Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualnościFoto - www.gov.pl

2023-01-13
Operatorzy Programu Szkolny Klub Sportowy w 2023 r.
Minister Sportu i Turystyki rozstrzygnął nabór wniosków na realizację w 2023 roku Programu Szkolny Klub Sportowy, przyznając dofinansowanie w wysokości rekordowych 70 mln zł 17 podmiotom – jednemu operatorowi krajowemu i 16 operatorom wojewódzkim.

Ogólnopolskim operatorem programu został Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy.

– Zdecydowałem o przeznaczeniu rekordowych środków na Program Szkolny Klub Sportowy w 2023 roku. 70 mln zł to o 10 mln więcej niż w minionym roku. Dzięki tym środkom operator krajowy oraz operatorzy wojewódzcy będą mogli przygotować jeszcze lepszą ofertę sportową dla uczestników programu, który angażuje średnio 300 tysięcy dzieci i młodzieży rocznie
– mówi minister Kamil Bortniczuk.

Ministerstwo Sportu i Turystyki wspiera sport dzieci i młodzieży


Tylko w 2022 r. na upowszechnianie sportu przeznaczyliśmy ponad 400 mln zł. W 2023 r. budżet resortu na sport powszechny wzrośnie do rekordowego poziomu 504 mln zł.

Program Szkolny Klub Sportowy


Program Szkolny Klub Sportowy to opracowane przez Ministerstwo i realizowane od 2017 r. systemowe rozwiązanie skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a jego założenia poprzez swoją prostotę i uniwersalność dają możliwość korzystania z bezpłatnych, zorganizowanych, interdyscyplinarnych zajęć sportowych prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego. Program jest przeznaczony dla wszystkich, niezależnie od sprawności fizycznej, choć obecnie - z uwagi na deficyty społeczne - kładziemy nacisk na dzieci mniej sprawne.

Podstawowym celem Programu SKS jest upowszechnianie sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. W ramach Programu realizowanych jest blisko 100 różnorodnych form aktywności. Odbywają się one dwa razy w tygodniu w formie 60-minutowych zajęć. Program rozwija się i angażuje coraz więcej dzieci, rodziców i nauczycieli – powiększa się SKS-owa społeczność. Sport ma szczególne zadanie w procesie normalizacji codziennej aktywności w okresie po pandemii – jest ważną inwestycją w zdrowie społeczeństwa.

Program SKS jest obecny we wszystkich powiatach w kraju, dociera do ponad 90% gmin, a liczba zaangażowanych uczniów, to średnio ponad 300 tys. dzieci i młodzieży.

Lista podmiotów: www.gov.pl/web/sport/rozstrzygniecie-naboru-wnioskow-na-realizacje-w-2023-r-programu-szkolny-klub-sportowy
Materiały: MSiT
Przeczytaj także:
„Rozmowa z Mateuszem Kujawą o outsourcingu ratowniczym”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3461/rozmowa_z_mateuszem_kujawa_o_outsourcingu_ratowniczym.html

„Sport Akademicki - wnioski do 17 stycznia” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3457/sport_akademicki_-_wnioski_do_17_stycznia.html

zamknij

Przeczytaj także

Przygotowanie i prawidłowe utrzymanie wody w basenie prywatnym
Rozpoczęło się lato, a wraz z nim przygotowanie prywatnych basenów sezonowych do użytkowania. Jak co roku, otrzymujemy masę pytań związanych z prawidłowym utrzymaniem basenowej wody w mniejszych, ogrodowych basenach. [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
Page generated in 0.01773 seconds.