Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Aktualnościwięcej aktualności


Ostatnie komentarze:
 • 2022-09-27 09:58:58 - LouisLoank
  Hola to all. We are excited we heard the guidance here. I’ve been poking around for this info for years and I will be sure to tell my sisters to swing by. The other day [...]
 • 2022-09-26 10:21:41 - Bożena
  Czy zatem obiekt hotelowy posiadający nieckę basenową 16m długości i najwyższą głębokość 110m będzie wymagał zatrudnienia ratownika ?
 • 2022-09-25 02:10:23 - Rexonattavempolime
  [url=]http://loveplanet.gq/[/url]

 • Foto - www.freeimages.com
  Dodaj komentarz
  0
  2022-09-09
  Francja zamknęła 30 basenów z powodu wysokich cen energii
  Firma Vert Marine, która w imieniu władz lokalnych zarządza kilkudziesięcioma basenami we Francji, ogłosiła w poniedziałek, że zamknęła około 30 obiektów na tzw. okres przejściowy i wysłała pracowników na częściowe bezrobocie.

  Z powodu rosnących cen energii we Francji zamknięto już 30 basenów publicznych. Rachunki za energię wzrosły z 15 do 100 mln euro, czyli całego rocznego obrotu firmy – twierdzi Vert Marine i apeluje do władz lokalnych, oraz rządu o podjęcie niezbędnych kroków w sprawie zmniejszenia kosztów energii aby umożliwić uczniom kontynuowanie nauki pływania.

  Według organizacji Urban France, która skupia francuskie metropolie i duże miasta, aż 60 proc. basenów publicznych liczy sobie ponad 30 lat i posiada przestarzałe technologie, co przekłada się na duże zużycie energii.

  Nie najlepsze perspektywy widzi przed sobą także branża sportów zimowych. Zimowe kurorty ostrzegają, że zagrożone jest funkcjonowanie w najbliższym sezonie wyciągów narciarskich.

  Właściciele stacji narciarskich negocjują ceny z dostawcami energii, ale część kurortów ostrzega, że nie będzie w stanie uruchomić wyciągów narciarskich w sezonie zimowym z uwagi na zbyt wysokie koszty.

  Jak powiedział w telewizji France3 Sebastien Giraud - Dyrektor generalny wyciągów narciarskich w miejscowości Villard-de-Lans - w obliczu 20-krotnego wzrostu ceny megawatogodziny może być zmuszony do zamknięcia stacji narciarskich, ponieważ koszt zużycia samej tylko energii elektrycznej stanowiłby nawet do 25 proc. obrotów obiektu.
  Autor: Diana Sinkiewicz
  Materiały: PAP
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Wanny Spa HotSpring – wyjątkowa jakość od ponad 40 lat
  Wanny spa zwane potocznie „jacuzzi” to dzisiaj obowiązkowe wyposażenie każdego Spa. I to zarówno prywatnego, znajdującego się wewnątrz domu lub w ogrodzie jak i takiego dostępnego dla gości hotelowych, czy [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.