Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - MOSRiR Szczecin

2023-11-20
Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych
W Szczecinie odbyły się Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. Na starcie stanęło 200 zawodników.

Zawody odbyły się 16-19 listopada. Swój udział zgłosiło 200 uczestników z 24 klubów z całej Polski oraz z zagranicy. Zawodnicy nie tylko walczyli o medale, ale również o przepustkę na igrzyska paraolimpijskie w Paryżu.

W trakcie zawodów udało się ustanowić sześć nowych rekordów Polski i jeden rekord świata.

Jeden z takich rekordów wyznaczyła m.in. koszalinianka Aleksandra Ochtera ze Startu Koszalin na 50 m stylem dowolnym, dystans pokonany został w ciągu 30.30 sekund co uczyniło go jednym z rekordów kraju.

Zawody zorganizowane zostały przez Klub Sportowy Inwalidów START Szczecin na basenie Floating Arena w Szczecinie. A o poprawny przebieg zawodów zadbał delegat techniczny powołany z ramienia World Para Swimming.
Autor: Natalia Nowacka - portal Basenprof
Materiały: MOSRiR Szczecin - www.mosrir.szczecin.pl
Przeczytaj także:
„Maraton Pływacki EKIDEN Stowarzyszenia PAiP” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3627/maraton_plywacki_ekiden_stowarzyszenia_paip.html

„Rusza czwarty nabór do Programu Olimpia” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3624/rusza_czwarty_nabor_do_programu_olimpia.html

„Koniec remontu pływalni w Nowym Sączu” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3622/koniec_remontu_plywalni_w_nowym_saczu.html

zamknij

Przeczytaj także

5 rozwiązań chmurowych w branży basenowej, które warto znać
Nowe technologie, w tym Internet Rzeczy (IoT), otwierają przed przemysłem i sektorem usług coraz większe możliwości w zakresie sterowania procesami. Dotychczasowe metody zaczynają ustępować miejsca chmurze. Powód jest [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.