Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


















V Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria - www.konferencja.basenprof.pl

2023-12-18
Branża pool/spa spotkała się w Warszawie - relacja z konferencji
100 procent merytoryki, ogrom wiedzy, masa ciekawych rozwiązań, musimy koniecznie spotkać się na kolejnej edycji! – te i wiele innych opinii słychać było podczas dwóch dni V Konferencji Hotel Spa BASENY i SAUNARIA: Bezpieczeństwo – Eksploatacja  Zarządzanie. Wszyscy jednogłośnie określili, że konferencja organizowana przez portal Basenprof jest ważna i bardzo potrzebna.


To najważniejsze wydarzenie sektora pool/spa zgromadziło w dniach 15 i 16 listopada 2023r. w Warszawie w hotelu Courtyard by Marriott blisko 200 uczestników i ekspertów z branży. Gośćmi specjalnymi konferencji byli: Magdalena Olszewska – Naczelnik Wydziału Dostępności w Departamencie Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, oraz dr n. prawnych Marek Woch – Zastępca Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a konferencję moderował Remigiusz Małecki – Rzecznik Prasowy Marszałka Województwa Lubelskiego. Wydarzenie otworzyła Redaktor Naczelna portalu Basenprof Diana Sinkiewicz, która podkreśliła, że branża pool/spa jest szczególna, a obiektów basenowych nie można porównać do żadnego innego przedsiębiorstwa ze względu na specyfikę funkcjonowania, dlatego tak bardzo potrzebne są spotkania, szkolenia i wymiana doświadczeń.

(fotorelacja z wydarzenia pod artykułem)

W tak licznym gronie ekspertów, managerów obiektów basenowych i hoteli Spa, inwestorów, oraz przedstawicieli firm zarówno z Polski, jak i ze świata, dyskutowano o nowych technologiach i ekonomicznych rozwiązaniach, efektywnym zarządzaniu, dzielono się doświadczeniem i dobrymi praktykami, debatowano o przyszłości i nowych trendach w branży, a także szukano możliwości finansowania inwestycji. W ramach konferencji odbyły się cztery panele merytoryczne z licznymi  tematycznymi prelekcjami, a także trzy debaty branżowe, w których wystąpiło łącznie 45 ekspertów.


Konferencja dzień I
Skuteczne działania Rzecznika MŚP

Pierwszy i drugi dzień obfitował w merytoryczne prezentacje i kuluarowe rozmowy. Konferencję rozpoczął panel dr n. prawnych Marka Wocha – Zastępcy Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który przedstawił najważniejsze działania Biura Rzecznika, a także przybliżył zagadnienia pn. 10-tka Rzecznika MŚP i Czarna Księga Obciążeń Przedsiębiorców w kontekście branży turystycznej i sportowo-rekreacyjnej. Warto wspomnieć, że portal Basenprof od dawna współpracuje z instytucją Rzecznika MŚP na rzecz branży i wspólnie udało się już sporo zdziałać.

Dostępność – temat ważny i potrzebny
Kolejny, bardzo ważny z punktu widzenia społecznego był panel Magdaleny Olszewskiej – Naczelnik Wydziału Dostępności w Departamencie Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej nt. założeń Programu Dostępność Plus i możliwości finansowych dotyczycących rozwoju turystyki i rekreacji dostępnej - dlaczego warto dbać o dostępność obiektów i jakie mamy źródła finansowania w tym zakresie w turystyce i rekreacji. Dostępność to nadal dość problematyczna kwestia w obiektach szczególnie basenowych, ponieważ brak jest dedykowanej oferty i infrastruktury, a także asysty dla osób np. z niepełnosprawnością ruchową. To temat bardzo bliski portalowi, a szczególnie naszej organizacji pozarządowej Agencji Rozwoju Infrastruktury Basenowej (ARIB), która jest Partnerem Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej na rzecz Dostępności.

