Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Aktualnościwięcej aktualności


Ostatnie komentarze:
 • 2022-09-27 09:58:58 - LouisLoank
  Hola to all. We are excited we heard the guidance here. I’ve been poking around for this info for years and I will be sure to tell my sisters to swing by. The other day [...]
 • 2022-09-26 10:21:41 - Bożena
  Czy zatem obiekt hotelowy posiadający nieckę basenową 16m długości i najwyższą głębokość 110m będzie wymagał zatrudnienia ratownika ?
 • 2022-09-25 02:10:23 - Rexonattavempolime
  [url=]http://loveplanet.gq/[/url]

 • Foto - www.aquapark.koszalin.pl
  Dodaj komentarz
  0
  2022-09-21
  Park Wodny Koszalin szuka oszczędności w zużyciu energii
  19 września br. odbyła się konferencja prasowa organizowana przez Park Wodny Koszalin dotycząca nowych zasad funkcjonowania Aquaparku. Przedstawiono na niej m.in. nowe, skrócone godziny otwarcia obiektu. Jest to odpowiedź na rosnące ceny energii elektrycznej.

  W wyniku wzrostu cen i inflacji koszaliński Aquapark postanowił skrócić o godzinę otwarcie strefy saun i rekreacji.  Pozwoli to na zmniejszenie zużycia prądu i obniżenie kosztów eksploatacji obiektu. Strefa rekreacji będzie czynna od 10:00 do 22:00. Strefa saun od poniedziałku do piątku będzie czynna od 17:00 do 22:00, a w weekendy  od 15:00 do 22:00.

  Park Wodny Koszalin przygotował dwuetapowy plan oszczędzania, który bieżę pod uwagę wyłączenie z użytkowania basenów zewnętrznych.

  Trzeba szukać wszystkich możliwych źródeł oszczędności i te pierwsze, które automatycznie się nasuwają, to te związane z energią elektryczna i cieplną. Mamy świadomość, że wszystkie baseny zewnętrzne pomimo przykrywania ich na różne sposoby są kominami utraty energii, więc unieruchomienie takiego basenu przyniesie wymierne korzyści. Do tego należy doliczyć koszty służby ratowniczej dedykowanej do takiego basenu. Zamykanie basenów zewnętrznych jest dalszym etapem, jeżeli ceny energii będą rosły. W pierwszym etapie postanowiliśmy skrócić funkcjonowanie Aquaparku o godzinę i otwierać Park Wodny godzinę później, gdyż obłożenie basenów od godziny 9:00 było niewystarczające. Przy czym do każdego basenu jest pełniony dyżur ratowniczy, a w naszym wypadku to 6 stanowisk ratowniczych, co daje wymierne oszczędności w skali roku. – mówi Jacek Sinkiewicz, Kierownik Parku Wodnego Koszalin.

  Roczne koszty ogrzewania i energii w koszalińskim Parku Wodnym to 6 mln. złotych, z czego 14 % zapotrzebowania na energię pokrywa instalacja fotowoltaiczna znajdująca się na terenie obiektu.  Na rok 2023 na opłacenie energii elektrycznej zaplanowano 7 mln., lecz na dzień obecny wiadome jest, że ta suma będzie niewystarczająca.

  Dodatkowo, na konferencji został poruszony temat dwutygodniowej przerwy technologicznej, podczas której oprócz corocznych prac porządkowych i naprawczych zrealizowany został plan wdrożenia nowego Elektronicznego Systemu Obsługi Klienta (ESOK), który umożliwia wejście na teren obiektu omijając strefę kas, co przyczyni się do usprawnienia pracy i zmniejszenia kolejek do wejścia. System został już zamontowany i stoi już przy głównym wejściu. Inwestycja w system ESOK kosztowała koszaliński Park Wodny 400 tys. zł. 

  W spotkaniu uczestniczyli: Monika Tkaczyk, Prezes Zarządu Obiektów Sportowych, Robert Grabowski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Koszalinie, Jacek Sinkiewicz, kierownik Parku Wodnego Koszalin.
  Autor: Joanna Maląg - Portal Basenprof
  Materiały: PWK
  Przeczytaj także:
  „Jacek Sinkiewicz podsumowuje sezon letni w Parku Wodnym Koszalin”
  - www.basenprof.pl/rozmowy/3376/jacek_sinkiewicz_podsumowuje_sezon_letni_w_parku_wodnym_koszalin.html

  „Sportowe PKB wyższe od przemysłu spożywczego” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3379/sportowe_pkb_wyzsze_od_przemyslu_spozywczego.html

  „Pływalnia Aquasport zamknięta z powodu podwyżek energii” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3375/plywalnia_aquasport_zamknieta_z_powodu_podwyzek_energii.html

  „Francja zamknęła 30 basenów z powodu wysokich cen energii” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3374/francja_zamknela_30_basenow_z_powodu_wysokich_cen_energii.html

  „Interbad 2022 - efektywność energetyczna i zrównoważony rozwój” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3372/interbad_2022_-_efektywnosc_energetyczna_i_zrownowazony_rozwoj.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Dezynfekcja - preparaty dla hoteli i obiektów publicznych
  Hotele i obiekty noclegowe mają obowiązek przestrzegania reżimu higienicznego. Jednym z kluczowych elementów jest dezynfekcja w celu zapewnienia bezpieczeństwa hotelowym gościom oraz pracownikom. Obecnie na rynku [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.