Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Aktualnościwięcej aktualnościFoto - www.brzeg.pl

2022-11-09
Trwa budowa kompleksu basenowego w Brzegu
W środę, 2 listopada 2022 r. w gabinecie burmistrza Brzegu, Jerzego Wrębiak odbyło się robocze spotkanie zarządu w sprawie budowy basenu letniego przy ulicy Korfantego. Rozmawiano na temat realizacji kolejnych etapów inwestycji.

Przypominamy, 21 czerwca 2022 roku, została podpisana umowa z konsorcjum firm Adamietz oraz Transcom na budowę basenu przy ulicy Korfantego. Wartość tego zadania to blisko 24 mln zł, z czego dofinansowanie rządowe wynosi 19,2 mln. Pracę na terenie budowy basenu już się rozpoczęły.

Ten 10 hektarowy teren, który przez wiele lat był nieremontowany i podupadał, posiada ogromny potencjał. Niektórzy mieszkańcy pamiętają jeszcze jego lata świetności. Już niebawem dzięki wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego obiekt ponownie będzie służył brzeżanom.

– Wiele starszych osób z przyjemnością wspomina czasy, kiedy można było kąpać się w zbiorniku przy ul. Korfantego. Z nostalgią pytały, dlaczego tamten basen nie zostanie uruchomiony. To się wydarzy mimo pewnych przeciwności. Mamy tutaj Odrę i nie chciałbym, żeby w porze letniej dzieci chodziły kąpać się na dzikie kąpieliska, nad rzekę czy stawy. Standardy powinny się zmieniać. Fajne jest to, że basen otwarty umożliwia nam organizowanie szkółek żeglarskich. Jest do tego wystarczający duży i płytki. Można też organizować obozy i do tego będziemy dążyć. Myślimy też, żeby na terenie kompleksu zbudować w przyszłości tężnię dla osób starszych. To ma być kompleks basenowy dla młodego i starszego pokolenia. Z obiektu będą też korzystać sportowcy: koszykarze, piłkarze ręczni, piłkarze. Wydaje mi się, że to będzie jeden z najpiękniejszych obiektów nie tylko w województwie opolskim. Uroku doda mu stworzona na nowo restauracja Wodnik z pięknym tarasem
– mówił Burmistrz Brzegu.

– Cieszę się, że to miejsce się zmienia, bo uważam, że trzeba w pełni wykorzystać możliwości, jakie oferuje. Cykl realizacji zadania jest dwuletni i najważniejsze, by zostało wykonane w sposób należyty. Czy uda się zakończyć prace w przyszłym sezonie letnim? Mam nadzieję, ale nie mogę tego obiecać. Proszę trzymać kciuki!
– apeluje Jerzy Wrębiak, Burmistrz Brzegu.

Basen przy ulicy Korfantego nie będzie generować wysokich kosztów z tytułu jego bieżącego utrzymania. Basen powinien się bilansować, a ewentualna dopłata nie powinna przekraczać kilkudziesięciu tysięcy złotych w skali roku. Dodatkowo, mieszkańcy będą mogli korzystać z ogólnodostępnej infrastruktury przy ulicy Korfantego, jak ścieżka czy pomosty, bezpłatnie. Budowa basenu nie zamknie też drogi do budowy małej infrastruktury rekreacyjnej, jak np. plac zabaw.
Autor: Joanna Maląg - Portal Basenprof
Materiały: UM Brzeg
Przeczytaj także:
„Kompleks letnich basenów w Brzegu gotowy do realizacji”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/2707/kompleks_letnich_basenow_w_brzegu_gotowy_do_realizacji.html

„Rozbudowa basenów przy ul. Korfantego w Brzegu” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2573/rozbudowa_basenow_przy_ul_korfantego_w_brzegu.html

zamknij

Przeczytaj także

Porcelana SeraPool na każdą porę, na każdy basen
Porcelana w warunkach górskich i -25°C? Czemu nie? ^^1686_1   Marka SeraPool istnieje na rynku eropejskim od 1987 roku. Jest unikatowa w skali światowej [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.