Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - www.aquapark.wroc.pl

2021-07-27
Budowa Aquaparku na Brochowie na finiszu
Prace budowlane przy budowie Aquaparku na Brochowie we Wrocławiu idą zgodnie z planem. Obiekt posiada już dach, rozpoczynają się prace wykończeniowe i budowa basenów zewnętrznych. Otwarcie brochowskiego Aquaparku zaplanowano na maj 2022 roku.

Aquapark na Brochowie, przy ul. Polnej, to nie tylko basen, ale cały kompleks sportowo-rekreacyjny. Znajdą się tam m.in. 4 baseny, sale fitness, strefa saunarium wraz z infrastrukturą – szatniami, łazienkami, toaletami i punktem gastronomicznym.

– Powstający na Brochowie Aquapark to obiekt na miarę naszych czasów i oczekiwań, także tych związanych ze zmianami klimatycznymi – co ważne, obiekt kompletny i całoroczny. To nie tylko basen, ale także cały kompleks sportowo-rekreacyjny, z salami fitness, strefą saunarium czy punktami gastronomicznymi. Pogoda sprzyja realizacji tej inwestycji, bowiem wszystkie prace budowlane postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem. Powstała już konstrukcja dachowa, dzięki czemu niebawem w środku rozpoczniemy prace wykończeniowe, z kolei na zewnątrz ruszamy z budową niecek basenowych. Jeszcze w tym miesiącu w wewnętrznych basenach przeprowadzone zostaną próby szczelności
– powiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Duże zapotrzebowanie na baseny


W ciągu najbliższych dni wykonane i wprowadzone do hali technologicznej zostaną także filtry wszystkich obiegów basenowych, a równocześnie zamontowana zostanie instalacja uzdatniania wody. Następnie planowana jest budowa zewnętrznego zbiornika wody deszczowej, zlokalizowanego poza obrębem budynku basenowego.

– Za rok wrocławianie z pewnością będą już korzystać z brochowskiego Aquaparku
– zapowiedział Jacek Sutryk. – Odnotowujemy bardzo duże zapotrzebowanie w tym względzie. Od momentu, gdy reguły pandemiczne pozwoliły nam uruchomić ponownie tego typu obiekty, Aquapark na Borowskiej gościł już ponad 300 tys. osób. To pokazuje skalę zainteresowania taką aktywnością.

W ocenie prezydenta Wrocławia, choć Aquapark przy ul. Polnej jest przeznaczony dla wszystkich wrocławian, to z pewnością najczęstszymi gośćmi będą mieszkańcy południa Wrocławia m.in. Brochowa, Bieńkowic, Jagodna czy Wojszyc.

– Obiekt ten powstaje w sąsiedztwie przedszkola i szkoły. Mamy nadzieję, że dzieci tam uczęszczające będą głównymi użytkownikami basenu w godzinach przedpołudniowych i będą tu realizować m.in. zajęcia wychowania fizycznego
– dodał Jacek Sutryk.

Zapotrzebowanie na takie obiekty widoczne jest nie tylko latem, ale przez cały rok.

– Po wznowieniu działalności Aquaparku na Borowskiej widać, że kolejny tego typu obiekt na mapie Wrocławia jest po prostu niezbędny. Każdego roku gościmy blisko 2 miliony klientów, zatem liczymy, że już w przyszłym roku, powstanie drugiego Aquaparku przy ulicy Polnej, rozładuje ten ruch i zapewni naszym gościom jeszcze większy komfort, zachęcając ich tym samym, do aktywnego spędzania czasu
– powiedział Paweł Rańda, wiceprezes Wrocławskiego Parku Wodnego.

W planach budowa kolejnego Aquaparku


Jak poinformował prezydent Wrocławia, miasto chciałoby w przyszłości wybudować kolejne tego typu kompleksy.

– Ostatnio wnieśliśmy aportem do spółki Wrocławski Park Wodny teren przy ul. Wilanowskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 44 na wschodnim Psim Polu. Chcielibyśmy tam wybudować taki sam obiekt jak na Brochowie. Zależy nam, żeby w pierwszej kolejności służył uczniom tej dużej szkoły, ale także wszystkim mieszkańcom miasta. Mam nadzieję, że w przyszłości powstaną podobne kompleksy również na zachodzie i północy Wrocławia
– powiedział Jacek Sutryk.

Inwestycja w miejscu dawnego kąpieliska


Nowa inwestycja powstaje w miejscu dawnego miejskiego kąpieliska. Obejmie teren o powierzchni 18 tys. mkw., z czego prawie 13 tys. mkw. zajmie zieleń. Przy nowym obiekcie wykonawca zasadzi 35 drzew oraz prawie 600 mkw. krzewów i traw.

