Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności

Foto - UM Katowice katowice.eu

2022-09-16
W Katowicach otwarto nowy basen
W piątek 16 września br. otwarto pływalnię „Basen Zadole" przy ul. Wczasowej w Katowicach. Pierwsi mieszkańcy skorzystają z niej od godz. 16. To trzeci tego typu kryty obiekt, z którego mogą korzystać katowiczanie. Do dyspozycji mieszkańców oddany został m.in. basen sportowy, basen rekreacyjny z licznymi atrakcjami, strefa saun, a także hala sportowa w strefie suchej obiektu. Z kolei wiosną i latem uruchamiana będzie specjalna strefa zewnętrzna.

Pomysł budowy kompleksów basenowych był odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców. W moim programie wyborczym, tj. „umowie z mieszkańcami Katowic", zadeklarowałem, że wybudujemy trzy kompleksy basenowe. Dwa lata temu otworzyliśmy  „Basen Brynów" i  „Basen Burowiec". Trzecia pływalnia, ze względu na konieczność zmiany wykonawcy otwierana jest dopiero teraz – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.  - Zależy mi na tym, by całe rodziny mogły aktywnie spędzać czas wolny. To ważne, by do uprawiania sportu zachęcać najmłodszych katowiczan i kształtować w nich pozytywne nawyki. Trzy baseny w Katowicach oznaczają, że większość mieszkańców ma ogólnodostępną pływalnię w promieniu 5 km. Mieszkańcy Katowic na basenach są traktowani preferencyjnie – płacą za godzinę 8 zł lub 4zł – w przypadku biletów ulgowych – dodaje prezydent.

Sport i wypoczynek


Basen przy ulicy Wczasowej – podobnie jak pozostałe dwa obiekty – ma umożliwiać atrakcyjne spędzanie czasu mieszkańcom niezależnie od ich preferencji. Lubiący intensywny wysiłek będą mieli do dyspozycji 6-torowy basen sportowy o wymiarach 25x16 metrów i głębokości od 120 do 180 centymetrów. Drugi z basenów – przeznaczony do nauki pływania i rekreacji – ma 3 tory oraz głębokość od 80 do 120 centymetrów.

Na wyposażeniu obiektu znajdują się także między innymi wodne masażery, leżanki, gejzery, jacuzzi, brodzik dla dzieci z grzybkiem, zjeżdżalnia o długości 80 metrów oraz trybuny, które mogą pomieścić 112 widzów. W obiekcie będzie można także skorzystać ze strefy saun z sauną turecką, dwiema saunami fińskimi, wytwornicą lodu, prysznicami oraz wypoczywalnią. Dla fanów piłki nożnej, siatkówki czy koszykówki udostępniono halę sportową, a przed lub po aktywnie spędzonym czasie będzie można nabrać sił, korzystając z oferty punktu gastronomicznego „Cafe Zadole".

Wartość umowy z wykonawcą inwestycji - DOMBUD S.A. to 33,5 mln zł.

Chcemy by każdy katowiczanin – niezależnie od swojego wieku i miejsca zamieszkania – miał łatwy dostęp do obiektu i mógł w nim spędzać czas w swój ulubiony sposób. Miejskie baseny są do siebie podobne, jednak każdy z nich jest inny. Znakiem rozpoznawczym pływalni w Zadolu będzie specjalna strefa zewnętrzna. Wiosną i latem goście pływalni będą mogli skorzystać z ogrodzonej przestrzeni z leżakami i parasolami, by wypoczywać w promieniach słońca – mówi Tomasz Szpyrka, dyrektor ds. Eksploatacji i Sprzedaży Usług Basenowych Katowickich Wodociągów S.A.

Specjalne atrakcje z okazji otwarcia


Otwarcie „Basenu Zadole" dla mieszkańców nastąpi 16 września o godzinie 16.00. Z tej okazji dla gości przygotowano dodatkowe niespodzianki. Otwarcie zbiega się z odbywającym się w Parku Zadole festiwalem „Łączy nas chleb", dlatego po okolicy będzie przechadzać się maskotka basenów – „Kropelka" – zapraszając do odwiedzenia nowej pływalni, gdzie będą czekały takie atrakcje, jak pokazy pierwszej pomocy oraz sprzętu ratownictwa wodnego czy animacje dla dzieci i konkursy z nagrodami.

Rekordy frekwencji na katowickich basenach


Katowickie kryte pływalnie odnotowują rekordy frekwencji i stają się naturalnym wyborem dla katowiczan, którzy regularnie odwiedzają je, by odpocząć, zadbać o zdrowie i poprawić kondycję. Na szeroką ofertę składa się nie tylko urozmaicone wyposażenie basenów, ale także organizowane tu zajęcia, jak m.in. nauka pływania dla dzieci. Pozytywny odbiór mieszkańców potwierdzają statystyki. Od momentu otwarcia „Basen Brynów" i „Basen Burowiec" zostały odwiedzone ponad 830 tys. razy. Posiadacze Katowickiej Karty Mieszkańca mogą korzystać z miejskich pływalni z aż 60% zniżką. Dzięki temu w pierwszych dwóch latach w portfelach mieszkańców korzystających z „Basenu Brynów" i „Basenu Burowiec" pozostało ponad 2,5 mln zł.

Nową pływalnię można obejrzeć tutaj: https://zadole.wodociagi.katowice.pl
Materiały: www.katowice.eu
Przeczytaj także:
„Udany sezon na katowickich kąpieliskach”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3366/udany_sezon_na_katowickich_kapieliskach.html

„Jacek Sinkiewicz podsumowuje sezon letni w Parku Wodnym Koszalin” - www.basenprof.pl/rozmowy/3376/jacek_sinkiewicz_podsumowuje_sezon_letni_w_parku_wodnym_koszalin.html

„Rozmowa z Dariuszem Białkowskim z Astoria Bydgoszcz” - www.basenprof.pl/rozmowy/3371/rozmowa_z_dariuszem_bialkowskim_z_astoria_bydgoszcz.html

„Rozmowa z Arturem Juszczakiem - Prezesem Chełmskiego Parku Wodnego o nowych inwestycjach” - www.basenprof.pl/rozmowy/3364/rozmowa_z_arturem_juszczakiem_-_prezesem_chelmskiego_parku_wodnego_o_nowych_inwestycjach.html

„Rekordowy rok na wrocławskich basenach i kąpieliskach” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3368/rekordowy_rok_na_wroclawskich_basenach_i_kapieliskach.html

„Automatyczna bezdotykowa mobilna stacja do dezynfekcji stóp” - www.basenprof.pl/nogomyjka.html

zamknij

Przeczytaj także

Redukcja kosztów funkcjonowania basenu. OC-1 nowe medium filtracyjne
Energia jest jednym z największych kosztów i zwykle drugim po kosztach pracy elementem silnie wpływającym na wynik finansowy obiektów basenowych. Wielu decydentów zastanawia się nad sposobem obniżenia [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.