Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności

Foto - www.erzeszow.pl

2023-04-06
Jakiego Aquaparku chcą mieszkańcy Rzeszowa
W piątek zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące budowy Parku Wodnego w Rzeszowie. Miasto przez blisko miesiąc zbierało wnioski mieszkańców dotyczące m.in. tego, czy według ankietowanych taka inwestycja jest potrzebna, jakie atrakcje powinny się tam znaleźć oraz jak często poszczególne osoby zamierzałyby korzystać z Parku Wodnego. Ankiety można było wypełnić internetowo lub osobiście. Konsultacje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem: łącznie złożono aż blisko 2,7 tys. ankiet.

– Tak jak zapowiadaliśmy, chcemy, aby w procesie tworzenia parku wodnego mieszkańcy brali jak najszerszy udział. Dlatego zapytaliśmy ich o zadanie, o pomysły i wskazówki. Zorganizowaliśmy konsultacje, które wykazały bardzo duże zainteresowanie tematem. Dziękuję za każdy oddany głos, wszystkie propozycje zostaną rozpatrzone  – zapowiada Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Na blisko 2,7 tys. ankiet dotyczących budowy parku wodnego w Rzeszowie, ponad 96 proc. było pozytywnych. Najwięcej głosujących w przedziale wiekowym od 31 do 45 lat i wyrażało chęć odwiedzania atrakcji nawet kilka razy w miesiącu. Takie wnioski można wysunąć po przeanalizowaniu wyników konsultacji społecznych dotyczących przyszłego Aquaparku oraz atrakcji, jakie powinny się w nim znaleźć.

–  Bardzo cieszy mnie, że mieszkańcy Rzeszowa pozytywnie odbierają chęć miasta do budowy tego typu obiektu rekreacyjnego. 96 procent głosujących uznało, że park wodny jest inwestycją potrzebną  –  podkreśla Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa.

Aquapark z jacuzzi, sauną i zjeżdżalniami

Dla największej liczby głosujących, strefa zjeżdżalni wydaje się być najbardziej oczekiwaną atrakcją. Zaraz potem mieszkańcy stawiali na strefę dla dzieci, strefę saun, a nieco później strefy SPA i fitness, rehabilitacyjną oraz gastronomiczną. Ponad połowa ankietowanych najbardziej liczy, że w części basenów wewnętrznych znajdą się leżaki wodne z masażerami oraz jacuzzi. Dużo osób wskazywało również na sztuczną falę, masaże denne, kaskady wodne czy tzw. leniwą rzekę z pontonami.

Jeżeli chodzi o baseny zewnętrzne, głosujący wymieniali takie atrakcje jak basen z masażerami, wodny plac zabaw dla dzieci czy plażę piaszczystą. Wspominali również o takich atrakcjach, jak zjeżdżalnie czy ślizgawki.

– Wszystko wskazuje również na to, że obiekt będzie cieszył się dużą popularnością. Głosujący najczęściej wskazywali, że chcieliby odwiedzać rzeszowski park wodny kilka razy w miesiącu. Dla niektórych to nawet za mało i zapowiadali, że uczęszczali by do parku wodnego nawet do kilku razy w tygodniu – podsumowuje Dariusz Urbanik.

We wtorek, 4 kwietnia br. odbyło się również spotkanie podsumowujące konsultacje w Urban Lab Rzeszów. Spotkanie miało charakter dyżuru: każdy mógł przyjść i porozmawiać o parku wodnym. Dodatkowo, do 14 kwietnia można jeszcze składać uwagi i wnioski w tym temacie na adres mailowy: konsultacje@erzeszow.pl.

W dalszym etapie prac, wyniki ankiet zostaną udostępnione trzem biurom projektowym jako część materiałów przetargowych. Między innymi na ich podstawie zostaną stworzone koncepcje parku wodnego.
Materiały: UM Rzeszów
Przeczytaj także:
„Rzeszów szuka firmy, która opracuje projekt Parku Wodnego”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3409/rzeszow_szuka_firmy_ktora_opracuje_projekt_parku_wodnego.html

„Konsultacje rynkowe “Budowa Parku Wodnego w Rzeszowie””www.basenprof.pl/aktualnosci/3122/konsultacje_rynkowe_budowa_parku_wodnego_w_rzeszowie.html

zamknij

Przeczytaj także

Postęp prac budowy basenu w Oleśnie
Na placu budowy nowego obiektu trwają prace. Budowa basenów zewnętrznych przebiega bardzo sprawnie. Wykonawca ma 13 miesięcy na budowę basenu. Inwestycja odbywa się na terenie poniemieckiej pływalni plenerowej w [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.