Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - UM Gdynia

2024-03-20
W Gdyni powstanie kryta pływalnia
Od kilku lat budowa nowej pływalni w Gdyni była zapowiadana. W końcu rozpoczęto poszukiwanie wykonawcy.

Już 2018 roku, podczas budowy kompleksy szkolnego zapowiadano również budowę basenu przy ul. Wiczlińskiej, jednakże przez ten czas inwestycja nie powstała.

W końcu jest szansa na to, że pływalnia przy szkole zostanie zbudowana. Władze miasta poinformowały o ogłoszeniu przetargu.

W ramach inwestycji zaplanowano m.in.:
- budowę niecki ze stali nierdzewnej, podzielonej na 2 części: 8 torów o długości 25 m i głębokości do 1,9 m, basen do nauki pływalnia dla najmłodszych o wymiarach 8 x 21 m i głębokości 0,8 m,
- kompleks szatni wraz z szatnią rodzinną,
- trybuny,
- budowę zaplecza sanitarnego od administracyjnego wraz z pomieszczeniem dla ratowników.

- Od lat inwestujemy w rozwój infrastruktury sportowej na terenie naszego miasta, budowa boisk, hal sportowych czy siłowni zewnętrznych to tylko część zadań, które wzbogacają Gdynię i pozwalają na rozwój edukacji sportowej, zarówno dzieci i młodzieży jak i dorosłych- mówi Marek Łucyk, wiceprezydent ds. rozwoju - Kryta pływalnia będzie miała 8 torów o długości 25 metrów, a przestrzeń głównej hali ponad 1000 m2. Obiekt będzie posiadał pełne zaplecze umożliwiające korzystanie zarówno przez uczniów, jak i mieszkańców w godzinach popołudniowych i w weekendy – dodaje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, odpowiedzialny za procesy inwestycyjne.

Obiekt ma być dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przeznaczony będzie dla uczniów szkoły oraz mieszkańców.

Przetarg na krytą pływalnię w formule zaprojektuj i wybuduj” ogłoszony zostanie w I kwartale tego roku. Obiekt powstanie przy ul. Wiczlińskiej 50A, obok istniejącego wielofunkcyjnego boiska i bieżni. Będzie znajdował się w 2. linii zabudowy na granicy odtworzonego Potoku Wiczlińskiego. Kryta pływalnia będzie stanowić element uzupełniający ofertę edukacyjną szkół tej części Gdyni, a także być udostępniany mieszkańcom. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w kwocie 30 mln zł brutto.
Materiały: UM Gdynia - www.gdynia.pl
Przeczytaj także:
„Postępy prac w Nowym Wiśniczu”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3701/postepy_prac_w_nowym_wisniczu.html

„Kamień węgielny w The Sea Resort” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3700/kamien_wegielny_w_the_sea_resort.html

„TK holding zaprojektuje Park Wodny w Rzeszowie” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3699/tk_holding_zaprojektuje_park_wodny_w_rzeszowie.html

zamknij

Przeczytaj także

Ceramika basenowa na przykładzie Zatoki Sportu w Łodzi
W ubiegłym roku oddano do użytku mieszczące się na terenie kampusu Politechniki Łódzkiej Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne „Zatoka Sportu”. Jest to kompleks sportowy podzielony na dwie części – [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.