Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Aktualnościwięcej aktualności


Ostatnie komentarze:
 • 2022-08-01 15:02:45 - szczupły
  czego brakuje,żeby zacząć budowe boiska treningowego ks borek
 • 2022-07-28 13:49:00 - mag
  Dobra akcja - ludzie zbyt mało wiedzą o prawidłowym korzystaniu z wodnej rekreacji. Wchodząc na basen, czy plażę zupełnie wyłączają myślenie.
 • 2022-06-12 17:57:20 - stary zawiedziony kibic
  Pamiętam borek w trzeciej lidze trenerów mieczysława kolasę , adama wapięnnika ,władysława zaworę to były czasy . ŁZA SIĘ W OKU KRĘCI. Chciałbym doczekać takich [...]

 • Foto - www.gov.pl
  Dodaj komentarz
  0
  2022-01-11
  PFNteam100 - podsumowanie projektu sportowego Polskiej Fundacji Narodowej
  Podsumowanie ponad czteroletniego projektu sportowego, którego łączna kwota przeznaczona na dofinansowanie sportowców w latach 2017-2021 wyniosła ponad 33 mln zł.

  Ponad cztery lata programu, ponad 400 stypendystów i prawie 600 medali na imprezach rangi mistrzowskiej w dyscyplinach olimpijskich i paraolimpijskich. To właśnie liczby najlepiej świadczą o tym programie – powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński podczas konferencji podsumowującej projekt PFNteam100, która odbyła się w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Celem realizowanego od czterech lat programu było zapewnienie bezpośredniego, dodatkowego i pozazwiązkowego wsparcia dla młodych, utalentowanych polskich sportowców.

  Minister kultury i dziedzictwa narodowego przypomniał, że inicjatorami programu Polskiej Fundacji Narodowej w 2017 roku byli premier Beata Szydło oraz ówczesny minister sportu Witold Bańka.

  To był program, który dopełniał system finansowania polskiego sportu. Dzisiaj mamy bardzo dobrą informację: program, na który przeznaczono w ciągu czterech lat ponad 33 mln zł, jest multiplikowany i będzie teraz prowadzony przez resort sportu – podkreślił prof. Piotr Gliński.

  Wicepremier wskazał, że nowe programy, oprócz utrzymania tego, co było charakterystyczne dla PFNteam100, zapewnią również wsparcie młodszym sportowcom, a także najlepszym trenerom.

  Największy sukces programu PFNteam100 to możliwość rozwoju wielu młodych, zdolnych i wspaniałych sportowców. To wielka zasługa Polskiej Fundacji Narodowej. Bardzo dziękuję panu prezesowi oraz wszystkim, którzy pracowali nad realizacją tego projektu. Swoje podziękowania kieruję również do Instytutu Sportu, którego eksperci czuwali nad wyborem stypendystów, a przede wszystkim do beneficjentów, którzy potrafili przełożyć ten program na wspaniałe sukcesy – podsumował wicepremier Gliński.

  O programie PFNteam100


  Program Team100 powstał w 2017 r. z inicjatywy Ministra Sportu i Turystyki we współpracy z Polską Fundacją Narodową (mecenas projektu) i Instytutem Sportu-Państwowym Instytutem Badawczym (operator i partner merytoryczny projektu) jako projekt bezpośredniego, dodatkowego i pozazwiązkowego finansowego wsparcia utalentowanych zawodników w wieku 17-23 lat.

  Pod nazwą Team100 odbyły się trzy edycje programu: 2017/2018, 2018/2019, 2019/2020. W styczniu 2021 r., z inicjatywy prof. Piotra Glińskiego, ówczesnego ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, projekt został wznowiony pod nową nazwą PFNteam100 w formule: 251 beneficjentów reprezentujących 29 dyscyplin olimpijskich i 12 paraolimpijskich.

  Celem programu Team100 jest m.in. wsparcie sportowców w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich. Sportowcy objęci programem w czasie wszystkich jego edycji zdobyli łącznie 574 medale w imprezach o randze mistrzowskiej w różnych dyscyplinach i kategoriach wiekowych, w sportach olimpijskich i paraolimpijskich. Podczas ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio sukces odniosło 7 beneficjentów programu PFNteam100. Łącznie zdobyli oni aż 9 medali (3 złote, 2 srebrne i 4 brązowe). Z kolei na igrzyskach paraolimpijskich polscy zawodnicy objęci programem Polskiej Fundacji Narodowej wywalczyli 7 medali (2 złote, 2 srebrne, 3 brązowe).

  Aktualnie program PFNteam100 obejmuje 430 młodych polskich sportowców klasy mistrzowskiej (371 zawodników reprezentujących dyscypliny olimpijskie i 59 zawodników reprezentujących sporty paraolimpijskie).

  Nowe programy stypendialne Team100


  We wrześniu 2021 r. Rada Ministrów przyjęła zgłoszony przez ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotra Glińskiego projekt nowelizacji ustawy o sporcie. Zgodnie z nowelizacją, która weszła w życie 1 stycznia dodatkowe stypendium będą mogli otrzymać:
  • w ramach programu Team100 Junior - sportowcy w wieku 16–17 lat, co zapewni im dodatkową pomoc materialną w obszarze szkolenia sportowego oraz współzawodnictwa, a także, na polu pozasportowym, umożliwi łączenie kariery sportowej z nauką;
  • w ramach programu Team100 - sportowcy w wieku 18–23 lata, co zapewni im dodatkową pomoc materialną w obszarze szkolenia sportowego oraz współzawodnictwa, a także, na polu pozasportowym, umożliwi łączenie kariery sportowej z nauką lub podnoszeniem kwalifikacji zawodowych oraz godne reprezentowanie Polski i jej dobrego imienia;
  • w ramach programu Team100 Trener - trenerzy, w tym trenerzy klubowi, których praca szkoleniowa jest istotna z punktu widzenia długofalowego i wieloetapowego procesu szkolenia sportowego;
  • w ramach programu Team100 Minister - zawodnicy, którzy znaleźli się w złożonej sytuacji sportowej lub życiowej, wymagający szczególnego wsparcia.

  Operatorem wszystkich czterech programów jest Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy.
  Materiały: gov.pl
  Przeczytaj także:
  „Ruszył nabór do Programu Szkolny Klub Sportowy”
  - www.basenprof.pl/aktualnosci/3174/ruszyl_nabor_do_programu_szkolny_klub_sportowy.html

  „124 mln zł na dofinansowanie szkoleń sportowych dla młodzieży” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3172/124_mln_zl_na_dofinansowanie_szkolen_sportowych_dla_mlodziezy.html

  „Automatyczna bezdotykowa mobilna stacja do dezynfekcji stóp” - www.basenprof.pl/artykuly/3160/automatyczna_bezdotykowa_mobilna_stacja_do_dezynfekcji_stop.html

  „Nowelizacja ustawy o Polskim Bonie Turystycznym” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3169/nowelizacja_ustawy_o_polskim_bonie_turystycznym.html

  „Rekordowe dofinansowanie sportów nieolimpijskich” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3163/rekordowe_dofinansowanie_sportow_nieolimpijskich.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Środek na glony w basenie Glon Fighter
  Płyn przeciw glonom, bakteriom i grzybom znajdującym się w wodzie basenów kąpielowych o potwierdzonej skuteczności. Środek Glon Fighter B-001 na glony w basenie zaleca się do stosowania zarówno na krytych, [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.