Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności

Foto - www.sim.szczecin.pl

2023-01-09
SDS 2.0 - 13 stycznia br. mija termin składania ofert
Ponad 300 pytań od firm budowlanych, to dotychczasowy bilans przetargu na budowę nowego Szczecińskiego Domu Sportu. Aby firmy budowlane mogły zapoznać się z odpowiedziami, do 13 stycznia 2023 r. wydłużony został termin składania ofert w postępowaniu.

W ramach inwestycji powstanie nowy basen oraz większa hala sportowa. Zgodnie z przygotowanym Programem Funkcjonalno-Użytkowym wybudowany zostanie basen 30m, z lokalnym przegłębieniem a także m.in.: pomieszczenie ratowników, sanitariaty i magazyn. Z kolei hala sportowa zostanie dostosowana do współczesnych wymogów licencyjnych, będzie zatem nieco wyższa i większa niż dotychczas istniejąca. Dzięki dużej kubaturze, oprócz rozgrywek sportowych będzie można w niej organizować wydarzenia w postaci koncertów. W budynku znajdą się również dwie sale bokserskie, a także zaplecze szatniowo-socjalne. Obiekt zostanie wyposażony ponadto w trybuny dla widowni.

Przebudowie ulegnie również mały basen z brodzikiem. W nową zabudowę wkomponowane zostaną elementy po starym obiekcie. To część holu wejściowego i mozaiki. Cały kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W obiekcie zainstalowana zostanie technologia mająca wpływ na ograniczenie kosztów użytkowania. Technologia wody basenowej pozwoli odzyskać do 75% wód popłucznych. Ponadto wykonana zostanie instalacja odzysku ciepła z wód zrzucanych z technologii basenowej. Do budowy wykorzystane zostaną elementy spełniające aktualne normy w zakresie ograniczania utraty ciepła z budynku. Obiekt będzie nadto wyposażony w instalację fotowoltaiczną.

Inwestycja realizowana będzie w formule zaprojektuj i wybuduj.

Inwestycja jest objęta dofinansowaniem w wysokości 65 mln zł, które pochodzą z Programu Inwestycji Strategicznych.
Materiały: SIM Szczecin
Przeczytaj także:
„Trwa przetarg na przebudowę basenu i hali sportowej w kompleksie SDS”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3420/trwa_przetarg_na_przebudowe_basenu_i_hali_sportowej_w_kompleksie_sds.html

zamknij

Przeczytaj także

Oszczędności na czyszczeniu i konserwacji basenu
Droga energia znacznie podraża utrzymanie pływalni i wodnych parków, co stwarza poważne problemy i stawia przed zarządzającymi obiektami niezwykle trudne wyzwanie. Oszczędności będzie się teraz szukać wszędzie, jednak [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.