Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - www cewspolka.pl

2022-02-16
Basen w Parku Grabek nominowany do nagrody
Strefa Wodnego Relaksu, czyli basen w Parku Grabek w Czeladzi, została nominowana do prestiżowej nagrody „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”.

Basen w Parku Grabek w Czeladzi został zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” i w finale powalczy z najlepszymi inwestycjami w kraju. – Cieszy fakt, że jak co roku od kilku lat w różnych kategoriach, nasz obiekt znów będzie miał szanse na to zaszczytne wyróżnienie. Przypomnę, że w ubiegłych latach tytuł „Modernizacji Roku” uzyskała modernizacja i przebudowa budynku Kopalni Kultury. W kolejnym roku tytuł zdobył wyremontowany Urząd Miasta, który na dodatek w ubiegłym, jubileuszowym dla konkursu roku, został „Obiektem XXV-lecia. Dwa lata temu wygrała przebudowa budynku dawnych warsztatów elektrycznych (Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej). Były też wyróżnienia za rewitalizację Parku Grabek oraz remont i przebudowę Kamienicy Konarzewskich – przekazał Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Celem konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych, modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej ukończonych w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi.

Nowoczesny basen w Czeladzi


Budowa czeladzkiego basenu rozpoczęła się w maju 2020 roku. Za prawie 12 mln zł inwestycję realizowała sosnowiecka firma CEW.

W ramach prowadzonej przez Czeladzkie Wodociągi inwestycji, powstał nowoczesny kompleks basenowy, w skład którego wchodzi: basen pływacki o długości 25 metrów, basen rekreacyjny o długości niespełna 25 metrów, wodny plac zabaw, brodzik oraz zaplecze techniczne.

Basen pływacki pełni funkcję sportową. Został wyposażony w cztery tory pływackie oddzielone za pomocą lin oraz pasów kolorystycznych w dnie i ścianie niecki. Ściany nawrotne zostały wyposażone w słupki nawrotne. Basen rekreacyjny został z kolei wyposażony m.in. w leżankę z masażerem, armatkę oraz kurtynę wodną. Całość uzupełnia plac rekreacyjny, zaplecze sanitarno-szatniowe oraz parking na około 100 miejsc.

– Nie tylko budujemy i remontujemy, ale staramy się, by wygląd i funkcjonalność nowych czy odnowionych obiektów był na najwyższym poziomie, także pod względem estetyki. Tak więc życzmy, by zgłoszony przez inwestora, czyli nasze Czeladzkie Wodociągi basen na Grabku, zdobył tytuł „Modernizacji Roku” rozsławiając nasze miasto, bo na pewno na to zasługuje
– podsumowuje burmistrz.
Materiały: Miasto Czeladź
Przeczytaj także:
„Automatyczna bezdotykowa mobilna stacja do dezynfekcji stóp”
- www.basenprof.pl/artykuly/3160/automatyczna_bezdotykowa_mobilna_stacja_do_dezynfekcji_stop.html

„Program Klub - zmiana terminu składania wniosków” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3209/program_klub_-_zmiana_terminu_skladania_wnioskow.html

„Obwieszczenie ws. ustawy o bezpieczeństwie obszarów wodnych” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3200/obwieszczenie_ws_ustawy_o_bezpieczenstwie_obszarow_wodnych.html

zamknij

Przeczytaj także

Niezawodny odkurzacz Dolphin S300i
Rodzinę odkurzaczy Dolphin S300i firma Bassau wprowadziła w 2016 r. Wszystkie odkurzacze tej serii charakteryzują się prostą i niezawodną konstrukcją, wysoką skutecznością czyszczenia oraz niską [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.