Nowoczesne technologie, optymalizacja, eksploatacja
Wydarzenie było okazją do przedstawienia praktyk dotyczących zarządzania obiektami i inwestycjami, poznania nowoczesnych rozwiązań w zakresie optymalizacji kosztów eksploatacji a także zapewnienia najwyższych standardów obsługi, bezpieczeństwa i higieny dla użytkowników obiektów. Służyły temu panele tematyczne, podczas których prelegenci dzielili się swoim zawodowym, wieloletnim doświadczeniem. Towarzyszące konferencji ekspozycje i stoiska eksperckie dawały możliwość zgłębienia tematu czy też praktycznego poznania prezentowanych rozwiązań.

Panele tematyczne pierwszej części otworzył Partner Strategiczny V Konferencji Hotel Spa – firma Anchem Sp. z o.o. Prezes firmy Zbigniew Wojciul podał wiele przykładów na wykorzystanie przestrzeni w różnej wielkości halach basenowych – to istotne aby w efektywny sposób wykorzystać każdą nieużywaną przestrzeń organizując/dobudowując na niej kolejne niecki czy inne atrakcje i zwiększając tym samym potencjał i atrakcyjność obiektu. Przedstawił także innowacyjną technologię przynoszącą znaczne oszczędności na uzdatnianiu wody basenowej - System DAISY, który działa z powodzeniem i cieszy się coraz większym zainteresowaniem pływalni i wodnych parków.

Zdalny monitoring i analiza zużycia energii elektrycznej przez atrakcje basenowe i pompy uzdatniania wody. Niezbędne dane, aby przeprowadzić modernizację tam, gdzie jest to potrzebne pokazała Paulina Łapińska z Elmark Automatyka SA.Elmark to także technologie wspomagające oszczędzanie, czyli automatyka, sterowanie, rozwiązania chmurowe oraz optymalizacja kosztów m.in. pracy pomp i wentylatorów poprzez zastosowanie przemienników częstotliwości (falowników).

Utrata ciepła w zjeżdżalniach wodnych – ten temat spędza sen z powiek u większości zarządzających basenami, ponieważ te powierzchnie przynoszą ogromne straty ekonomiczne obiektom. Na szczęście na rynku znalazła się odpowiedź na ten problem, o czym opowiedział, przedstawiając konkretne przykłady i obliczenia Sylwester Rawski – prezes PIONIER Energia Sp. z o.o. Jesteśmy przekonani, że to rewolucyjne rozwiązanie poprawiające ekonomikę obiektu, będzie w najbliższych latach podstawowym narzędziem oszczędnościowym w każdym obiekcie mającym zjeżdżalnie zewnętrzne. Więcej o tym można przeczytać tutaj: www.basenprof.pl/artykuly/3626/rewolucyjna_metoda_zapobiegania_utracie_ciepla_ze_zjezdzalni_-_case_study.html

Jak uniknąć przecieków i kondensacji pary wodnej w dachach obiektów o wysokiej wilgotności – najlepsze praktyki w tym kierunku przedstawił Łukasz Barcz z Owens Corning FOAMGLAS®. Płyty spienionego szkła komórkowego FOAMGLAS® to materiał termoizolacyjny, który łączy w sobie wiele wyjątkowych właściwości: chroni konstrukcje przed wysokimi obciążeniami mechanicznymi, ogniem, gorącem, wodą, korozją i chłodem, gwarantuje 0% deformacji pod obciążeniem i nie wydziela też toksycznych związków do atmosfery.

Jacek Rybczyński z Abora Advanced Solar Technology pokazał zupełnie nowy wymiar fotowoltaiki i korzyści z zastosowania instalacji opartej o technologię modułów hybrydowych aHTech® w sektorze hotelarskim i basenowym. To jedyne na świecie panele hybrydowe, których wydajność jest znacznie większa niż standardowych paneli słonecznych, a poza tym można z nich pozyskać nie tylko energię, ale też ciepła wodę – co jest niezwykle ważne dla obiektów basenowych.

