Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - UM Piotrków Trybunalski

2023-10-17
W Piotrkowie Trybunalskim powstaną baseny letnie
Do Piotrkowa Trybunalskiego wpłynie 38 mln zł w ramach „Polskiego Ładu”. Budżet ten przeznaczony zostanie na modernizację hali Relax oraz na budowę basenów letnich.

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych pozwolił na uzyskanie przez Piotrków dofinansowania w wysokości 30 mln na przebudowę hali Relaks oraz 8 mln na budowę basenów.

Nowy kompleks sportowy będzie składał się m.in. z zespołu boisk do piłki ręcznej, koszykówki oraz siatkówki. Dla widowni przygotowane będzie ok. 1000 miejsc z siedziskami stałymi, 500 miejsc ze składanymi trybunami, zaplecze szatniowo-higieniczne, strefa wejściowa oraz foyer.

Mamy już gotową dokumentację techniczną na rozbudowę hali sportowej. Nowy obiekt powstanie w obrysie obecnej Hali Relax i pomieści około 1500 miejsc dla kibiców – mówi prezydent miasta Krzysztof Chojniak

Wraz z dofinansowaniem na modernizację hali Relax, uzyskano środki na budowę basenów przy ul. Żwirki. W skład inwestycji wejdą trzy baseny otwarte, o konstrukcji stelażowej, dwie zjeżdżalnie z własnymi hamowniami, brodzik dla najmłodszych użytkowników oraz wodny plac zabaw - splash park.

Miasto chce jak najszybciej przystąpić do realizacji projektów. Jeszcze w tym roku ruszą procedury przetargowe. Koszt przebudowy hali Relax szacowany jest na ok. 66 mln zł. Budowa basenów letnich pochłonąć ma 11 mln zł.
Autor: Natalia Nowacka - portal Basenprof
Materiały: UM Piotrków Trybunalski - www.piotrkow.pl
Przeczytaj także:
„Umowa na Aquapark w Lubinie podpisana”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3612/umowa_na_aquapark_w_lubinie_podpisana.html

„W Przemyślu przekazano plac budowy pod kompleks basenów” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3611/w_przemyslu_przekazano_plac_budowy_pod_kompleks_basenow.html

„Uzdatnianie wody solą kuchenną na pływalni KS Korona” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3588/uzdatnianie_wody_sola_kuchenna_na_plywalni_ks_korona.html

zamknij

Przeczytaj także

Nowa generacja czyszczenia basenów
Dolphin LIBERTY to najnowsza seria trzech bezprzewodowych odkurzaczy przeznaczonych do czyszczenia małych i średnich basenów publicznych i prywatnych. Konstrukcja robota w połączeniu z wydajnym systemem [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.