Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności

Foto - Stalowa Wola

2023-10-19
Dofinansowanie na budowę Aquaparku w Stalowej Woli
Miasto Stalowa Wola otrzymało dofinansowanie na budowę Aquaparku w ramach ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Nowoczesny obiekt ma powstać na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Stalowa wola ma mieć najnowocześniejszy w Polsce Aquapark. Na ten cel miasto otrzymało dofinansowanie, które równocześnie jest rozpoczęciem starań o kolejne środki na realizację projektu.

– Rząd postanowił dofinansować tę inwestycję kwotą 30 mln zł. Wniosek złożył prezydent Stalowej Woli i właśnie taka kwota na to zadanie została przyznana. Wiemy też, że prezydent prowadzi kolejne działania zmierzające do tego, aby kolejne miliony złotych zostały przeznaczone, tym razem z Funduszy dla Podkarpacia, które są w gestii marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla. Ten montaż rządowo–samorządowy pozwoli na to aby wykonać to ambitne przedsięwzięcie – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Prezydent miasta liczy, że pozwolenie na budowę Aquaparku uda się uzyskać jeszcze w tym roku. Jeśli uda skompletować się dokumentację wykonawczą to na początku 2024 roku miasto ogłosi przetarg na budowę. Po podpisaniu umowy, wykonawca będzie miał 2 lata na realizację projektu.

W ramach inwestycji powstać ma:
- Strefa rekreacyjna składająca się z: basenu rekreacyjnego, basenu fali, plaży basenowej, rwącej rzeki, plaży basenowej z atrakcjami takimi jak grzybki, mostki, huśtawka wodna, masażery,
- interaktywna jaskinia wrażeń dla dzieci,
- strefa opalania,
- punkt gastronomiczny,
- strefa basenów zewnętrznych, w której znajdzie się basen rekreacyjny, sportowy oraz przeznaczony dla dzieci,
- basen całoroczny z wypływem na zewnątrz,

Dodatkowo na obiekcie mają pojawić się zielone tarasy, na których będzie można organizować imprezy. Wyróżniającą Aquapark atrakcją będzie tuba do nurkowania o głębokości 11 m, w której znaleźć mamy przeszkody, podwodne wnętrza służące do rozwiązywania najróżniejszych zagadek.

Koszt inwestycji opiewa na ponad 100 mln zł. W pierwszym etapie miasto otrzymało 30 mln zł dofinansowania. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia architektoniczna TKholding Architecture BIM VR z Rudy Śląskiej.
Autor: Natalia Nowacka - portal Basenprof
Materiały: UM Stalowa Wola - www.stalowawola.pl
Przeczytaj także:
„Ruszy budowa pływalni „Delfinek” w Grudziądzu”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3614/ruszy_budowa_plywalni_delfinek_w_grudziadzu.html

„W Piotrkowie Trybunalskim powstaną baseny letnie” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3613/w_piotrkowie_trybunalskim_powstana_baseny_letnie.html

„Konsultacje projektu ustawy o certyfikacji wykonawców” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3579/konsultacje_projektu_ustawy_o_certyfikacji_wykonawcow.html

zamknij

Przeczytaj także

Sauna a koronawirus
Saunowanie staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Przyczynia się do tego zarówno coraz lepsza i nowocześniejsza basa saunowa, jak i popularyzacja tej dyscypliny poprzez atrakcyjne rytuały, czy różnego typu eventy [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.