Nagrody Portalu Basenprof
Po pierwszym panelu konferencyjnym odbyło się ważne wydarzenie – wręczenie Nagród Portalu Basenprof. Uhonorowaliśmy obiekty, które wyróżniają się niepowtarzalną architekturą, innowacyjnymi rozwiązaniami i wyjątkową ofertą.

Certyfikaty Bezpieczny Basen
Podczas tej części konferencji, Agencja Rozwoju Infrastruktury Basenowej (ARIB) nadała również nowym obiektom certyfikaty Safe Pool Bezpieczny Basen. Są to obiekty, które brały udział w Programie Certyfikacji „BEZPIECZNY BASEN – potwierdzenie wdrożenia najwyższych standardów bezpieczeństwa”.

Więcej nt. rozdania Nagród Portalu Basenprof oraz nadania Certyfikatów Bezpieczny Basen tutaj: www.basenprof.pl/aktualnosci/3646/nagrody_portalu_basenprof_rozdane.html
Przeczytajcie kto otrzymał statuetki i znaki jakości bezpieczeństwa.

Zarządzanie, efektywność, finansowanie
Drugi panel tematyczny to masa rozwiązań na codzienne zarządzanie obiektem.
Profesjonalne narzędzie w procesie czyszczenia basenów na przykładzie odkurzaczy Dolphin – ich cechy i zalety pokazał Andrzej Kocurowski z firmy Funam Sp. z o.o. Obecnie trudno sobie wyobrazić basen, który nie byłby czyszczony systemowo, bo tylko wtedy można uzyskać odpowiednią czystość i parametry wody. Dlatego tak istotne jest, aby używany sprzęt czyszczący był profesjonalny, ale także posiadał sprawny serwis i dobrze wyszkolonych serwisantów – podkreślał prelegent.

O ekonomicznym i ekologicznym zarządzaniu obiektami basenowymi wraz z prezentacją twardych danych opowiedział Piotr Boreczek z BWT Pool Polska Sp. z o.o. „Zielone baseny” jako innowacja technologiczna to priorytet znanej na całym świecie firmy, która mocno angażuje się w działania społeczne i charytatywne dbając o dobro naszej planety, dlatego stawianie na ekologiczne technologie jest jej priorytetem.

Kamil Kotarski i Philip Skuczeń z Solarwave Sp. z o.o. opowiedzieli czym są Białe Certyfikaty i jakie dają korzyści dla obiektu, oraz na czym polega audyty efektywności energetycznej. Przedstawili też przedsięwzięcia termomodernizacyjne, dzięki którym można pozyskać środki finansowe, a także możliwe dostępne formy dofinansowania na inwestycje z obowiązujących programów unijnych i krajowych.

Pierwsza debata branżowa: Innowacje - w jakim kierunku podąża branża? to aż pięciu ekspertów: Zbigniew Wojciul – Prezes Zarządu Anchem Technologia Basenowa Sp. z o.o. - Partner Strategiczny, Katarzyna Bielska – Dyrektor Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego, Piotr Napierała – Prezes Zarządu Virtud Sp. z o.o., Paweł Kobierzewski – Partner w TKHolding Truszczyński Kobierzewski Sp z o.o. to uczestnicy pierwszej debaty, którą moderował Jacek Sinkiewicz – Park Wodny Koszalin / Pływalnia Miejska w Koszalinie, Dyrektor działu Technologii i Zarządzania portalu Basenprof. Niezwykle ciekawa rozmowa na temat nowości, innowacji, zarówno tych osadzonych w najbliższej przyszłości, jak np. wykorzystanie wodoru w technologii i energetyce, której mówił Piotr Napierała – fizyk zajmujący się tematyką wodorową), oraz tych już wykorzystywanych na obiektach – m.in. wydajne i ekologiczne technologie uzdatniania wody basenowej. Mieliśmy okazję usłyszeć, w jakim kierunku zmierza projektowanie obiektów basenowych i jakie wyzwania stoją przed projektantami – swoimi spostrzeżeniami podzielił się z uczestnikami Paweł Kobierzewski, który współprojektował m.in. Park Wodny Tychy, Chełmski Park Wodny i obecnie budowaną Fabrykę Wody w Szczecinie. Dowiedzieliśmy się też, jak jest zarządzane Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne – jego dyrektor Katarzyna Bielska przedstawiła nietypową strukturę zarządzania, ponieważ Centrum to nie tylko obiekty sportowe i hala widowiskowa, ale także szkoły podstawowe. Okazuje się, że przy odpowiedniej strategii, te zupełnie inne placówki można połączyć w zarządzanie synergiczne, co daje m.in. znaczną optymalizację kosztów oraz maksymalne wykorzystanie zasobów także kadrowych. Mareckie Centrum to także masa innowacyjnych rozwiązań – m.in. „bagienny dach” będący jednocześnie miejscem edukacji przyrodniczej dla dzieci i zarazem świetnym izolatorem i zbiornikiem do gromadzenia wody wykorzystywanej do nawadniania boiska sportowego.

