiektami do wstępowania w jego szeregi, ponieważ tylko zrzeszając się w branżowych organizacjach można mieć wpływ na zmianę i poprawę warunków działalności gospodarczej.
Autor: Diana Sinkiewicz - portal Basenprof

zamknij

Przeczytaj także

Wszystko co trzeba wiedzieć o zjeżdżalniach wodnych
Zjeżdżalnie wodne są obecnie w prawie każdym obiekcie basenowym. Bez tej rozrywki trudno sobie wyobrazić dobrą zabawę i rekreację wodną. Aby jednak zjeżdżalnie spełniały swoje zadanie, powinny być funkcjonalne, bezpieczne i [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.