Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualnościOstatnie posty na forum:

Jaka jest godzinowa dawka, gdy do dezynfekcji wody basenowej stosuje się ozon? - wysłana przez Jessesun
Ozon, który można wykorzystać do dezynfekcji wody w basenie, zastępuje teraz pod wieloma względami CLO2, CL2 i UV.Jest zielonym ...
Dystrybutor - wysłana przez Serwis
Witam Poszukuję dystrybutora firmy EMEC oraz Bayrol do stałej współpracy . Pozdrawiam
Ostatnie komentarze:
 • 2021-10-11 12:25:54 - adam
  Witam czy na pływalni w strefie saun obowiązują limity osób, jaki jest limit osób na zawodach pływackich organizowanych przez pływalnie z pkd 93.11.Z
 • 2021-10-11 10:54:53 - Zatroskana mama
  Czekaliśmy dwa lata z utęsknieniem na otwarcie nowego, na europejskim poziomie obiektu rekreacyjnego w naszym mieście! I o grozo! W Niemczech płaciłam 6 euro od osoby [...]
 • 2021-09-21 09:25:48 - Iwona Michniewicz
  Odpowiadając na powyższe pytanie, należy wyjść od tego, czy dany Hotel (bo o takim obiekcie z basenem jest mowa w artykule), winien być kwalifikowany jako definicyjna [...]

 • Foto - www.basenprof.pl
  Dodaj komentarz
  1
  2021-08-27
  Zasada „3G” - nowe obostrzenia covidowe w Niemczech
  W dniu 23 sierpnia br. w Niemczech zaczęły obowiązywać surowe przepisy związane z walką z pandemią wirusa COVID-19. Będą one dotyczyć także pływalni, Aquaparków i saun.

  Niemiecki rząd już się przygotowuję na tzw. czwartą falę pandemii. Na mocy nowego przepisu niektóre zamknięte przestrzenie publiczne nie będą dostępne dla osób niezaszczepionych, nie posiadających negatywnego testu na obecność wirusa, a także osób które nie przechorowały wirusa Covid-19.

  Wprowadzona podczas wideokonferencji Angeli Merkel z premierami 16 niemieckich landów zasada „3G” ma zostać wdrożona w gminie, jeżeli siedmiodniowy wskaźnik zachorowalności na 100 tys. mieszkańców przekracza 35. Nazwa „3G” to skrót od pierwszych liter niemieckich słów: „geimpft, getestet, genesen" - zaszczepiony, przetestowany, ozdrowieniec.

  A to oznacza, że osoby które będą chciały odwiedzić basen, Aquapark, saunarium czy inny zamknięty obiekt fitness lub wellness będą musiały na wejściu okazać negatywny test na obecności wirusa COVID-19 z bieżącego dnia, być osobą zaszczepioną lub też okazać certyfikat ozdrowieńca. Kolejnym impulsem do zaszczepienia, ma być brak nieodpłatnej możliwości przebadania na obecność wirusa.
  Obecnie w kraju naszych zachodnich sąsiadów możliwość testowania jest darmowa, lecz od 11 października br. nie będzie już możliwa.

  W Niemczech kampania zachęcająca do szczepienia trwa od niespełna roku (245 dni). Od tamtego czasu, osób w pełni zaszczepionych jest 49,659,889 przy czym 53,719,354 otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki.


   
  Według kanclerz Angeli Merkel następny twardy lockdown na razie nie jest konieczny. Uczula jednak, że w przypadku pojawienia się kolejnej mutacji wirusa sytuacja może ulec zmianie.

  W Polsce jak dotąd nie mówi się o wprowadzeniu kolejnego lockdownu, choć rząd przygotowuje się na różne scenariusze. Jednym z nich ma być wprowadzanie lokalnych obostrzeń na podstawie zwiększonych liczb zachorowań i pobytów szpitalnych, oraz zgonów. Znaczenie mają także mieć statystyki związane z ilością zaszczepionych przeciw Covid-19 mieszkańców. Poniżej statystyki zachorowań na dzień 26 sierpnia bieżącego roku.  Patrząc jednak na dotychczasowe działania rządzących - pierwsze zamykane, a ostatnie otwierane w tzw. lockdownach były obiekty rekreacyjno-sportowe, dlatego branża basenowa i hotelarska z dużym niepokojem patrzy w przyszłość. Miejmy nadzieję, że czarny scenariusz sprzed sezonu wakacyjnego już do nas jednak nie wróci.
  Autor: Joanna Maląg - Portal Basenprof
  Materiały: impfdashboard.de/en/; gov.pl
  Przeczytaj także:
  „Komunikat UODO - Wyłączenia zaszczepionych z limitu na imprezach”
  - www.basenprof.pl/koronawirus/2908/komunikat_uodo_-_wylaczenia_zaszczepionych_z_limitu_na_imprezach.html

  „Baseny na 75% obłożenia” www.basenprof.pl/koronawirus/2906/baseny_na_75_oblozenia.html

  „PAiP na rozmowach w MRPiT” - www.basenprof.pl/koronawirus/2905/paip_na_rozmowach_w_mrpit.html

  „Apel PAiP w sprawie korekty rozporządzenia RM” - www.basenprof.pl/koronawirus/2899/apel_paip_w_sprawie_korekty_rozporzadzenia_rm.html
  
  Komentarze
  Anka
  2021-08-30 22:49:17
  Rząd zapewne będzie dokonywał różnych prób zachęty do szczepień. Ja bym jednak nie liczyła na współpracę społeczeństwa, bo ci którzy chcieli się szczepić już to zrobili. Pozostali będą się buntować i podnosić wielkie larum, że są dyskryminowani. A szkoda, bo zniknęłoby zagrożenie kolejnych fal pandemii i widma następnych lockdownów. Teraz wszyscy liczymy tylko na to, żeby nas nie pozamykali, bo kolejnego zamrożenia baseny mogą już nie przetrwać.
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Stargardzki AquaStar zachęca do bezpłatnego testowania
  Stargardzkie Centrum Sportu i Rekreacji przyciąga odwiedzających darmowymi wejściówkami. Od wtorku do soboty posiadacze bezpłatnych wejściówek lub laureaci konkursów bądź zwycięzcy licytacji będą mieli [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.