Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - UM Tomaszów Mazowiecki

2023-10-30
Coraz bliżej term w Tomaszowie Mazowieckim
Projekt „Termy Niebieskie Źródła” zakwalifikował się w naborze do ósmej edycji Rządowego Funduszu Polski: Program Inwestycji Strategicznych. Do miasta trafią nowe środki.

Urząd Miasta w Tomaszowie otrzymał promesę w kwocie 30 mln zł. Gwarantuje ona zabezpieczenie środków na pierwszy etap budowy Parku Zdrowia. Jest to jednak tylko część środków potrzebnych do realizacji projektu, ponieważ jego koszt szacuje się na 90 mln zł.

- W tej chwili trwają poszukiwania dodatkowych źródeł finansowania, bo inwestycja jest planowana na ok. 90 mln zł, natomiast jej zakres będzie wynikał z posiadanych funduszy - mówi Adam Koziełek, dyrektor Wydziału Rozwoju i Inwestycji Urzędu Miasta w Tomaszowie i dodaje: - Nie mówimy tu o klasycznych termach, bo - naszym zdaniem - żeby konkurować z innymi obiektami, musimy się wyróżniać. Dlatego chcemy stworzyć obiekt wielofunkcyjny i postawiliśmy na funkcję fizjoterapeutyczną i rehabilitacyjną. Oczywiście będzie to także obiekt termalny z zewnętrznymi i wewnętrznymi basenami, ale przede wszystkim nowoczesne centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne.

Na terenie inwestycji już kilka lat temu wykonano odwiert geotermalny, który był w 100% dofinansowany, a koszt tych prac wyniósł 16 mln zł. Woda z tego odwiertu ma temperaturę 42 stopni Celsjusza. To za niska temperatura, aby ogrzewać mieszkania, ale wystarczy do użytku basenów termalnych.

Urzędnicy szacują, że prace projektowe nad inwestycją powinny ruszyć w przyszłym roku, a obiekt byłby gotowy w roku 2027.
Autor: Natalia Nowacka - portal Basenprof
Materiały: UM Tomaszów Mazowiecki - www.tomaszow-maz.pl
Przeczytaj także:
„Basen w Żorach-Roju po remoncie”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3620/basen_w_zorach-roju_po_remoncie.html

„Otwarcie basenu pływackiego w Lublinie” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3619/otwarcie_basenu_plywackiego_w_lublinie.html

„W Kołobrzegu powstanie nowa inwestycja” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3597/w_kolobrzegu_powstanie_nowa_inwestycja.html

zamknij

Przeczytaj także

Czyszczenie produktów Aquaglide
Lato to dobry czas na utrwalenie sobie zasad dbałości o dmuchane atrakcje Aquaglide. Inwestycja (głównie czasu) w dobrą i systematyczną konserwację dmuchanych placów zabaw na wodzie przekłada się na lata ich [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.