Spotkanie Branżowe
Debata zakończyła pierwszy dzień konferencji, a wieczorem wszyscy udali się na Spotkanie Branżowe przy uroczystej kolacji. Takie spotkania sprzyjają nawiązywaniu biznesowych kontaktów i budowaniu wzajemnych relacji. To także idealne miejsce do wymiany doświadczeń i dzielenia się pomysłami na przyszłość.


Konferencja dzień II
Drugi dzień to tematyka związana z szeroko pojętym rynkiem branżowym, a także bezpieczeństwem (zarówno tym ratowniczym, jak i związanym z bakteriologią i utrzymaniem czystości w strefach basenów i saun) oraz aspektami prawnymi.

Funkcjonalność, rynek, innowacje
Panel trzeci rozpoczął Witold Kołacz z Berndorf Baderbau Sp. z o.o. ukazując baseny ze stali nierdzewnej jako idealnie higieniczne i estetyczne rozwiązanie dla hoteli, przynoszące znaczne oszczędności w procesie codziennej eksploatacji. Wyjątkowość Berndorf to przede wszystkim indywidualnie projektowane niecki ze stali nierdzewnej – inwestycje „szyte na miarę” od dużych Aquaparków po mniejsze baseny hotelowe.

Dawid Kronenberg – Acrrylicpool.eu zapoznał uczestników zbasenami i zbiornikami wodnymi o niewidzialnych ścianach i dnie tzw. . Idealna przeźroczystość i wyjątkowa struktura basenów infinity sprawia, że są one coraz częściej budowane szczególnie w wodnych parkach i hotelach, stanowiąc dużą atrakcję i dostarczając niezapomnianych wrażeń.

Łukasz Sobiepan z firmy Pol-Glass Sp. z o.o. w swojej prezentacji nt. atrakcji basenowych, jako możliwości optymalnego wykorzystania basenów hotelowych, zaproponował szereg ciekawych propozycji m.in. wodne place zabaw, zjeżdżalnie wodne zarówno te ekstremalne dla najodważniejszych użytkowników basenów, po te przeznaczone dla najmniejszych klientów. Ciekawie prezentowała się też alternatywa dla obiektów, które nie mają w swojej infrastrukturze propozycji rodzinnej – modułowe brodziki dla dzieci, mogą stanowić doskonałe uzupełnienie oferty obiektu, a co istotne - stawia się je w kilka dni bez konieczności zamykania strefy basenowej.

Modułowe systemy niecek basenowych ze stali nierdzewnej – jak można zmodernizować i dostosować basen do dzisiejszych czasów – o tym opowiadał Mateusz Szturomski z Myrtha Pools. Baseny Myrtha są projektowane przy użyciu autorskiego, modułowego systemu ze stali nierdzewnej, PVC i najwyższej jakości wykończeń. Myrtha Pools zainstalowała ponad 10 tysięcy basenów w ponad 70 krajach na całym świecie. Od 2009 roku firma jest Partnerem FINA, co oznacza, że większość światowych rekordów w pływaniu została ustanowiona w basenach zbudowanych w technologii Myrtha.

