Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności

Foto - www.warbud.pl

2022-08-19
Wieści z Budowy płockiego Aquaparku
Po kilku miesiącach intensywnej pracy zaglądamy na budowę pierwszego Parku Wodnego w Płocku. Spółka celowa Warbud oraz Gmina Miasto Płock zawarły 29 kwietnia 2021 roku umowę o Partnerstwie Publiczno – Prywatnym na budowę Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Płocku.

Kierownik kontraktu Marcin Krzykwa opowiada o realizacji i jej przebiegu.


To budynek o dwóch kondygnacjach nadziemnych, częściowo podpiwniczony. Jego sylwetkę podkreśli 24-metrowa wieża i wielopoziomowy kompleks 4 zjeżdżalni z jedną z nielicznych w Polsce zjeżdżalnią ekstremalną z zapadnią, generatorem fali, górką do wspinania oraz wodnym placem zabaw. Czasochłonna, bo i skomplikowana technicznie, jest właśnie kondygnacja piwniczna, w której znajdują się konstrukcje wsporcze pod poszczególne niecki basenowe – wyjaśnia Marcin Krzywka. – W trakcie realizacji jest strop nad podbaseniem (strop plaży basenowej) i elementy pionowe tj. kolumny i ściany. W części niepodpiwniczonej trwają prace fundamentowe. Nieckę wykonamy ze stali nierdzewnej, trwałej i mniej problematycznej w eksploatacji. – dodaje kierownik kontraktu.

– Temat użytkowania obiektu stanowi „clue” wielu przyjętych rozwiązań
– kontynuuje Krzywka Kontrakt wyróżnia 20-letni okres eksploatacji, za który odpowiada nasza siostrzana spółka - Vinci Facilities Polska, ale i obrana metoda projektowania. Cykl życia projektu odbywa się bowiem równolegle w środowisku BIM, odzwierciedlającym postęp robót na trójwymiarowym modelu.

Kierownik Zespołu BIM - Jakub Kulig
, Warbud SA tłumaczy wykorzystanie BIM w projekcie.

– BIM wykorzystujemy do koordynacji projektowej konstrukcji i architektury, do wykrywania potencjalnych kolizji instalacji technologii uzdatniania wody w podbaseniu, weryfikacji wariantów geometrii zjeżdżalni, przy doborze poziomów startowych, przedmiarach robót, wreszcie w komunikacji z inwestorem. Wygenerowane panoramy pomagają zwizualizować wnętrza, wybrać kolorystykę elementów. Dzięki modelowi śledzimy na bieżąco postęp robót i plan bazowy inwestycji. Produkt finalny? - będzie to model BIM 7D powykonawczy, zawierający komplet danych informacyjnych i geometrycznych niezbędnych na etapie eksploatacji.
– podkreśla Jakub Kulig.

Chcąc zagwarantować niski limit zużycia mediów przez najbliższe dwie dekady, co jest wyjątkowo skomplikowane przy tak energochłonnym obiekcie, inżynierowie zastosują m.in.: pompy technologii basenowej z odzyskiem ciepła, kogeneratory wytwarzające energię elektryczną i cieplną z gazu, stację odzysku ciepła i wody z procesu płukania filtrów basenowych, panele fotowoltaiczne oraz stację odzysku ciepła ze ścieków pochodzących z pryszniców. Instalacji tu zatem, co nie miara.

Obiekt zaoferuje 4 strefy: wodną, saun i relaksu, usługowo-komercyjną oraz techniczną. Wewnątrz znajdzie się:
  • 6-torowy basen sportowy (25m x 16m),
  • basen rekreacyjny (600 m2 pow. lustra wody),
  • 4-torowy basen do nauki pływania (10m x 15m),
  • 12-osobowa wanna jacuzzi,
  • brodzik i plac zabaw na plaży basenowej dla najmłodszych, rozpostarty na powierzchni ponad 160 m²
  • zewnętrzny letni (sezonowy) wodny plac zabaw o powierzchni 200 m2.

Strefa SPA wyposażona będzie w 3 solankowe wanny spa, sauny fińskie, łaźnia parowa, sauna infrared i grota lodowa.

Widok obiektu w panoramie 360 dostępny poniżej pod linkami:
https://api2.enscape3d.com/v3/view/3da20fa1-9e5d-477f-9335-100770a32d98?fbclid=IwAR37075WdsHAEqPt-XcI4S506hXYduV3O5PzVDQgqunRBC1JJB3T5SRt_4o

https://api2.enscape3d.com/v3/view/21e11710-c7f7-40c3-9829-f5d464d16a6d?fbclid=IwAR0zM-s2PM76hb1SDbr0rqgkmZIV2BApwebPtQG3AZqDwcsHATBDXzSvNsM
Materiały: Warbud SA
Przeczytaj także:
„Warbud zrealizuje Aquapark w Płocku w formule PPP”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3058/warbud_zrealizuje_aquapark_w_plocku_w_formule_ppp.html

zamknij

Przeczytaj także

Dezynfekcja tlenem aktywnym
Od ponad 20 lat firma Bassau dostarcza wysokiej jakości akcesoriów i preparatów wykorzystywanych nie tylko w saunach, ale także w basenach publicznych i prywatnych. W tej kategorii znajduje się specjalny tlen aktywny [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.