Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - www.posir.poznan.pl - Koncepcja -Wnętrze hali basenowej

2021-10-04
Konsultacje dotyczące budowy poznańskiej pływalni
Od 4 do 24 października poznaniacy będą mogli wziąć udział w konsultacjach społecznych dotyczących nowej pływalni krytej, której budowa planowana jest na terenie nieużytkowanego basenu przy ul. Taborowej na Grunwaldzie.

Inwestycja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców. Od czasu wyłączenia z użytku starej pływalni w zachodniej części Poznania brakuje takiego obiektu. Prace związane z wyłonieniem wykonawcy oraz budową basenu mogłyby zacząć się już w przyszłym roku.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji planują stworzenie obiektu, w którym oprócz 25-metrowego basenu sportowego byłoby również miejsce na mały basen rekreacyjny, sauny oraz salkę fitness. Podobne pływalnie powstawały w poprzednich latach na Ratajach oraz na Winogradach.

Teren inwestycji objęty konsultacjami pokrywa się z działką zajętą budynkami basenu oraz hali sportowej, którą na początku 2020 roku Wojewoda Wielkopolski przekazał Miastu Poznań (teren ilustruje załączona mapka).

Konsultacje społeczne będą miały formę ankiety internetowej. Koncepcja poddana opinii mieszkańców będzie zawierała wizualizację z opisem inwestycji. Ankieta wraz z koncepcją od poniedziałku, 4 października będą dostępne na stronie www.poznan.pl/konsultujemy . Dodatkowo uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny w budynku kas pływalni letniej w parku Kasprowicza. Będzie on czynny 13 i 20 października, w godz. 14-18.
Materiały: POSiR Poznań
Przeczytaj także:
„Sejm przyjął nowelizację ustawy o sporcie”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3081/sejm_przyjal_nowelizacje_ustawy_o_sporcie.html

„Ratownictwo wodne - od jutra nowe przepisy” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3080/ratownictwo_wodne_-_od_jutra_nowe_przepisy.html

„Rozstrzygnięcie programu „Sportowa Polska”” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3076/rozstrzygniecie_programu_sportowa_polska.html

„W październiku obostrzenia bez zmian” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3075/w_pazdzierniku_obostrzenia_bez_zmian.html

zamknij

Przeczytaj także

Wizualizacje basenu w Przemyślu
Na placu budowy nowego basenu w Przemyślu zauważyć można zmiany. Udostępniono wizualizacje nowej atrakcji. W październiku 2023 roku przekazano plac budowy pod kompleks basenów. Od tej pory na terenie budowy wiele [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.