Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności
Foto - www.raciborz.pl

2023-03-14
Uchwalenie budżetu rozbudowy H20stróg - wkrótce ogłoszenie przetargu
Podczas czwartkowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta radni uchwalili wprowadzenie środków do budżetu miasta i tym samym realizacja rozbudowy H2Ostróg o część zewnętrzną staje się możliwa.

Przypomnijmy, że Miasto Racibórz pozyskało na ten cel 31,5 mln zł z programu rządowego Polski Ład, natomiast 10 % wkładu własnego zostanie zabezpieczone z wypracowanych zysków jednej ze spółek miejskich. Tym samym całość inwestycji zrealizowana będzie bez zaciągania kredytu.

Poprosiliśmy Prezydenta Raciborza o komentarz w tej sprawie.

– Miasto Racibórz jest bardzo zadowolone z faktu pozyskania środków z rządowego programu Polski Ład na rozbudowę strefy zewnętrznej H2Ostróg, tj., 31,5 mln zł, a na ostatniej sesji rady miejskiej radni wprowadzili do budżetu brakujące 10 % wkładu własnego, które sfinalizuje zysk jednej ze spółek miejskich i tym samym całość inwestycji może być zrealizowana bez zaciągania kredytu. Dzięki temu inwestycja nie będzie kosztowała mieszkańców Raciborza nawet złotówki, bo 100% środków zostanie zabezpieczone ze środków zewnętrznych, bądź wypracowanych. Już wkrótce rozpoczną się prace mające na celu ogłoszenie przetargu. Największa tego typu inwestycja stanie się faktem, przynajmniej rozpoczęcie budowy.
– mówi Dariusz Polowy, Prezydent Raciborza.

Raciborzanie bardzo długo czekali na rozbudowę Aquaparku o strefę zewnętrzną, która pierwotnie miała być dużo mniejsza. O pomyśle rozbudowy H20stróg opowiada nam Prezydent.

– Miasto Racibórz zasługuje na to, aby mieć Aquapark z prawdziwego zdarzenia. Dzięki programom rządowym mieliśmy możliwość pozyskania środków na rozbudowę  i chcieliśmy z tego skorzystać. Udało się, więc możemy zrobić coś co będzie nowoczesne, bogate i zróżnicowane jeżeli chodzi o ofertę. Atrakcję znajdujące się na nowej strefie zewnętrznej będą dedykowane wszystkim grupą wiekowym, od maluszków, po seniorów. Z dużym miejscem do rekreacji, tysiącem leżaków, trzema basenami, dwoma kompleksami zjeżdżalni oraz wodnym placem zabaw. Tych atrakcji będzie naprawdę bardzo dużo. Uznaliśmy, że Racibórz jest na tyle dużym miastem, na tyle licznie zamieszkanym, że ta oferta musi być dostosowana do naszych możliwości i potrzeb.”
– dodaje Prezydent Raciborza.

Rozbudowa raciborskiego Aquaparku zakłada budowę dwóch basenów, brodzika, dwóch kompleksów zjeżdżalni, w tym zjeżdżalnie pontonowe oraz wodny plac zabaw. We wszystkich basenach woda będzie podgrzewana, tak by móc korzystać z obiektu również w chłodniejsze dni. Dodatkowym atutem jest duża strefa relaksu z 1000 leżaków, a także strefa gastronomiczna.

W ciągu tygodnia ogłoszony zostanie przetarg na realizację tego zadania, a zakończenie prac przewiduje się na sezon letni 2024 roku.

Sukces prezydent świętował wspólnie z raciborzanami, częstując ich kawą na Rynku. Mimo deszczowej pogody liczna grupa mieszkańców chętnie podchodziła, gratulowała i wyrażała zadowolenie z faktu budowy strefy wodnych atrakcji na Zamkowej.
Autor: Joanna Maląg - Portal Basenprof
Materiały: UM Racibórz
Przeczytaj także:
„Rozbudowa raciborskiego H2Ostróg”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3484/rozbudowa_raciborskiego_h2ostrog.html

zamknij

Przeczytaj także

Hotelowy basen - jakie obowiązki musi spełniać?
Rozmowa z dr Iwoną Michniewicz - prezes Krajowej Rady Sportu i Ratownictwa na temat obowiązków, jakie muszą spełniać hotelowe strefy Spa Dr. Iwona Michniewicz - Biegły sądowy w dziedzinie ratownictwa wodnego, [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.