Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - MOSiR Płock

2023-11-29
Wkrótce otwarcie pływalni na Podolance
Pierwsza data otwarcia zaplanowana była na grudzień 2022 roku. Termin zakończenia prac przesuwano z powodu opóźnień. Ostateczna data otwarcia zaplanowana jest na grudzień 2023 roku.

Gruntowny remont na Podolance rozpoczął się 19 kwietnia 2022 roku, a jego zakończenie zaplanowane było na grudzień tego samego roku. Tak się niestety nie stało, a termin oddania obiektu kilkukrotnie się zmieniał z powodu zwiększania zakresu prac remontowych. Jest to największy remont basenu w jego historii. Zakres prac obejmował m.in:
- wymianę niecki sportowej na nieckę wykonana ze stali nierdzewnej,
- wymianę płytek na całej plaży,
- przebudowę szatni z przebieralniami,
- wymianę instalacji,
- wymianę armatury sanitarnej,
- montaż dwóch nowych zjeżdżalni z możliwością funkcjonowania w okresie zimowym,
- wykonanie SPA z wanną z hydromasażem, saunami suchymi i mokrymi, wanną z wodą do schładzania, strefą relaksu i wypoczynku.

Wykonawcy są jeszcze w trakcie montażu zjeżdżalni zewnętrznej, jednak nie będzie ona czynna zimą. Jej otwarcie zaplanowano na połowę marca 2024 roku. Równocześnie trwają odbiory techniczne w części basenowej, aby móc oddać obiekt do użytku. Ostateczne otwarcie ma się odbyć 15 grudnia 2023 roku.

Koszt inwestycji oszacowany jest na kwotę około 10 mln zł.
Autor: Natalia Nowacka - portal Basenprof
Materiały: MOSiR Płock - www.mosirplock.pl
Przeczytaj także:
„Postęp prac budowy Aquaparku na Zakrzowie”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3633/postep_prac_budowy_aquaparku_na_zakrzowie.html

„Przebudowa basenu w Skarżysku Kamiennej” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3630/przebudowa_basenu_w_skarzysku_kamiennej.html

„Postęp prac budowy Aquaparku w Wysowej – Zdrój” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3632/postep_prac_budowy_aquaparku_w_wysowej_-_zdroj.html

zamknij

Przeczytaj także

Czyszczenie produktów Aquaglide
Lato to dobry czas na utrwalenie sobie zasad dbałości o dmuchane atrakcje Aquaglide. Inwestycja (głównie czasu) w dobrą i systematyczną konserwację dmuchanych placów zabaw na wodzie przekłada się na lata ich [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.