Prawidłowe utrzymanie parametrów wody w nieckach basenowych to trudne i odpowiedzialne zadanie, a specyficzne warunki i mikroklimat w halach basenowych tego zadania nie ułatwiają. Dlatego warto znać sposoby i możliwości postępowania w różnych sytuacjach wymagających odpowiedniej reakcji. inż. Tomasz Gotowicz - główny technolog w firmie GOTIX przedstawił jeden z istotnych problemów praktycznych, związanych z utrzymywaniem właściwego stanu wody na krytych i odkrytych pływalniach: Chloraminex - dwutlenek chloru - usuwanie ∑THM i bakterii z wody basenowej.

Kolejny prelegent - Piotr Soboń z Polor Sp. z o.o. opowiadał o nowoczesnych rozwiązaniach systemowych sprzątania obiektów z przedstawieniem maszyn i środków chemicznych. Szczególną uwagę przykuły roboty sprzątające i inteligentne maszyny czyszczące – to niewątpliwie przyszłość dla sfery utrzymania czystości w obiektach publicznych i hotelowych.

Martin Popek z RAKO Lasselsberger s.r.o. – znanego na całym świecie czeskiego producenta okładzin basenowych – przedstawił systemowe rozwiązania z zakresu ceramiki w obiektach basenowych i SPA do wszystkich typów niecek o nieograniczonych możliwościach barw i mozaik. Podał przykłady nowych realizacji, jak i pomysły na zmodernizowanie starej powierzchni i pokazał różne systemy kształtek i przelewów dedykowane do konkretnych, wymagających specjalnych zastosowań obiektów, od hoteli spa, po baseny rekreacyjne, brodziki dla dzieci, niecki sportowe, hamownie, do rehabilitacyjnych i terapeutycznych, które znacznie ułatwiają pracę z pacjentem.

Nowa dyrektywa UE zakłada specjalne postępowanie w gospodarce odpadami i systemie kaucyjnym. Hotele i gastronomia już teraz powinny zacząć przygotowania do tego dość problematycznego przedsięwzięcia, z którym się zderzy w niedalekiej przyszłości. O wyzwaniu, jakim stanie się dystrybucja wody pitnej dla gości hotelowych i instytucji w ujęciu ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi - USTAWA z dnia 13 lipca 2023 r. (sejm.gov.pl) opowiedział Piotr Boreczek z BWT Pool Polska Sp. z o.o. Pokazał rozwiązanie, które pozwoli płynnie przejść transformację i co najważniejsze – pozwoli na znaczne zoptymalizowanie kosztów dostarczania wody hotelowym gościom.

Projektowanie, bezpieczeństwo, informatyzacja

Rozpoczęcie czwartego panelu należało do Marcina Piaskowskiego z Fitnet Sp. z o.o., który poprowadził prelekcję pn. Informatyka dla obiektów rekreacyjnych i sportowych – jak wykorzystać system ESOK w zarządzaniu i planowaniu. To nie tylko podstawowe zarządzanie systemem kasowy, ale także platforma dla menedżerów, działów marketingu itd. A także możliwość pełnego zautomatyzowania sprzedaży – dzięki temu obiekt może sporo zaoszczędzić, ale także usprawnić swój system sprzedaży i szybkość obsługi klientów.

Trendy w projektowaniu infrastruktury sportowej i rekreacyjnej przedstawił dr inż. arch. Andrzej Truszczyński z TK Holding Sp. z o.o., który na konferencję przyleciał wprost z Florydy w USA. Duże doświadczenie w projektowaniu nowoczesnych polskich obiektów (m.in. Park Wodny Tychy, Fabryka Wody), ale także doświadczenie i kontakty międzynarodowe sprawiły, że prezentacja obfitowała w ciekawe i innowacyjne przykłady, a podejście do projektowania w technologii VR znacznie przybliża nas do projektowania już nie XXI a XXII wieku. Cóż, w końcu na projektowaniu obiektów basenowych Andrzej Truszczyński zna się jak nikt – Jego projekty były wielokrotnie nagradzane w kraju i na świecie, a praca doktorska miała temat „Grywalizacja Architektury w projektowaniu obiektów użyteczności publicznej na przykładzie parków wodnych”.