Na parterze znajdą się 4 baseny wraz z infrastrukturą – szatniami, łazienkami i toaletami. W strefie rekreacyjnej zaplanowano basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 – 1,8 m, basen do nauki pływania, basen z hydromasażem dla 12 osób.

Z kolei basen zewnętrzny będzie posiadał część brodzikową przeznaczoną dla najmłodszych o wymiarach 25 x 20 m i głębokości od 0,3 do 1,35 m. Będzie on czynny sezonowo.

Odwiedzający będą mogli również skorzystać z punktu gastronomicznego z ogródkiem barowym. 

Na pierwszym piętrze budynku powstanie część sportowo-wypoczynkowa, czyli sale fitness oraz strefa saunarium. W strefie sportowej powstaną dwie sale fitness, o które zabiegali mieszkańcy Brochowa. W jednej z nich będą prowadzone zajęcia fitness, w drugiej zajęcia jogi. Siłownia zewnętrzna, która aktualnie znajduje się na Polnej 10, zostanie przesunięta kilkanaście metrów dalej, tak aby nie kolidowała z budynkiem, ale była wciąż dostępna dla mieszkańców.

Przed Aquaparkiem powstanie też parking o powierzchni 600 mkw. z 5 miejscami dla osób z niepełnosprawnościami i 44 stojakami rowerowymi.

Ekologiczny i przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami


Aquapark na Brochowie będzie w pełni przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Zaplanowano m.in. bezprogowe drzwi i przejścia oraz dźwigi umożliwiające korzystanie z obiektu.

Obiekt będzie także przyjazny środowisku - niskoemisyjny i zasilany zieloną energią (technika solarna). Przy okazji wytwarzania energii z gazu w celu m.in. ogrzewania wody w basenach, będzie produkował energię elektryczną.

W podziemiach budynku znajdzie się zbiornik na wodę deszczową. Stamtąd woda trafi do zbiornika wody użytkowej. Następnie deszczówka będzie przefiltrowywana i używana do misek ustępowych oraz podlewania zieleni wokół budynku. W bryle budynku pojawi się również zielona ściana, która oprócz funkcji dekoracyjnej będzie oczyszczać powietrze oraz, co szczególnie istotne w upalne dni, obniżać temperaturę otoczenia.

Szacowany koszt inwestycji to ponad 35 mln złotych netto. Otwarcie planowane jest w maju 2022 roku.

Poniżej film – „Nowy Aquapark we Wrocławiu - gdzie powstaje ? | Wrocław TV”:
Materiały: UM Wrocław
Przeczytaj także:
„Program „Sportowa Polska 2021” rozstrzygnięty”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/2958/program_sportowa_polska_2021_rozstrzygniety.html

„Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2951/polski_lad_-_program_inwestycji_strategicznych.html

„Remonty na wrocławskich basenach” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2798/remonty_na_wroclawskich_basenach.html

„Nowy wrocławski Aquapark na Brochowie” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2610/nowy_wroclawski_aquapark_na_brochowie.html

„Wrocław buduje kolejny Aquapark” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2385/wroclaw_buduje_kolejny_aquapark.html

„Nowe zewnętrzne baseny w Aquapark Wrocław” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2299/nowe_zewnetrzne_baseny_w_aquapark_wroclaw.html

„Aquapark Wrocław otwarty” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2266/aquapark_wroclaw_otwarty.html

„Co nowego w Aquapark Wrocław” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2229/co_nowego_w_aquapark_wroclaw.html

„Co nowego w Aquapark Wrocław” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2229/co_nowego_w_aquapark_wroclaw.html

„Baseny zewnętrzne w Aquapark Wrocław” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2212/baseny_zewnetrzne_w_aquapark_wroclaw.html

„Rozbudowa wrocławskiego Aquaparku”www.basenprof.pl/aktualnosci/2167/rozbudowa_wroclawskiego_aquaparku.html

„Odnawiane wnętrza w Aquapark Wrocław” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2156/odnawiane_wnetrza_w_aquapark_wroclaw.html

„Remont we wrocławskim Aquaparku” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2024/remont_we_wroclawskim_aquaparku.html

„Umowa na rozbudowę wrocławskiego Aquaparku podpisana” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2009/umowa_na_rozbudowe_wroclawskiego_aquaparku_podpisana.html

„Rozbudowa basenów Wrocławskiego Aquaparku” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1932/rozbudowa_basenow_wroclawskiego_aquaparku.html

„Aquapark Wrocław ogłasza przetarg” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1931/aquapark_wroclaw_oglasza_przetarg.html

zamknij

Przeczytaj także

Interbad 2022 - efektywność energetyczna i zrównoważony rozwój
Tegoroczne targi Interbad skupią się na rozwiązaniach proekologiczno-ekonomicznych wynikających kryzysu energetycznego i ciągłych podwyżek cen prądu. Baseny, sauny stały się integralną częścią codziennego życia, a [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.