Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - www.erzeszow.pl

2022-11-04
Rzeszów szuka firmy, która opracuje projekt Parku Wodnego
02 listopada br.  ruszyła procedura wyboru firmy, która opracuje projekt rzeszowskiego Aquaparku. Obiekt powstanie na osiedlu Staromieście i będzie składał się z części krytej, z basenów zewnętrznych oraz z dużego Saunarium.

– Dziś rozpoczynamy kolejny etap działań, przybliżających nas do realizacji chyba najbardziej oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji – budowy rzeszowskiego Aquaparku. Konsekwentnie, krok po kroku, zmierzamy do celu. W pierwszej kolejności wyznaczyliśmy najlepszą lokalizację dla takiej inwestycji – tereny na os. Staromieście, następnie przeprowadziliśmy scalanie gruntów. Przystąpiliśmy także do zmiany studium, która umożliwi na Staromieściu powstanie parku wodnego – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Równolegle powołany przeze mnie zespół pracował nad określeniem tego jaki powinien być rzeszowski Aquapark. Przeprowadzone zostały konsultacje rynkowe, na zlecenie miasta opracowane zostało także studium wykonalności. Na jego podstawie wybraliśmy wariant inwestycji, który chcemy realizować – to park wodny, który będzie składał się z części krytej, z basenów zewnętrznych a także z dużego Saunarium. Dziś natomiast rozpoczęła się procedura wyboru firmy, która opracuje projekt rzeszowskiego Aquaparku – informuje prezydent Rzeszowa.

– Rzeszów zdecydował się na wybór projektanta w drodze dialogu konkurencyjnego. – Jest to formuła stosowana w szczególnych przypadkach, przy tworzeniu projektów bardzo złożonych, innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie. A takim będzie rzeszowski Aquapark
– podkreśla Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za inwestycje. – Dzięki takiej formule mamy możliwość rozmów z potencjalnymi oferentami, poznania ich pomysłów, skorzystania z ich doświadczenia. Do dialogu mogą stanąć firmy nie tylko z Polski ale także z całej Europy. Wybierzemy trzy najlepsze z którymi będziemy rozmawiać o ich pomysłach na tę inwestycję, analizować propozycje. Zależy nam na tym, aby w Rzeszowie powstał obiekty nie tylko atrakcyjny, ale także np. energooszczędny, wykorzystujący najnowsze zdobycze techniki oraz dochodowy – mówi wiceprezydent Urbanik.

Procedura dialogu konkurencyjnego powinna zakończyć się latem przyszłego roku podpisaniem umowy z firmą, która przygotowuje dla Rzeszowa dokumentację budowy parku wodnego – informuje Urszula Zając, lider projektu, Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa.

– Pod budowę Aquaparku Rzeszów ma przygotowane działki o powierzchni ok. 6 hektarów, znajdujące się pomiędzy ulicami Warszawską i Welca. – To w zupełności wystarczy do realizacji naszych obecnych zamierzeń, czyli do budowy krytego Parku Wodnego wraz z zewnętrznymi basenami oraz Saunarium. Ale prowadzimy działania zmierzające do powiększenia tego terenu, ponieważ chcielibyśmy w przyszłości rozszerzać funkcję tego kompleksu rekreacyjnego dodając do niego np. kryte lodowisko – mówi Konrad Fijołek.
Materiały: UM Rzeszów
Przeczytaj także:
„Trwają prace przy budowie nowoczesnego basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3006/trwaja_prace_przy_budowie_nowoczesnego_basenu_przy_ul_matuszczaka_w_rzeszowie.html

„ Dotacja na basen przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2833/dotacja_na_basen_przy_ul_matuszczaka_w_rzeszowie.html

zamknij

Przeczytaj także

Dezynfekcja tlenem aktywnym
Od ponad 20 lat firma Bassau dostarcza wysokiej jakości akcesoriów i preparatów wykorzystywanych nie tylko w saunach, ale także w basenach publicznych i prywatnych. W tej kategorii znajduje się specjalny tlen aktywny [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.