Mieliśmy też okazję przyjrzeć się zupełnie nowej technice stosowanej w geodezji i projektowaniu – temat „Innowacyjne technologie - zastosowanie UAV oraz Platformy Matterport w kontekście projektowania, eksploatacji i bezpieczeństwa obiektów” przedstawili Tomasz Gębala i Rafał Gawroński z Geoclass Sp z o.o. oraz Piotr Matyjasek i Karol Rosiak z TPI Sp. z o.o. Prelegenci pokazali też, jakie metody stosuje się obecnie w przeglądach i serwisowaniu dużych obiektów energetycznych takich jak wiatraki czy farmy fotowoltaiczne – dzięki dronom można w szybki i tani sposób dokonać przeglądu wszystkich newralgicznych urządzeń i budynków, uzyskując niemal natychmiast obraz, analizę i raport z audytowanych powierzchni.

W wydarzeniu wzięli także udział przedstawiciele branży ratowniczej. Mateusz Kujawa, Prezes Zarządu Fundacji Wodna Służba Ratownicza (WSR), oraz Karolina Kłodnicka i Maciej Matras także z WSR. Karolina Kłodnicka opowiedział o działalności koordynatorów Wodnej Służby Ratowniczej, oraz przedstawiła argumenty, że outsourcing ratowniczy to korzystne i ekonomiczne rozwiązanie dla zarządców obiektów basenowych. Podparła się doświadczeniem WSR, która posiada zespół niemal tysiąca ratowników wodnych pracujących na dziesiątkach pływalni, Aquaparków i hoteli w całej Polsce.

Czwarty panel zamykał Maciej Matras reprezentujący Portal Basenprof/WSR z zawsze bardzo wyczekiwanym przez uczestników wszystkich naszych konferencji tematem związanym zobowiązkami zarządzających obiektami Spa (hotele, pływalnie, Aquaparki) wynikającymi z Ustawy MSWiA o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych. Maciej Matras przedstawił obowiązujące przepisy prawne jakie nakładają na obiekt pool/Spa stosowne ustawy i rozporządzenia i odpowiedział na kluczowe pytanie: Czy hotelowy basen podlega takim samym przepisom jak pływalnia? Wspomniał też, jak przebiegają prowadzone przez portal Basenprof audyty bezpieczeństwa i przed czym każdy obiekt może dzięki nim się chronić, a co zyskać.

Nadszedł czas na ostatnie debaty…

W debacie pt. Zarządzanie bezpieczeństwem w strefach basenowych – w czym problem? udział wzięli: Kacper Piguła – Manager Park of Poland Suntago Wodny Świat, trener klasy mistrzowskiej w sporcie ratownictwo wodne, Maciej Matras – koordynator ratownictwa w Fundacji Wodna Służba Ratownicza, inż. Tomasz Gotowicz - Główny Technolog GOTIX, a dyskusję moderował Jacek Sinkiewicz – Park Wodny Koszalin / Pływalnia Miejska w Koszalinie, Dyrektor działu Technologii i Zarządzania portalu Basenprof. Rozmowa dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa w strefach basenowych, zarówno od strony ratowniczej, jak i sfery utrzymania czystości oraz prawidłowego utrzymania parametrów wody. W dyskusji przytaczano szereg ważnych zagadnień i dobrych praktyk, a także argumentowana dlaczego tak ważne jest, aby usystematyzować pracę zespołów utrzymania czystości, oraz żeby działać zgodnie z przepisami prawa.

