Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - Urzad Miasta Tczew

2023-08-09
Tczew zrezygnuje z Aquaparku i zbuduje basen
Pierwszy przetarg na budowę Aquaparku w Tczewie został zakończony. Wpłynęły dwie oferty, ale kwoty, jakie zaproponowali oferenci w znacznym stopniu przewyższają budżetowe możliwości miasta.


W związku z tym Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki zastanawia się, czy park wodny w mieście powstanie, czy jednak nie będzie konieczności zadowolić się skromniejszą wersją w postaci pływalni.

Miasto zaproponowało projekt, którego koszt zamykał się w 25 mln z Rządowego Funduszu Polski Ład i 5 mln zł z Ministerstwa Sportu. Po drugiej stronie stoi kwota 80 mln zł (wraz z waloryzacją), którą miasto musiałoby ponieść w związku z budową Aquaparku.

Jak powiedział prezydent Mirosław Pobłocki – Aquapark jest potrzebny, mieszkańcy zasłużyli na to, aby taką formę rekreacji posiadać, ale nie za taką kwotę. Z 25 mln, na 80 mln – przepraszam, ale byłaby to zwyczajna niegospodarność. Dlatego podjąłem decyzję, że ten przetarg zostanie unieważniony.

To jednak nie kończy procesu inwestycyjnego, ponieważ miasto chce w zamian zaproponować dwa nowe rozwiązania. Pierwszym jest budowa przyszkolnego obiektu basenowego z jedną niecką, który byłby dostępny dla wszystkich mieszkańców. Basen stanąłby przy Szkole Podstawowej nr 12.

- Teren planowany pod budowę Aquaparku zostałby w rezerwie, ponieważ zakładam, że za parę lat do tej inwestycji wrócimy – oznajmił prezydent.

Drugim rozwiązaniem byłby gruntowny remont obecnie funkcjonującego w Tczewie basenu. Do remontu i wymiany zaplanowane zostanie praktycznie wszystko, a obiekt zostanie też wyposażony w odnawialne źródła energii. Na części zewnętrznej, która jest nowsza od istniejącej krytej pływalni, zostaną dodatkowo zamontowane wodne atrakcje.
Autor: Diana Sinkiewicz - portal Basenprof
Przeczytaj także:
„5 rozwiązań chmurowych w branży basenowej, które warto znać”
- www.basenprof.pl/artykuly/3581/5_rozwiazan_chmurowych_w_branzy_basenowej_ktore_warto_znac.html

„Oszczędne obiegi uzdatniania wody basenowej – case study” - www.basenprof.pl/artykuly/3567/oszczedne_obiegi_uzdatniania_wody_basenowej_-_case_study.html

„LUMISO POOLTEST EXPERT to wieloparametrowy fotometr” - www.basenprof.pl/artykuly/3566/lumiso_pooltest_expert_to_wieloparametrowy_fotometr.html

„Brakujący element branży basenowej w Polsce” - www.basenprof.pl/artykuly/3537/brakujacy_element_branzy_basenowej_w_polsce.html

„Czy baseny stalowe sprawdzą się w roli basenów publicznych?” - www.basenprof.pl/artykuly/3529/czy_baseny_stalowe_sprawdza_sie_w_roli_basenow_publicznych.html

zamknij

Przeczytaj także

Rozmowa z Anną Kątną o projektowaniu usług w obiektach spa&wellness
zajmuje się konsultingiem i pre-openingiem spa and wellnes, gabinetów urody czy klinik medycyny estetycznej. Jako doradca jest autorką wielu koncepcji spa, day spa i gabinetów beauty. Sektor spa & wellness nie [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.