Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności

Foto - Fabryka Wody

2023-05-25
Ostatnie prace wykończeniowe w Fabryce Wody
Budowa obiektu powinna zakończyć się w lipcu, ale czynności oraz odbiory związane z funkcjonowaniem Aquaparku mogą trwać kilka kolejnych miesięcy. Na całym obszarze inwestycji trwają roboty wykończeniowe.

Prace wykończeniowe dotyczą: saun, strefy rozrywkowej, strefy sportowej, basenu, pomieszczeń biurowych, magazynowych, gastronomicznych oraz edukatorium.

W Aquaparku odbywa się układanie płytek podłogowych, tynkowanie pomieszczeń oraz prace malarskie. W strefie basenu rekreacyjnego zamontowano szklane balustrady. Instalowane są szafki depozytowe, drzwi oraz bramki wejściowe na wybrane strefy obiektu. W strefie Edukatorium montuje się atrakcje do zabawy w wodzie.

W zewnętrznej części inwestycji powstaje boisko sportowe, pojawiają się nowe nasadzenia, na sztucznej plaży wykonywane są posadzki żywiczne, trwa humusowanie i profilowanie skarp.

W jednym czasie na obiekcie  prowadzone są prace teletechniczne i instalacyjne. Jest to m.in. montaż monitoringu wizyjnego, systemu antywłamaniowego, systemu pożarowego, nagłośnienia, kontroli dostępu, sieci LAN oraz automatyka wentylacji.

Łączny koszt budowy obiektu szacuje się na 463 mln zł. Roczny koszt użytkowania Aquaparku może wynosić 62 mln zł. Projekt zrealizowany został przez firmę DreamWorlds by TKHolding, a wykonawcą prac jest konsorcjum firm, w której skład wchodzą Alastal Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k i Alstal Real Estate sp. z o.o..
Autor: Natalia Nowacka - portal Basenprof
Materiały: Fabryka Wody - www.fabrykawody.eu
Przeczytaj także:
„Trzy lata prac na budowie Fabryki Wody”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3403/trzy_lata_prac_na_budowie_fabryki_wody.html

„Fabryka Wody – budowa ”Wiru Wiedzy” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2532/fabryka_wody_-_budowa_wiru_wiedzy.html

„Fabryka Wody – wieści z budowy” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2064/fabryka_wody_-_wiesci_z_budowy.html

zamknij

Przeczytaj także

Utrzymanie czystości w obiektach rekreacyjno-sportowych to poważna sprawa
POTRZEBY OBSZARU Duże ośrodki rekreacyjno-sportowe generują dwa rodzaje potrzeb w zakresie utrzymania czystości. Z jednej strony konieczne jest zadbanie o tereny zewnętrzne: parkingi, alejki, chodniki, boiska, trawniki. Z [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.