Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności
Foto - www.warbud.pl

2023-03-06
Aquapark w Płocku - skanowanie 3D
Aquapark Płock w trójwymiarze. Nim finał ujrzą prace budowlane, zaglądamy przez lidar w chmurę punktów, by porównać stan faktyczny powstającego obiektu z projektem. Po co? Mówi o tym Mariusz Ruszowski, z-ca Dyrektora Oddziału Zamówień Publicznych Regionu Południe Warbud S.A.

Płocki Park Wodny realizujemy w formule "zaprojektuj, wybuduj, sfinansuj i utrzymaj", co oznacza, że nie tylko jesteśmy jego generalnym wykonawcą, ale też odpowiadamy za parametry eksploatacji na etapie utrzymania. Wykorzystujemy skanowanie 3D do celów inwentaryzacji i na potrzeby zarządzania obiektem. Chcemy mieć pewność, że inwestycja odzwierciedla założenia projektowe. Posiadanie takiej bazy danych już na etapie budowy, znacznie ułatwia nam prace przy bieżącej koordynacji wielobranżowej projektów – wyjaśnia Ruszowski.

Będzie też trwałym śladem inwentaryzacyjnym etapu ulegającemu zakryciu, niezwykle pomocnym dla właściwej eksploatacji, czy eliminacji potencjalnych awarii systemów i urządzeń zamontowanych w budynku. Mówimy tutaj o powierzchni ok. 10 tys. m2 obiektu, o bardzo dużym nasyceniu instalacjami technologicznymi, co charakterystyczne dla Aquaparków i gdzie setki metrów rurarzu o różnych średnicach przenika się między instalacjami wentylacji i wod-kan w dość niewielkiej kubaturze podbasenia – podkreśla Mariusz Ruszowski.

W trakcie budowy takich pomiarów wykonuje się kilka, a ich wyniki nakłada następnie na model BIM. Ostatecznie model powykonawczy As Built trafi do Inwestora – wideo pod artykułem.

Przypominamy, że Aquapark Płock będzie wyposażony w:
  • sześciotorowy basen sportowy 25x16 m (lustro wody o pow. 400 m²),
  • basen rekreacyjny z wodnymi atrakcjami (lustro wody o pow. 600 m²),
  • czterotorowy basen do nauki pływania 10x15 m (lustro wody o pow. 150 m²),
  • wanny z hydromasażem a także brodzik dla dzieci o głębokości 0,3 m z atrakcjami wodnymi (lustro wody o pow. 50 m²)
  • plac zabaw na plaży basenowej o powierzchni 100 m².
  • strefa atrakcji zewnętrznych w sezonie letnim - z wodnym placem zabaw o pow. 500 m²,  
  • widownie basenu sportowego gotową pomieścić 100 osób.

Umowę na realizację Centrum Sportowo-Rekreacyjnego, którego wewnętrzna strefa basenowa zajmie niemal 2700 m² powierzchni, a samo lustro wody 1200 m² - firma Warbud podpisała w I połowie 2021 roku, a zakończenie inwestycji w już 2024 r.

Obejrzyj wideo ze skanowania 3D Aquaparku w Płocku:
Przeczytaj także:
„Wieści z Budowy płockiego Aquaparku”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3359/wiesci_z_budowy_plockiego_aquaparku.html

„Warbud zrealizuje Aquapark w Płocku w formule PPP” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3058/warbud_zrealizuje_aquapark_w_plocku_w_formule_ppp.html

zamknij

Przeczytaj także

Dolphin M600 - jeszcze łatwiejsze czyszczenie basenu
Dolphin M600 to najnowszy i zarazem najbardziej zaawansowany technicznie odkurzacz firmy Maytronics, zaprojektowany pod kątem maksymalnej wydajności czyszczenia oraz wygodnej i prostej obsługi. Dzięki aktywnym, [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.