Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - ZIS Kraków

2023-06-21
Nowy kompleks sportowy z basenami w Krakowie
Na lata 2023-2026 zaplanowana jest realizacja budowy kompleksu sportowego przy ulicy Mackiewicza. W ramach inwestycji planowana jest budowa skateparku, dwa baseny wewnętrzne oraz trzy baseny zewnętrzne.

Zakres inwestycji obejmuje budowę budynku głównego piętrowego, który składa się z dwóch części połączonych na poziomie piętra i piwnicy. W piwnicach znajdować się ma wrotkarnia,  garaż podziemny i część techniczna podbasenia. Na parterze w południowo-zachodniej części budynku zaplanowano kompleks basenów krytych składających się z basenu pływackiego o długości 25 m oraz basenu do nauki pływania wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym i strefą wejściowo-recepcyjną. Hala basenowa posiadać ma również saunę fińską i parową oraz nieckę z hydromasażem. Połączenie przestrzeni hali z tarasem sąsiadującym będzie możliwe za pomocą przeszkleń z rozsuwanymi drzwiami. Na piętrze obiektu, znajdować się będą pomieszczenia administracyjno-biurowe, dwie sale wielofunkcyjne z zapleczem, pomieszczenia techniczne oraz kawiarnię z widokiem na kąpielisko. Na parterze części północno-wschodniej zlokalizowany będzie hol recepcyjny z zapleczem sanitarnym, sala squasha z szatniami, kręgielnia, pomieszczenia magazynowe i techniczne oraz szatnie i sanitariaty dla boiska piłkarskiego. Budynek od strony północnej i strony boiska jako jedyny element pozostanie bez zmian. Dach budynku zostanie ożywiony ogrodem z zieleni ekstensywnej oraz trawy, a od strony południowej zostanie zainstalowany zespół kolektorów słonecznych.

W skład kompleksu basenów odkrytych wchodzi basen pływacki o długości 50 m i basen dla dzieci połączony z placem zabaw wodnych, wyposażony m.in. w zjeżdżalnie i urządzenia do zabaw wodnych. Pomiędzy nieckami zaplanowano budynek zaplecza sanitarnego z natryskami, sanitariatami, pomieszczeniem ratownika i magazynem sprzętu. Wokół basenów zaprojektowano plażę z elementów drewnianych otwartą na sąsiądującą łąkę.

Dodatkowo w sąsiedztwie basenów otwartych inwestycja ma zawierać halę skateparku. Teren wokół kompleksu uzupełniony będzie zielenią ze ścieżkami spacerowymi oraz projektowanym deszczochronem w formie zadaszenia z tkaniny membranowej.
Autor: Natalia Nowacka - portal Basenprof
Materiały: ZIS Kraków - www.zis.krakow.pl
Przeczytaj także:
„Rozmowa z Grzegorzem Wojciul z firmy Anchem”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3231/rozmowa_z_grzegorzem_wojciul_z_firmy_anchem.html

„Rozmowa z Michałem Włosowskim z POL-GLASS o rynku atrakcji wodnych” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3206/rozmowa_z_michalem_wlosowskim_z_pol-glass_o_rynku_atrakcji_wodnych.html

„Wizualizacja nowoczesnej pływalni w Kaliszu” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3224/wizualizacja_nowoczesnej_plywalni_w_kaliszu.html

zamknij

Przeczytaj także

Chlorifix do dezynfekcji wody w basenach
Szybko rozpuszczalny granulat chlorowy do szokowej dezynfekcji wody Chlorifix Supreme / Chlorifix firmy Bayrol jest szybko rozpuszczalnym preparatem w postaci mikrogranulek o działaniu dezynfekcyjnym używanym głównie [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.