Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - Aquapark Fala

2024-03-07
Budowa Saunarium w Aquapark Fala
Aquapark Fala już w marcu rozpocznie wyczekiwaną inwestycje. Strefę saun czeka rozbudowa i modernizacja.

Już w marcu ma rozpocząć się realizacja inwestycji w Aquaparku. Strefę saun czeka rozbudowa i modernizacja, a co za tym idzie, obiekt będzie przygotowany na przyjęcie większej ilości użytkowników.

– Jest to dla naszego miasta jedna z kluczowych inwestycji w obszarze rekreacji – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. – Aquapark Fala już teraz jest miejscem, które przez cały rok przyciąga mieszkańców województwa a także licznych turystów. A wiemy, że można ten potencjał wykorzystać jeszcze lepiej. W Łodzi mamy doskonałe warunki do tego, aby stworzyć największy i najbardziej nowoczesny ośrodek saunowy w Polsce.

Pierwszym etapem inwestycji ma być budowa piętrowej strefy relaksu wraz z rozbudową szatni.

W ramach inwestycji zaplanowano m.in.:
- budowę piętrowej strefy relaksu dla 100 osób,
- instalację podgrzewanych leżaków i ławek,
- budowę antresoli,
- rozbudowę szatni saunowych,
- budowę bani dla 60 osób,
- budowę basenów zewnętrznych z zimną i gorącą wodą,
- budowę sauny fińskiej dla 200 osób,
- budowę pomieszczenia do relaksu dla 200 osób,
- instalację kurtyn wodnych, kask, i leżaków,

Realizacja inwestycji rozłożona została na pięć lat. Co roku mają pojawiać się nowe atrakcje, a finalnie w strefa saun pomieścić ma 500 osób jednocześnie.

– Po zakończeniu modernizacji ze strefy saun będzie mogło korzystać 500 osób jednocześnie – wyjaśnia Krzysztof Babij, prezes Aquaparku Fala w Łodzi. – Rozbudowa tej strefy jest obecnie koniecznością. Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowania naszą ofertą. Przybywa nam klientów, wiele osób przyjeżdża specjalnie do nas z różnych zakątków Polski, ponieważ są zachwyceni wysokim poziomem kultury saunowania i atrakcjami w naszym obiekcie. Aby zapewnić wszystkim komfort, musimy tę przestrzeń powiększyć. W trakcie prac saunarium będzie nadal dostępne i będziemy dążyć do tego, aby w jakim najmniejszym stopniu wpływało to na komfort korzystania z tego miejsca. A za pięć lat będziemy tu mieć prawdziwą perełkę.

Koszt inwestycji oszacowano na 4 mln zł.
Autor: Natalia Nowacka - portal Basenprof
Materiały: Aquapark Fala - www.aquapark.lodz.pl
Przeczytaj także:
„Rozpoczęto przebudowę w Strzelcach Opolskich”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3696/rozpoczeto_przebudowe_w_strzelcach_opolskich.html

„Chronimy jeszcze mocniej - nowe obowiązki dla obiektów” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3695/chronimy_jeszcze_mocniej_-_nowe_obowiazki_dla_obiektow.html

„Remont pływalni zbliża się ku końcowi” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3693/remont_plywalni_zbliza_sie_ku_koncowi.html

zamknij

Przeczytaj także

Stawki VAT a nauka pływania
W miniony piątek Naczelny Sąd Administracyjny rozpatrzył sprawę sporną pomiędzy Urzędem Skarbowym a przedsiębiorstwem prowadzącym lekcje nauki pływania na jednym z publicznych basenów. Sprawa dotyczy prośby prowadzącej [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.