Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Wizualizacja - dcrir.lubin.pl

2023-08-25
Ruszyła budowa Aquaparku w Lubinie
Na teren przy ul. Kolejowej w Lubinie, wjechał ciężki sprzęt i ruszyła budowa. W ciągu najbliższych dwóch lat w tym miejscu stanie nowoczesny Aquapark, na który składać się będą m.in. baseny, zjeżdżalnie, niecki solankowe czy staw do morsowania w zimie. Oprócz tego zbudowana zostanie duża część rehabilitacyjna.

Oficjalna nazwa tego obiektu to Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji i Rekreacji, obiekt powstaje przy lubińskiej hali widowiskowo-sportowej i basenów odkrytych.

Przetarg na jego wykonanie wygrała firma Alstal Grupa Budowlana, która właśnie skończyła budowę podobnego ośrodka w Szczecinie, czyli Fabryki Wody. W jej portfolio znajduje się też m.in. Opera Śląska w Bytomiu i hala serwisowa dla pociągów Kolei Dolnośląskich.

Według umowy, Alstal ma na wybudowanie wodnego parku 24 miesiące. Prace budowlane już ruszyły.

Aquapark będzie składać się z basenu rekreacyjnego (750 mkw.), basenu solankowego, basenu z chłodną wodą, wodnego placu zabaw dla dzieci wraz z brodzikiem, wanien z hydromasażem 8- i 12-osobowych i kompleksu siedmiu zjeżdżalni wodnych.


Foto: dcrir.lubin.pl

W strefie odnowy biologicznej Spa i wellness znajdą się sauny fińskie, parowe, błotna, kamienna, grota lodowa, strefa schładzania oraz wypoczynku wraz z łąką solarną.


Foto: dcrir.lubin.pl

Na zewnątrz będą mieścić się: zewnętrzna strefa saun, basen zewnętrzny dostępny bezpośrednio z hali basenowej poprzez śluzę, staw kąpielowy dostępny z hali basenowej oraz ogólnodostępny zewnętrzny plac zabaw zlokalizowany od frontu budynku.


Foto: dcrir.lubin.pl

Wodna rekreacja to tylko jedna z funkcji nowego obiektu. Drugą, równie ważną, będzie szeroki zakres usług rehabilitacyjnych.

Chcemy stworzyć coś, czego nie ma w tej części Dolnego Śląska, ale nie tylko. Liczymy na to, że ten ośrodek będzie obsługiwać też część województwa lubuskiego. Stawiamy na balneologię, na nowe metody leczenia, chcemy stworzyć też centrum leczenia bólu, którego tak naprawdę nie ma w regionie. To będzie połączenie rehabilitacji z relaksem – powiedział prezydent Lubina, Robert Raczyński.

Sam budynek będzie się składał z dwóch kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnej. Baseny, część rekreacyjna oraz Spa & wellness będą znajdowały się na parterze. Ponadto przewidziano tu też miejsce na sklep i gastronomię. Na piętrze będą dwa lokale usługowe do wynajęcia na fitness czy siłownię.


Foto: www.lubin.pl

Jako ciekawostkę, warto wspomnieć, że między halą basenową, przy basenie rekreacyjnym, a strefą Spa & wellness zaprojektowano duże morskie akwarium rafowe. Będzie ono widoczne z obu stref.

Koncentrujemy wszystkie nasze obiekty wokół stacji kolejowej. Taką decyzję podjęliśmy, kiedy jeszcze kolei w Lubinie nie było. Budujemy nowe centrum z łatwym dojazdem i już widzimy, że do hali RCS-u czy naszych basenów dużo osób przyjeżdża pociągami – dodał prezydent.

Inwestycja będzie kosztować ponad 256 mln zł. 41 mln zł wyłożyło miasto Lubin, natomiast pozostałe ponad 215 mln zł sfinansuje Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji i Rekreacji w Lubinie. Pierwszych gości Aquapark ma przyjąć w lipcu 2025 roku.
Materiały: Urząd Miasta w Lubinie www.lubin.pl / www.dcrir.lubin.pl

zamknij

Przeczytaj także

Optymalizacja zużycia energii na obiektach basenowych
Poprawa efektywności filtracji a energochłonność 1. Główne czynniki energochłonne na obiektach basenowych W świadomości większości osób głównym czynnikiem kosztotwórczym na [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.