Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Aktualnościwięcej aktualnościFoto - www.stalowawola.pl

2022-11-02
TKHolding zaprojektuje Park Wodny w Stalowej Woli
Za 4 lata w Stalowej Woli powstanie jeden z najnowocześniejszych Aquaparków w Polsce, a nawet w Europie. Inwestycja warta ponad 100 milionów złotych realizowana będzie dla mieszkańcach miasta i całego regionu. W obiekcie, który będzie nowej jakości strefą sportowo-rekreacyjną znajdą się m.in.: baseny odkryte i kryte, strefa SPA z saunami, ogród zimowy, wielotorowe zjeżdżalnie oraz zielone tarasy na dachu.

25.10. br. prezydent miasta Stalowa Wola podpisał umowę z firmą TKholding na zaprojektowanie nowego kompleksu basenowego. Firma TKHolding wygrała ogłoszony przez miasto konkurs architektoniczny. Projekt obejmuje przebudowę istniejącego obecnie kompleksu MOSiR na terenie miasta.

– Konsekwentnie prowadzimy to, co zostało przyrzeczone mieszkańcom, a więc modernizacja basenu. Złożyliśmy zobowiązanie, że w tej kadencji rozpoczniemy prace nad pełną modernizacją basenu, aby w nowym Aquaparku znalazło się miejsce dla dzieci, dla rodzin, dla osób, które chciałyby ciekawie i relaksująco spędzić czas w basenie
– powiedział Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Jak mówią architekci o projekcie: „Koncepcja zakłada modernizację istniejącego budynku oraz basenów zewnętrznych, a także dodanie wielu nowych funkcji, aby maksymalnie uatrakcyjnić korzystanie z obiektu. Kluczowym założeniem dla projektu jest uwzględnienie i poszanowanie istniejącego otoczenia, którego charakterystycznymi cechami są: forma trybun hali sportowej, zastosowane materiały oraz otaczająca roślinność. Nowa architektura staje się mostem między istniejącą kubaturą a terenami od strony wschodniej, na której zlokalizowane zostaną dodatkowe funkcje”.

Firma TKholding zaprojektowała już wiele Aquaparków w Polsce i Europie. Ich dziełami są między innymi: Wodny Park Tychy, Fabryka Wody – Nowa Gontynka, Aquadrom w Rudzie Śląskiej czy Aquaparki w Homburgu, Dorsten i Schramberg-Sulgen, (Niemcy).

Zagospodarowanie terenu dla nowego kompleksu sportowego nastawione jest na częściowe otwarcie się na otoczenie. Motywem przewodnim kształtowania urbanistyki jest podzielenie terenu na strefę ogólnodostępną oraz przeznaczoną dla klientów ośrodka rekreacyjnego. W obrębie projektowanej działki wyznaczono “obwodnicę” wśród drzew dla ruchu pieszo-rowerowego, łącząca dwa skrajne fragmenty terenu z istniejącymi ciągami komunikacyjnymi wokół. Założeniem projektowym jest wyprowadzenie rekreacyjnego charakteru obiektu na zewnątrz – działkę wzbogacono o dodatkowe funkcje, takie jak elementy grywalizacji w postaci gry miejskiej, strefę sportu, baseny rekreacyjne zewnętrzne, strefę imprez zewnętrznych – dodają architekci.

Obiekt w Stalowej Woli będzie całoroczny, z możliwością rozbudowy, atrakcyjny dla dzieci, dorosłych i seniorów. Baseny w części rekreacyjnej dostosowane będą do potrzeb osób starszych, strefa SPA będzie realizowana w najwyższym na świecie standardzie. Projektanci postawią w pierwszym rzędzie na komfort użytkowników oraz ekonomiczne rozwiązaniami techniczne. Aquapark powstanie w przeciągu 4 lat i będzie samofinansował się w swoim codziennym funkcjonowaniu nie obciążając budżetu miasta.

I nagroda w konkursie architektonicznym – Aquapark Stalowa Wola | TKHolding Schick Architekci – więcej o inwestycji w poniższym materiale wideo.
Autor: Joanna Maląg - Portal Basenprof
Materiały: UM Stalowa Wola
Przeczytaj także:
„Optymalizacja zużycia energii na obiektach basenowych”
- www.basenprof.pl/artykuly/3406/optymalizacja_zuzycia_energii_na_obiektach_basenowych.html

„Przemienniki częstotliwości w branży basenowej - oszczędności i większe możliwości dla obiektu” - www.basenprof.pl/artykuly/3404/przemienniki_czestotliwosci_w_branzy_basenowej_-_oszczednosci_i_wieksze_mozliwosci_dla_obiektu.html

„Trzy lata prac na budowie Fabryki Wody” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3403/trzy_lata_prac_na_budowie_fabryki_wody.html

zamknij

Przeczytaj także

Przygotowanie niecek ze stali nierdzewnej do sezonu letniego
Zbliżające się wakacje to ostatni dzwonek na rozpoczęcie przygotowań do kolejnego sezonu użytkowania. Dobrze wykonany serwis pozwoli nam na bezpieczne i ekonomiczne funkcjonowanie obiektu przez cały sezon a klienci będą mogli [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.