Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Aktualnościwięcej aktualności


Ostatnie komentarze:
 • 2022-06-12 17:57:20 - stary zawiedziony kibic
  Pamiętam borek w trzeciej lidze trenerów mieczysława kolasę , adama wapięnnika ,władysława zaworę to były czasy . ŁZA SIĘ W OKU KRĘCI. Chciałbym doczekać takich [...]
 • 2022-06-07 09:45:37 - anonim
  Czy polskie przepisy aktualnie regulują kwestie antypoślizgowości posadzek na basenach hotelowych i powyższe zasady z artykuły z nich wynikają czy jest to tylko Państwa [...]
 • 2022-05-18 08:17:57 - Bartek
  No i wszystko jasne :-)

 • Foto - Pixabay
  Dodaj komentarz
  0
  2021-11-03
  Bon Turystyczny do końca września 2022
  Na wtorkowym posiedzeniu rządu zdecydowano, że termin na dokonywanie płatności za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego zostanie wydłużony z końca marca 2022r. do 30 września 2022r.

  Polski Bon Turystyczny z założenia ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, oraz pomoc branży turystycznej, która przez dwa lockdowny skutkiem pandemii COVID-19, została mocno osłabiona i potrzebuje odbudowy. Kwota pomocy wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia, oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

  Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym, w art. 5 precyzuje, za co dokładnie można płacić bonem: „Za pomocą bonu dokonuje się płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej”.

  Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym. Coraz więcej obiektów sportowych i basenowych także wpisuje swoje usługi w ofertę bonu, zawierając np. kooperację z operatorami turystyki, lub miejsc noclegowych.

  Niestety próby włączenia obiektów basenowych bezpośrednio w statut upoważniający do korzystania wyłącznie z usług basenu nie powiodły się – o to postulował portal Basenprof, Stowarzyszenie Polskie Aquaparki i Pływalnie, oraz Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Strona rządząca argumentuje, że Bon Turystyczny ma przede wszystkim na celu promocję turystyki poprzez zachętę Polaków do korzystania z rodzimych usług turystycznych i miejsc noclegowych, a włączenie do listy usług uprawnionych przez bon korzystania z basenu nie spowoduje przemieszczania się.

  W kwietniu 2021r. Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wraz ze Stowarzyszeniem Polskie Aquaparki i Pływalnie przesłał także do Premiera Mateusza Morawieckiego postulat o wprowadzenie Polskiego Bonu Sportowo-Rekreacyjnego, który byłby formą pomocy dla jednego z najbardziej dotkniętych pandemią Covid-19 segmentów rynku, jakim jest sport i rekreacja. Temat odbił się szerokim echem w mediach ogólnopolskich, jednak ostatecznie ta propozycja również nie została uwzględniona.

  Dlatego pływalniom i Aquaparkom pozostaje skupienie się na możliwościach wyłącznie kooperacyjnych, a w pierwszej kolejności korzystają z tej możliwości te obiekty, które mają w zarządzaniu własne obiekty noclegowe.

  Jak informował w październiku resort rozwoju i technologii, z wykorzystaniem Polskiego Bonu Turystycznego dokonano płatności na blisko 1,9 mld zł. Z bonu skorzystało około 7 mln dzieci, a dodatkowe świadczenie uzyskało 171 tys. dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.
  Autor: Diana Sinkiewicz - portal Basenprof
  Przeczytaj także:
  „Polski Bon Sportowo-Rekreacyjny”
  - www.basenprof.pl/koronawirus/2794/polski_bon_sportowo-rekreacyjny.html

  „Bon Turystyczny - zmiany w ustawie” - www.basenprof.pl/koronawirus/2623/bon_turystyczny_-_zmiany_w_ustawie.html

  „Zmiany w Polskim Bonie Turystycznym - więcej możliwości” - www.basenprof.pl/koronawirus/2612/zmiany_w_polskim_bonie_turystycznym_-_wiecej_mozliwosci.html

  „Obrady zespołu ds. turystyki - w tym branży basenowej” - www.basenprof.pl/koronawirus/2627/obrady_zespolu_ds_turystyki_-_w_tym_branzy_basenowej.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Warto modernizować
  Jak przebiega proces modernizacji basenu, na co zwrócić uwagę i jakie materiały warto wykorzystać? Baseny miejskie, hotelowe, Aquaparki – niezależnie od rodzaju, modernizacja konkretnego basenu wymaga indywidualnego [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.