Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - UG Uście Gorlickie

2023-11-24
Postęp prac budowy Aquaparku w Wysowej - Zdrój
Od kilkunastu miesięcy Park wodny pozostaje zamknięty. Na placu budowy trwają prace i widoczne są już postępy. Dokonano częściowego odbioru.

Realizacja projektu w Wysowej – Zdroju trwa już od kilkunastu miesięcy. Obiekt został zamknięty 2019 roku z powodu awarii. Prace remontowe wciąż trwają i przybliżają Aquapark do otwarcia.

Do tej pory udało się m.in. odbudować dach oraz konstrukcje żelbetonowe, dźwigary nad niecką basenową. Obecnie wykonawcy skupiają się na montażu słupów stalowych na poziomie piwnicy, wykonania stalowego podciągu stropu nad piętrem, podparciu stropu nad parterem oraz odciążeniu dźwigarów. Dodać trzeba również prace takie jak wykonanie izolacji termicznej nad piętrem, dostosowanie systemu wentylacji i ciepła, wyburzenie starych i wybudowanie nowych ścianek działowych itd.

Wykonane prace doczekały się już częściowego odbioru przez Radę budowy.

Na realizację inwestycji gmina otrzymała dofinansowanie z programu Polski Ład w wysokości 3,5 mln zł oraz dotację z tarczy górskiej w wysokości 1,6 mln zł. Wykonawcą inwestycji jest firma RT-BUD z Bartnego.
Autor: Natalia Nowacka - portal Basenprof
Materiały: UG Uście Gorlickie - www.usciegorlickie.pl
Przeczytaj także:
„Przebudowa pływalni w Brzesku”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3631/przebudowa_plywalni_w_brzesku.html

„Przebudowa basenu w Skarżysku Kamiennej” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3630/przebudowa_basenu_w_skarzysku_kamiennej.html

„Dofinansowanie na budowę Aquaparku w Stalowej Woli” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3617/dofinansowanie_na_budowe_aquaparku_w_stalowej_woli.html

zamknij

Przeczytaj także

Gdzie znaleźć czyste powietrze?
Nie zawiera w sobie żadnych szkodliwych związków chemicznych, spalin, dymu czy trujących pyłów PM10 i PM2,5. Jest wskazane dla osób zmagających się z chorobami dróg oddechowych, niedoczynnością tarczycy [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.