Ostatnia debata to „Szanse i wyzwania w branży pool/spa” rozmawiano onowych możliwościach zarówno z strefach basenowych, jak i saunariach. Eksperci: Dawid Bochen – Dyrektor Bassau Sp. z o.o. Ekspert i praktyk w zakresie prowadzenia stref saunowych, utytułowany saunamistrz, szkoleniowiec zespołów saunamistrzów, Łukasz Sobiepan – Pol-Glass Sp. z o.o., ekspert dos. Zjeżdżalni i atrakcji wodnych, oraz Diana Sinkiewicz – Redaktor naczelna portalu Basenprof, prezes Agencji Rozwoju Infrastruktury Basenowej i moderator debatowali o nadchodzących trendach, ale też o możliwościach i potrzebach jakie niesie dostosowanie do Dostępności Plus. Okazuje się, że nie tylko infrastruktura obiektów, ale także atrakcje wodne można dostosować do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami i mało tego – takie przedsięwzięcia z powodzeniem buduje się już na świecie. Zgodnie stwierdzono, że takie rozwiązania można i trzeba przenieść także na polski rynek, a w niektórych przypadkach możemy nawet zostać prekursorem. A w świecie saun? Tutaj absolutnie stawiamy na budowę przestrzeni, która pozwoli pomieścić większą ilość osób i prowadzić rytuały saunowe. Dlaczego? Ponieważ jest to rentowny sektor, który pozwala na znaczne przychody. Warto więc inwestować w sauny i szkolenia dla saunamistrzów.

Jak widać, działo się bardzo dużo, konferencja dostarczyła ogrom wiedzy, pomysłów i gotowych rozwiązań do zarządzania obiektami pool/spa i ich codziennej pracy. Wiele osób mówiło, że dwa dni to za mało, że mogliby tu być kolejny dzień, lub nawet więcej. To znaczy, że konferencja udana, a tak pozytywny feedback motywuje nas do kolejnych działań dla branży.

Tak więc drodzy branżowi koledzy i koleżanki - dziękujemy, że byliście z nami! I szykujcie się do szóstej edycji Konferencji Hotel Spa Baseny i Saunaria – widzimy się już 17-18 kwietnia 2024r. – lokalizację podamy wkrótce.

Dziękujemy Ekspertom, Partnerom i Patronom V Konferencji!


Partnerzy Konferencji



 
Partnerzy Merytoryczni


 
Patroni


 
Organizator


 
Do zobaczenia na VI edycji Konferencji Hotel Spa Baseny i Saunaria 17-18 kwietnia 2024r.
Informacje na www.konferencja.basenprof.pl

Zapraszamy do obejrzenia poniższej fotorelacji.
Autor: Portal Basenprof
Przeczytaj także:
„W Krakowie dyskutowano o wyzwaniach branży Pool/Spa - relacja z IV Konferencji Hotel SPA”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3426/w_krakowie_dyskutowano_o_wyzwaniach_branzy_pool-spa.html

„Rzecznik MŚP o działaniach dla branży Pool/Spa” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3423/rzecznik_msp_o_dzialaniach_dla_branzy_pool-spa.html

„Nagroda portalu Basenprof dla Rzecznika MŚP” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3422/nagroda_portalu_basenprof_dla_rzecznika_msp.html

„Wspomnienie IV Konferencji Hotel Spa BASENY i SAUNARIA” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3467/wspomnienie_iv_konferencji_hotel_spa_baseny_i_saunaria.html

„Redaktor Naczelna portalu Basenprof podsumowuje IV Konferencje HOTEL SPA” - www.basenprof.pl/tv/3471/redaktor_naczelna_portalu_basenprof_podsumowuje_iv_konferencje_hotel_spa.html

zamknij

Przeczytaj także

VI Konferencja Hotel Spa BASENY I SAUNARIA - fotorelacja
VI Konferencja Hotel Spa BASENY I SAUNARIA: Bezpieczeństwo – Eksploatacja – Zarządzanie odbyła się 17-18 kwietnia br. w hotelu Aquarius Spa***** w Kołobrzegu. Były to dwa intensywne dni, wypełnione [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury Basenowej



Copyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.