Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - MOSiR Żory

2023-09-12
Basen w Żorach - Roju na kolejnym etapie wykończenia
Na początku otwarcie obiektu zaplanowano w sierpniu 2023 r, niestety przez przeszkody, które napotkał wykonawca okres budowy wydłużył się.

Na terenie budowy dostrzec już można wodny plac zabaw oraz zjeżdżalnie. Niecka basenowa wykonana zostanie ze stali szlachetnej nierdzewnej. Zamontowane w niej zostaną m.in. masażery, gejzery, kula generująca fale oraz dysze masujące, a jej łączna powierzchnia wynosić będzie 2,2 tys. m2. Uzdatnianie wody basenowej odbywać się będzie chemicznie, za pomocą chloru.

Do użytku dzieci zostaną oddane wodne place zabaw na których znajdziemy m.in.: zamki wodne, tunele, armatki wodne, oraz dysze wodne. Ich łączna powierzchnia wynosić ma 1,2 tys. m2.

Dodatkowo inwestycja przewiduje remont budynków znajdujących się na terenie kompleksu, montaż monitoringu oraz oświetlenia. Wyodrębnione zostaną dwie strefy parkingu i pojawią się elementy małej infrastruktury.

Wykonawcą inwestycji jest firma ARPAT-BUD z Głogowa Małopolskiego. Koszt realizacji projektu ma wynieść 41,3 mln zł, jednakże może się zwiększyć z uwagi na konieczność wykonania dodatkowych prac.
Autor: Natalia Nowacka - portal Basenprof
Materiały: MOSiR Żory - www.mosir.zory.pl

zamknij

Przeczytaj także

Automatyczna bezdotykowa mobilna stacja do dezynfekcji stóp
Stacja do dezynfekcji stóp (nogomyjka) to innowacyjny i jedyny taki produkt na rynku. Brak kontaktu stopy z urządzeniem i dozowanie dezynfekcji dzięki czujce ruchu, pozwala na utrzymanie bezwzględnej czystości i [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.