Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - www.wroclaw.pl

2023-04-06
Nowe zjeżdżalnie we wrocławskim Aquaparku
W Aquaparku przy ulicy Borowskiej dostawiają dwie zjeżdżalnie. Obie dłuższe niż 80 metrów. Końcówka jednej przypomina rękaw cukierniczy… Pierwsze zjazdy w następnym miesiącu.

Nowe zjeżdżalnie w Aquaparku:
  • długości 97 metrów i średnicy 1,2 m, z rożkiem na trasie i brodzikiem na końcu;
  • długości 88 m i średnicy 800 cm – ponoć bardzo szybka.


Pierwsza będzie miała początek na szczycie wieży, a druga wystartuje z drugiego piętra. 

– Obie wykonane zostaną w technice bezszwowej, co zapewni bardzo szybki ślizg – informuje prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.– Obie zjeżdżalnie będą kończyły się hamownią na zewnętrz obiektu i poprzez wspólny ześlizg łączyły się płynnie z leniwą rzeką, którą wpłyniemy z powrotem do wnętrza budynku. Dadzą spory zastrzyk adrenaliny, przy czym w przeciwieństwie do poprzedniczki, zjeżdżalni multimedialnej, zakończą się bezpiecznym hamowaniem. – zapowiada prezydent.

Nowości zastąpią zlikwidowaną zjeżdżalnię multimedialną.

– Zrezygnowaliśmy z niej, ponieważ nasi mali goście wpadali do rożka, a potem do dość głębokiej wody. Nagle okazywało się, że trzeba było nieźle pływać. Nikomu nigdy nic się nie stało, ale kilkadziesiąt razy musieli interweniować nasi ratownicy. Poza tym goście skarżyli się, że ta sytuacja mocno ich stresowała – wyjaśnia Adrianna Pawlicka z marketingu Aquaparku Wrocław.

Kornel Kempiński, dyrektor zarządzający w spółce Wrocławski Park Wodny, twierdzi, że to będą najciekawsze zjeżdżalnie w obiekcie.

Żadnych pontonów kółek, jedziemy na siedząco lub leżąco. Czysta frajda! Zjeżdżamy pojedynczo, oczywiście zachowując odstępy. Obie zjeżdżalnie będą wyposażone w bardzo nowoczesne fotokomórki sterujące systemem start-stop. Bezpieczeństwo, relaks i pozytywne emocje przede wszystkim – zaznacza Kempiński.

W parku wodnym przy Borowskiej jest siedem zjeżdżalni o zróżnicowanym stopniu trudności. Najdłuższa, pontonowa, ma 186 m długości. Z nowymi będzie zatem dziewięć. Ich zakup i montaż wraz z niezbędną przebudową obiektu itd. zamknie się w kwocie dwóch milionów złotych.

Prace budowlane już się rozpoczęły, tak aby już w maju można było korzystać w nowych zjeżdżalni.

Z powodu prac nad nowościami w dniach od 3 do 5 kwietnia nie działa wieża. Nieczynny jest także basen zewnętrzny, który czeka na bardziej sprzyjającą pogodę.

Materiały: UM Wrocław
Przeczytaj także:
„15 lat Aquaparku Wrocław - co się zmieniło?”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3487/15_lat_aquaparku_wroclaw_-_co_sie_zmienilo.html

„Koszty utrzymania wrocławskiego Aquaparku” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3474/koszty_utrzymania_wroclawskiego_aquaparku.html

zamknij

Przeczytaj także

Audyt bezpieczeństwa na przykładzie parku wodnego - cz. 2
Druga część artykułu przedstawiającego analizę procesu wdrażania audytu bezpieczeństwa. Tym razem przedstawiamy etapy wdrożenia, propozycje zastosowania rozwiązań i podsumowanie. Przeczytaj: Audyt bezpieczeństwa na [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.