Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - www.piekary.pl

2022-01-18
Kompleks basenowy w Piekarach Śląskich - konkurs rozstrzygnięty
Sąd Konkursowy rozstrzygnął postępowanie dotyczące wykonania koncepcji kompleksu sportowego z zagospodarowaniem terenu w Piekarach Śląskich, czyli piekarskiego basenu. Jako najlepszą wybrano tą zaproponowana przez Domino Grupa Architektoniczna Wojciech Dunaj ze Szczecina.

W składzie zwycięskiego zespołu autorskiego znaleźli się: Wojciech Dunaj, Rafał Stemporowski, Anita Dunaj, Izabela Chruściel i Anna Drygalska.

Drugie miejsce zgodnie z decyzją Sądu zajęli JSK Architekci sp. z o. o. z Warszawy, zaś trzecie HyperProject Anna Kowal z Dębicy. Zdecydowano też o przyznaniu wyróżnień honorowych dla Hornik Chmura Architektura sp. z o. o. z Katowic oraz Medusa Group sp. z o. o. sp. k. z Bytomia.

I nagrodę przyznano m.in. za atrakcyjne i kameralne wkomponowanie obiektów w otaczającą zabudowę z uwzględnieniem możliwości etapowania inwestycji. Doceniono także intuicyjne dla użytkowników rozwiązania funkcjonalne.

Zwycięska koncepcja zakłada etapową realizację zagospodarowania terenu. W pierwszym etapie, którego budżet wynosi 30.000.000 zł powstanie: hol wejściowy z recepcją, kawiarnią i ogólnodostępnymi toaletami, kryty basen, wodny plac zabaw z brodzikiem, szatnie i sanitariaty (WC i prysznice). Pierwszy etap będzie wymagał największych nakładów finansowych, związanych nie tylko z budową basenu, ale także przygotowaniem działki, realizacją dojazdu, przyłączy itd. Ponadto strefa wejściowa oraz szatnie do realizacji w tym etapie będą musiały zostać zaprojektowane i zrealizowane od razu w takiej skali, aby docelowo mogły obsłużyć także strefę SPA w etapie drugim.

Drugi etap z budżetem 20.000.000 zł pozwoli na wykonanie: strefy SPA z mniejszym basenem rekreacyjnym i saunami, siłowni, sal fitness i sztuk walki, ścianki wspinaczkowej, zagospodarowanie pasa zieleni izolacyjnej oraz doposażenie basenu w system podnoszonego dna.

W ostatnim etapie, z budżetem rzędu 25.000.000 zł, wykonane będą hala sportowa i strzelnica. Łączne cała inwestycja ma pochłonąć 75 mln zł.
W pierwszym etapie spośród 22 koncepcji do finału zakwalifikowano pięć najlepszych – zdaniem Sądu Konkursowego – propozycji.

Przewodniczącym Sądu Konkursowego był Paweł Majkusiak – JEMS Architekci, zaś zastępcą przewodniczącego Mariusz Szczuraszek – Pracownia Architektoniczna Mariusz Szczuraszek. W składzie sądu znaleźli się również architekci: Maksym Potapow, Oskar Grąbczewski, Katarzyna Rokicka-Müller oraz Robert Skitek.

W tym roku miasto zamierza podpisać umowę ze zwycięską pracownią na wykonanie dokumentacji projektowej. Projektowanie zajmie około 18 miesięcy.

Wszystkie prace konkursowe będą dostępne na wystawie w Ośrodku Kultury Andaluzja.
Materiały: UM Piekary Śląskie
Przeczytaj także:
„Wypłycony tor na basenie - czy warto?”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3182/wyplycony_tor_na_basenie_-_czy_warto.html

„Ruszył nabór do Programu Szkolny Klub Sportowy” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3174/ruszyl_nabor_do_programu_szkolny_klub_sportowy.html

„Nowelizacja ustawy o zwalczaniu dopingu w sporcie” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3173/nowelizacja_ustawy_o_zwalczaniu_dopingu_w_sporcie.html

„Obostrzenia przedłużone do 31 stycznia 2022r” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3157/obostrzenia_przedluzone_do_31_stycznia_2022r.html

„Kąpielisko w Piekarach Śląskich w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1997/kapielisko_w_piekarach_slaskich_w_konkursie_na_najlepsza_przestrzen_publiczna.html

zamknij

Przeczytaj także

Brodziki dla dzieci - nawet gdy miejsce ogranicza
Klienci pływalni, czy obiektów hotelowych to w dużej mierze rodziny z dziećmi. Aby maluchy miały atrakcyjne miejsce do zabaw a rodzice i opiekunowie pewność, że ich pociechy są bezpieczne, każdy obiekt powinien zadbać o [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.